иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Ожиріння змінює склад крові у дітей

15 Січня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2021

Автор:Барабаш Тaїсія Василівна

В останні роки ожиріння набуло масштабів епідемії в усьому світі, і Україна не є винятком. Проблема стосується і дорослих, і дітей. Любов до нездорової калорійної їжі і малорухливий спосіб життя, коли цілодобове просиджування в гаджетах часто є єдиним дозвіллям — на жаль, так виглядає життя середньостатистичної української дитини. Доведено, що ожиріння може викликати важкі серцево-судинні, ендокринні та інші захворювання, такі як атеросклероз, діабет, інфаркт, інсульт і безліч інших. «Зв’язок між зайвою вагою і ризиком розвитку цих захворювань дійсно існує. Недарма кажуть, що всі хвороби «родом з дитинства», — зазначила педіатр KinderKlinik Таїсія Барабаш. А недавнє дослідження показало, що зайві кілограми можуть змінювати навіть склад крові у дітей. «Ми провели перший всебічний аналіз впливу ожиріння на аналізи крові у великої кількості дітей і виявили, що склад крові змінився майже у 70% досліджуваних дітей», — стверджує автор дослідження Вікторія Хіггінс з Госпіталю для хворих дітей в Торонто і Університету Торонто (Hospital for Sick Children in Toronto and the University of Toronto). Команда Хіггінс обстежила понад 1300 здорових дітей і підлітків і виявила, що ожиріння вплинуло на 24 показника в аналізах крові, в тому числі на біохімічні показники, маркери запалення, рівень ліпідів і заліза. Дослідження було опубліковано 17 грудня 2019 року в журналі з клінічної ендокринології та обміну речовин (Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism). «Розуміння того, як і які рутинні показники аналізу крові пов’язані з ожирінням, важливо для правильної інтерпретації результатів аналізу», — пояснює Хіггінс. Поки не ясно, чи свідчать такі зміни складу крові про ранні ознаки захворювання, але лікарі повинні знати про це при інтерпретації результатів аналізів крові у дітей — вважають дослідники. «Ми сподіваємося, що результати нашого дослідження допоможуть педіатрам і сімейним лікарям краще оцінити стан здоров’я дітей і підлітків з різним ступенем надмірної ваги або ожиріння», — додала Хіггінс. Оригінальну статтю читайте тут: https://www.webmd.com/children/news/20191223/obesity-might-skew-blood-tests-in-kids Читайте також: Вчені відкрили зв’язок між дитячим ожирінням і астмою  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook