иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Перша допомога при гострій алергічної реакції

10 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Шевченко Олена Вікторівна

Напевно ви чули про ситуації, коли після контакт із комахою, новим продуктом або хімічним подразником місце контакту почервоніло, збільшилася в розмірах в кілька разів, а сам потерпілий чи не втрачав свідомість до приїзду лікаря. Якщо так — ви зіткнулися з клінічною картиною гострої алергічної реакції. Це надмірно різка і стрімко прогресуюча реакція організму на алерген ззовні, від якої не застраховані ні дорослі, ні діти. Дізнайтеся, як розпізнати гостру алергічну реакцію у дитини й чому важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця від експерта KinderKlinik, дитячого анестезіолога-реаніматолога, Олени Шевченко.

Коментар фахівця

Гостра алергічна реакція є алергічною реакцією негайного типу. У відповідь на потрапляння в організм чужорідного білка (алергена-провокатора) відбувається масивний викид біологічно активних речовин — медіаторів. В результаті, в місці контакту відбувається застій рідини в мікроциркуляторному руслі, що приводить до швидкого наростання набряку. Подразником може стати будь-яка речовина, починаючи від отрути комах (наприклад, бджіл, шершнів), до харчових продуктів (найчастіше — арахіс, морепродукти та ін.).

Як проявляється гостра алергічна реакція у дитини

Після контакту з алергеном дитина може поскаржитися на:

 • Занепокоєння
 • Слабкість, запаморочення
 • Задишку з утрудненням дихання на видиху
 • Швидко наростаючий набряк слизових або м’яких тканин

У чому небезпека гострої алергічної реакції

Внаслідок швидкого зниження артеріального тиску дитина може втратити свідомість. Однак головна небезпека ангіоневротичного набряку полягає в розвитку дихальної недостатності. Збільшені м’які тканини можуть механічно перекривати доступ повітря в дихальні шляхи, а розвивається в деяких випадках бронхоспазм приводить до розвитку дихальної недостатності. Саме тому, при перших симптомах батькам дитини необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Невідкладна долікарська допомога

 1. Викликати бригаду швидкої допомоги або звернутися до чергових фахівцям KinderKlinik
 2. Негайно припинити надходження алергену в організм (витягти жало комахи, змити алерген і т.д.)
 3. Спростити доступ кисню: розстебнути комір одягу, відкрити вікна
 4. Якщо дитина скаржиться на запаморочення — вкладіть дитину на спину з піднятими нижніми кінцівками
 5. Заспокоїти дитину і чекати кваліфіковану допомогу

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik створені всі умови для допомоги малюкам з гострою алергічною реакцією. У будь-який час доби ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару *. Чергові лікарі оперативно проведуть комплексний огляд, проведуть діагностику (при стаціонарі працює власна лабораторія) і складуть план подальшого ведення пацієнта і стабілізації його стану. Для визначення причини виникнення такої імуної відповіді рекомендовано пройти обстеження у дитячого алерголога. Лікар ретельно збере анамнез, проведе необхідні дослідження (в арсеналі клініки є повний спектр панелей для виявлення алергенів) і складе подальшу тактику ведення (консервативна терапія, АСІТ-терапія і т.д.).

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація

Записатись
Як звернутися за допомогою в KinderKlinik

Якщо ви зіткнулися з гострим приступом алергії у дитини — в будь-який час доби зверніться за допомогою до чергових фахівцям дитячого стаціонару KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 або вул. Деміївська 16. Ми піклуємося про вас без перерв і вихідних. Для запису на плановий огляд до дитячого алерголога залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або запишіться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook