Погано, коли діти хворіють, а якщо дитина захворіла вперше в своєму житті — батьки переживають вдвічі більше. А якщо при цьому малюк ще зовсім маленький — батьки взагалі «стоять на вухах». У багатьох відразу починається паніка: що робити? Куди бігти? Як лікувати? І так далі.
Давайте шукати відповіді на ці питання разом з лікарем-педіатром Галиною Іванівною Бойко.
Як може виглядати перша «застуда» в житті дитини? Це може бути гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), грип або інша вірусна інфекція (аденовірус, норовірус тощо) — все те, що в народі часто називають «застудою». Симптоми можуть бути різними: кашель, температура, нежить, слабкість, млявість тощо — батьків турбує все.
Що робити, якщо дитина захворіла? Якщо при цьому малюк веселий, активний і добре їсть — його стан не повинен викликати у батьків занепокоєння. В цьому випадку потрібно тільки полегшувати стан дитини:
1. Якщо у малюка закладений ніс Нежить — чи не найпоширеніший симптом при «застуді».
Що робити? Ніс малюка треба прочистити. Старшим діткам — закапайте в ніс краплі і дайте дитині висякатися. Найменшим (до року) — закапайте сольові розчини, а для прочищення носика користуйтеся аспіратором («соплеотсосом»).
2. Якщо дитина кашляє Кашель може виникати через нежить (виділення з носа стікають по задній стінці горла і провокують кашель).
Що робити? Знову ж прочищати ніс малюка (як? – див. вище). Крім того, дитина повинна вживати достатню кількість рідини — і через день-два кашель повинен зменшитися.
3. У будь-якому випадку давайте дитині багато рідини Старшим діткам давайте тепле питво — часто, але потроху. Немовлят потрібно частіше прикладати до грудей. Дитина «візьме» стільки грудного молока, скільки їй потрібно. Додаткову рідину у вигляді води або інших напоїв немовлятам давати не потрібно.
4. Якщо у дитини піднялася температура Тут багато чого залежить від віку малюка. Але, як ми і говорили, основне правило: якщо дитина активна, відчуває себе нормально, добре п’є, то температуру тіла до 38,5-39 °С збивати не потрібно (виняток становлять дітки до 3-х місяців — температуру потрібно знижувати, якщо вона підскочила до 38 °С і вище).
Чим збивати температуру? Для дітей є два види жарознижуючих: парацетамол або ібупрофен. У вигляді свічок або суспензії. Давайте жарознижуюче згідно з інструкцією до препарату, враховуючи вік малюка. Важливо! Ібупрофен можна давати дітям, починаючи з 3-місячного віку.
Коли потрібно терміново звертатися до лікаря: – якщо малюк став погано їсти, відмовляється від їжі, став млявим – з’явилися ознаки зневоднення (сильна спрага, рідко мочиться, сухі губи і язик, плаче без сліз, велике тім’ячко запале) – у малюка 3-6 місяців температура тіла 38,5 °С і вище або підвищена температура тримається більше доби – у дитини 6 місяців-2 роки температура тіла 39,5 °С і вище або підвищена температура тримається більше доби – якщо у дитини будь-якого віку температура підскочила вище 40 °С – у дитини старше 2-х років температура тримається більше 3-х днів – температура тіла повторно підскочила після декількох днів нормальної температури – у дитини повторна блювота, сильний пронос – якщо на тлі температури з’явився висип – є скарги на біль або висипання навколо суглобів, біль в горлі або м’язах, біль при сечовипусканні.
У дитини температура.
Чого робити не можна?
Не додавайте в воду для обтирання малюка оцет або спирт. Якщо є бажання обтерти дитину і збити таким чином температуру, робіть це теплою водою (не холодною!) без додавання в неї будь-яких речовин. Такої різниці температур буде досить, щоб знизити температуру тіла малюка.
Чому треба відмовитися від оцту?
Під час хвороби розвивається інтоксикація, а обтирання з оцтом або спиртом ще більше погіршать її. Адже при підвищеній температурі тіла шкіра дитини посилено всмоктує в організм все, що нанесено на неї. Крім того, рідина випаровується, і дитина вдихає пари оцту (або спирту). Ось тому і варто відмовитися від цього «бабусиного» методу. Якщо у вас залишилися сумніви з приводу стану дитини — сміливо звертайтеся до лікаря! І будьте здорові!
Читайте також: Температура у дитини: все, що ви хотіли знати
Ваш відгук