В останні роки ожиріння набуло масштабів епідемії в усьому світі, і Україна не є винятком. Проблема стосується і дорослих, і дітей. Любов до нездорової калорійної їжі і малорухливий спосіб життя, коли цілодобове просиджування в гаджетах часто є єдиним дозвіллям — на жаль, так виглядає життя середньостатистичної української дитини.
Доведено, що ожиріння може викликати важкі серцево-судинні, ендокринні та інші захворювання, такі як атеросклероз, діабет, інфаркт, інсульт і безліч інших. «Зв’язок між зайвою вагою і ризиком розвитку цих захворювань дійсно існує. Недарма кажуть, що всі хвороби «родом з дитинства», — зазначила дитячий дієтолог KinderKlinik Марина Павленко.
А недавнє дослідження показало, що зайві кілограми можуть змінювати навіть склад крові у дітей.
«Ми провели перший всебічний аналіз впливу ожиріння на аналізи крові у великої кількості дітей і виявили, що склад крові змінився майже у 70% досліджуваних дітей», — стверджує автор дослідження Вікторія Хіггінс з Госпіталю для хворих дітей в Торонто і Університету Торонто (Hospital for Sick Children in Toronto and the University of Toronto).
Команда Хіггінс обстежила понад 1300 здорових дітей і підлітків і виявила, що ожиріння вплинуло на 24 показника в аналізах крові, в тому числі на біохімічні показники, маркери запалення, рівень ліпідів і заліза.
Дослідження було опубліковано 17 грудня 2019 року в журналі з клінічної ендокринології та обміну речовин (Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism).
«Розуміння того, як і які рутинні показники аналізу крові пов’язані з ожирінням, важливо для правильної інтерпретації результатів аналізу», — пояснює Хіггінс.
Поки не ясно, чи свідчать такі зміни складу крові про ранні ознаки захворювання, але лікарі повинні знати про це при інтерпретації результатів аналізів крові у дітей — вважають дослідники.
«Ми сподіваємося, що результати нашого дослідження допоможуть педіатрам і сімейним лікарям краще оцінити стан здоров’я дітей і підлітків з різним ступенем надмірної ваги або ожиріння», — додала Хіггінс.
Оригінальну статтю читайте тут: https://www.webmd.com/children/news/20191223/obesity-might-skew-blood-tests-in-kids
Читайте також: Вчені відкрили зв’язок між дитячим ожирінням і астмою
Ваш відгук