fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Перші кроки дитини: що має насторожити?

18 Грудня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Ваш малюк намагається робити перші кроки… Вас бентежить його хода? Він ходить дуже невпевнено? Спотикається, клишоногий? Дізнайтеся, які особливості дитячої ходи повинні вас насторожити, а які є абсолютно нормальними.

Спотикання і падіння. Коли ваш малюк робить свої перші кроки, його хода і «траєкторія» руху далекі від досконалості: ніжки малюка можуть переплітатися, він може спотикатися і падати, осідати на підлогу… До того ж всі маленькі діти далекозорі, і у них ще не сформувався об’ємний зір, який розвивається у дітей старшого віку. Додайте брак координації, і … тепер вам зрозуміло, чому дитина не помітила крісло, перш ніж наткнулася на нього? Зрозуміло, пізніше малюк удосконалює свої навички ходьби. А поки переконайтеся в тому, що ваш будинок безпечний для дитини, і постарайтеся не випускати малюка з поля зору.

Читайте також: Як захистити дитину від побутових травм

Плоскостопість. Найчастіше стопи малюка виглядають плоскими, але раніше 2-3-х років не варто робити передчасних висновків: лише в цьому віці можна зрозуміти напевно, чи є у дитини плоскостопість, або це було просто тимчасове явище.

Клишоногість. Багато малят з першими кроками починають помітно косолапить. Так їм легше зберігати стійкість при ходьбі. Немає причин для занепокоєння, якщо при цьому ніяких дефектів стоп у дитини немає. Це можна перевірити так: коли малюк стоїть або сидить, його ніжки розташовуються правильно. І тільки коли ходить, то повертає стопи всередину. В такому випадку клишоногість у дітей проходить найчастіше до 1,5 років.

«Голубина хода», також відома як «toeing-in» — хода, при якій передня частина ніжок малюка при ходьбі повертається всередину. На щастя, в такому випадку хода, як правило, нормалізується без сторонньої допомоги протягом 6 місяців після того, як малюк зробив свої перші кроки. Якщо ж вона буде зберігатися довше, Ваш лікар може порекомендувати дитині вправи на розтяжку, які допоможуть виправити це. Іноді хода нормалізується лише до 3-4 років малюка. Навіть якщо вона виправляється не в повному обсязі, це не є серйозною проблемою, якщо тільки вона не заважає дитині ходити і бігати. В іншому випадку поговоріть з лікарем — можливо, допоможе корекційне взуття.

Криві ноги. Дитина провела дев’ять місяців, згорнувшись всередині вас «калачиком», і тому ноги малюка теж можуть стати трохи викривленими. Криві ноги зазвичай вирівнюються приблизно до 18 місяців малюка, але можуть і залишитися такими аж до 3-річного віку. Ви можете допомогти ніжкам дитини випрямитися навіть до того, як вона почне ходити — підтримуючи її, поки вона стоїть.

«Навшпиньках». У деяких малюків є непереборне бажання пересуватися навшпиньках, що, як не дивно, допомагає їм розвивати рівновагу. Хоча іноді ходьба дитини на носочках може вказувати на занадто високий тонус м’язів її ніг. Але найчастіше це абсолютно нормально, і така манера ходити зникає сама по собі в міру дорослішання дитини.

Читайте про це докладніше в статті «Чому дитина ходить на носочках?»

Запитайте у лікаря-ортопеда відразу ж, як тільки помітите, що ваша дитина ходить викривлено або спотикається, або якщо її ніжки здаються вам надмірно напруженими, оскільки це може вказувати на нервові, суглобові порушення або проблеми зі спиною. Лікаря-ортопеда варто відвідати в будь-якому випадку, якщо вас щось бентежить.

А якщо лікар підтвердить, що дитина розвивається нормально — просто насолоджуйтеся веселою ходою свого малюка і його новими вміннями. І будьте здорові!

Читайте також: Перші кроки: як допомогти дитині ходити?

Вам також буде цікаво:

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook