иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Патронаж новонародженого: чому він важливий для малюка

23 Вересня 2020

Оновлено: 21 Квітня 2021

Автор:Даневська Ганна Юріївна

Ось і настав довгоочікуваний момент — ви взяли на руки свого новонародженого малюка. Відновившись після пологів, ви повернулися додому: саме час повідомити про це в клініку і запросити педіатра на перший візит. Чому ж важливий перший візит лікаря і які цілі стоять перед фахівцем — дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра Ганни Даневської.

Коментар експерта

Після народження малюка у багатьох молодих батьків виникає маса питань і сумнівів щодо правильності власних дій при поводженні з дитиною. Навіть якщо перечитати безліч спеціальної літератури, відвідувати заняття для майбутніх батьків не факт, що все буде зрозуміло та легко. Трохи легше буде батькам, які мають досвід спілкування з дітьми. В ході первинного патронажу педіатру важливо пояснити, коли й до якого фахівця слід звернутися з дитиною до року, які діагностичні дослідження потрібно виконати в обов’язковому порядку. У багатьох  педіатрів є лайфхаки для вирішенням багатьох питань щодо побуту та догляду за немовлям, які ставлять батьків новонародженого  в  глухий кут. Серед завдань педіатра при первинній зустрічі з малюком і батьками, стоїть не тільки оцінка фізичного розвитку немовляти, а й готовність родини до нового члена сім’ї: організація простору, особливості добового режиму дитини в залежності від віку, догляд за ним. Важливо відзначити, що в завдання педіатра також входить допомога для матері в питаннях щодо лактації, оцінці особливостей адаптації дитини до нової, позаутробного, життя. Окремо варто відзначити консультації з приводу необхідності виконання профілактичних щеплень. Коли батьки ставлять мені запитання, коли і яку вакцину потрібно зробити, я так і кажу: «Вітаю, ви починаєте квест« зроби все щеплення до року вчасно і відповідно до календаря щеплень в Україні ». До цього переліку входять обов’язкові, (в Україні — від 10 хвороб) і рекомендовані (за бажанням батьків забезпечити додатковий захист). В ході первинного патронажу педіатра також потрібно пояснити, коли й до якого фахівця слід звернутися з дитиною до року, які діагностичні дослідження потрібно виконати в обов’язковому порядку. На завершення візиту педіатр розповідає про лайфхаки до рішенням більшості питань щодо побуту та догляду, які ставлять батьків новонародженого малюка в тупик. Роль педіатра — в ході патронажу допомогти батькам скласти цілісну картину про догляд за малюком, проконсультувати з виникаючих питань і, при необхідності, заспокоїти батьків.

Зростайте здоровими й щасливими Ваш педіатр, Ганна Даневська

Можливості KinderKlinik

Ми знаємо, як важливо подбати про здоров’я малюка з перших днів життя. KinderKlinik пропонує вам скористатися спеціальними пропозиціями: 1. Після пред’явлення фірмового флаєра, всього за 200 гривень ви отримаєте консультацію лікаря педіатра й дієтолога, а також експрес-визначення рівня білірубіну (білітест) *. Скористатися послугами можна як на прийомі в медичному центрі KinderKlinik або його відділенні, так і викликавши лікаря додому. Пропозиція діє протягом 3 місяців після виписки з пологового будинку і при пред’явленні флаєра до 31.12.2020. * Пропозиція дійсна якщо послуги будуть отримані в рамках одного візиту або виїзду лікаря додому.

 1. Скористайтеся оновленим пакетом послуг «Здоровий початок життя з KinderKlinik», в який включені всі дослідження і консультації, необхідні для малюка першого року життя. Отримайте знижку в 15% один раз на кожну з наступних послуг при пред’явленні фірмового флаєра: • консультація дитячого ортопеда • консультація дитячого невролога • консультація дитячого офтальмолога • консультація дитячого оториноларинголога • ультразвукове дослідження кульшових суглобів • ультразвукове дослідження серця (ехокардіографія) • ультразвукове дослідження джерельця (нейросонографія)
 • Пропозиція діє протягом 6 місяців після виписки з пологового будинку і при пред’явленні флаєра до 31.12.2020.

Потрібен патронаж новонародженого?

Викликати лікаря

Як запросити педіатра KinderKlinik на патронаж

Викличте фахівця, скориставшись будь-яким зручним із запропонованих способів: • Зателефонуйте за будь-якого номеру, із зазначених на фірмовому флаєрі • Залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті • Зв’яжіться з консультантами контакт-центру за наступними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook