иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Пережиток минулого: корові й вітрянкові вечірки

28 Липня 2020

Оновлено: 28 Липня 2020

Як явище корові й вітрянкові «вечірки» з’явилися в середині минулого століття. Основними причинами були низький рівень обізнаності населення щодо небезпеки більшості інфекцій і постійний брак вакцин. Навколо хворого на кір або вітряну віспу дитини збирався натовп здорових дітей, і через кілька днів більшість з них занедужувало. Вважалося, що отриманий таким чином імунітет зможе захищати дитину набагато краще, а отримані в результаті захворювання ускладнення (наприклад, коровий енцефаліт або ураження шкіри віспинами) сприймалися як даність.

Сьогодні, в століття доказової медицини, захищати дитину від інфекцій можна і потрібно за допомогою простої процедури вакцинації. Про те, чим може ускладнитися природний плин «нешкідливих» дитячих інфекцій, і чому важливо своєчасно вакцинувати дитину розповість педіатр KinderKlinik, спеціаліст з клінічним стажем понад 14 років Юлія Петручек.

Коментар лікаря

«Природний перебіг більшості дитячих інфекцій найчастіше непередбачуваний. Одна дитина може переносити вітряну віспу без ускладнень, інша же потрапить в реанімацію. Пускати протікання дитячих інфекцій на самоплив, та свідомо, без видимих ​​на те причин відмовляючись від вакцинації — як мінімум безвідповідально.

Крім того, навантаження на імунітет при природному інфікуванні та при введенні вакцини розрізняються в кілька разів. Так, при природному перебігу хвороби, імунітет малюка бореться з тисячами вірусів, які при цьому вражають все нові й нові клітини.
При введенні вакцин, в організм потрапляє лише та кількість ослаблених або інактивованих вірусних частинок, яка необхідно для вироблення специфічних антитіл. Після вакцинації виникає не хвороба, а специфічний імунітет, який надійно захистить дитину.

І останнє, на чому хочеться зробити акцент — це відстрочені наслідки. При природному інфікуванні на кір або вітряну віспу «відлуння» хвороби дає про себе знати через довгі роки. У випадку з кором це може бути специфічне ураження речовини мозку і черепних нервів (енцефаліт, неврит). У випадку з вітряною віспою — живий вірус залишається «спати» в нервових волокнах. При зниженні імунітету, стресі та інших несприятливих станах вірус стає знову активним, проявляючись у вигляді оперізуючого герпесу.
Обравши своєчасну вакцинацію, ви захистите свою дитину не тільки від хвороби, але і від негативних віддалених наслідків».

Наші можливості

У KinderKlinik є всі необхідні вакцини для захисту вашого малюка. Ви можете привести дитину на вакцинацію як включену до національного календаря, так і рекомендовану для індивідуального введення (вітряна віспа, менінгококова інфекція, пневмококової інфекції та ін.). Навіть якщо у дитини є які-небудь супутні захворювання, наші педіатри підберуть для нього оптимальний графік вакцинації.

Наші фахівці

 • Петручек Юлія Василівна — педіатр з клінічним стажем понад 14 років. Безперервно самовдосконалюється, відвідує конференції з міжнародною участю: з міжнародною участю: Ped Smart, PrimePediatrics-2019, NeuroKid. Веде прийом у відділенні на вул. Деміївській 16.
 • Мартиненко Наталія Іванівна — фахівець з клінічним стажем понад 38 років. Щорічно відвідує профільні майстер-класи, конференції та симпозіуми. Приймає пацієнтів віком від 0 до 18 років у відділенні по вул. Олександра Мишуги 2.
 • Сафтюк Світлана Миколаївна — педіатр, займається складанням індивідуальних графіків вакцинації. Ретельно вивчає анамнез життя дитини, підбирає оптимальні індивідуальні режими вакцинації. Веде прийом у відділенні по вул.Вишгородська 45/2.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом

Запишіться до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75
Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook