Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Перша допомога при гострій алергічної реакції

10 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Шевченко Олена Вікторівна

Напевно ви чули про ситуації, коли після контакт із комахою, новим продуктом або хімічним подразником місце контакту почервоніло, збільшилася в розмірах в кілька разів, а сам потерпілий чи не втрачав свідомість до приїзду лікаря. Якщо так — ви зіткнулися з клінічною картиною гострої алергічної реакції. Це надмірно різка і стрімко прогресуюча реакція організму на алерген ззовні, від якої не застраховані ні дорослі, ні діти. Дізнайтеся, як розпізнати гостру алергічну реакцію у дитини й чому важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця від експерта KinderKlinik, дитячого анестезіолога-реаніматолога, Олени Шевченко.

Коментар фахівця

Гостра алергічна реакція є алергічною реакцією негайного типу. У відповідь на потрапляння в організм чужорідного білка (алергена-провокатора) відбувається масивний викид біологічно активних речовин — медіаторів. В результаті, в місці контакту відбувається застій рідини в мікроциркуляторному руслі, що приводить до швидкого наростання набряку. Подразником може стати будь-яка речовина, починаючи від отрути комах (наприклад, бджіл, шершнів), до харчових продуктів (найчастіше — арахіс, морепродукти та ін.).

Як проявляється гостра алергічна реакція у дитини

Після контакту з алергеном дитина може поскаржитися на:

 • Занепокоєння
 • Слабкість, запаморочення
 • Задишку з утрудненням дихання на видиху
 • Швидко наростаючий набряк слизових або м’яких тканин

У чому небезпека гострої алергічної реакції

Внаслідок швидкого зниження артеріального тиску дитина може втратити свідомість. Однак головна небезпека ангіоневротичного набряку полягає в розвитку дихальної недостатності. Збільшені м’які тканини можуть механічно перекривати доступ повітря в дихальні шляхи, а розвивається в деяких випадках бронхоспазм приводить до розвитку дихальної недостатності. Саме тому, при перших симптомах батькам дитини необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Невідкладна долікарська допомога

 1. Викликати бригаду швидкої допомоги або звернутися до чергових фахівцям KinderKlinik
 2. Негайно припинити надходження алергену в організм (витягти жало комахи, змити алерген і т.д.)
 3. Спростити доступ кисню: розстебнути комір одягу, відкрити вікна
 4. Якщо дитина скаржиться на запаморочення — вкладіть дитину на спину з піднятими нижніми кінцівками
 5. Заспокоїти дитину і чекати кваліфіковану допомогу

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik створені всі умови для допомоги малюкам з гострою алергічною реакцією. У будь-який час доби ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару *. Чергові лікарі оперативно проведуть комплексний огляд, проведуть діагностику (при стаціонарі працює власна лабораторія) і складуть план подальшого ведення пацієнта і стабілізації його стану. Для визначення причини виникнення такої імуної відповіді рекомендовано пройти обстеження у дитячого алерголога. Лікар ретельно збере анамнез, проведе необхідні дослідження (в арсеналі клініки є повний спектр панелей для виявлення алергенів) і складе подальшу тактику ведення (консервативна терапія, АСІТ-терапія і т.д.).

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація

Записатись
Як звернутися за допомогою в KinderKlinik

Якщо ви зіткнулися з гострим приступом алергії у дитини — в будь-який час доби зверніться за допомогою до чергових фахівцям дитячого стаціонару KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 або вул. Деміївська 16. Ми піклуємося про вас без перерв і вихідних. Для запису на плановий огляд до дитячого алерголога залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або запишіться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook