fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Перші кроки: як допомогти дитині ходити

12 Грудня 2018

Ваш малюк активно повзає, намагається встати на ніжки і ось-ось почне ходити … Ви чекаєте цього з нетерпінням і замислюєтесь над питаннями: чи потрібно прискорювати цей процес? Чи треба допомагати дитині ходити? І як це зробити? Або все відбудеться само собою, і малюк почне ходити сам? Давайте розбиратися разом.

Хороші способи заохочення перших кроків дитини:

Приверніть увагу дитини іграшками. Ті ж самі трюки, які можуть спонукати дитину повзати, також можуть мотивувати її зробити перші кроки. Покладіть привабливі іграшки таким чином, щоби малюкові захотілося дотягнутися до них і зробити кілька кроків до них.

Малюкові потрібна опора. Якщо ваша дитина може стояти, але, схоже, боїться або не знає, що робити далі, їй потрібно потренуватися, щоб навчитися управляти вагою свого тіла при ходьбі. Допоможіть малюкові, поставивши на його шляху стійкі меблі, які він може використовувати в якості опори (це може бути журнальний столик, підставка під телевізор або будь-які інші предмети, меблі повинні бути без гострих кутів і ризику перекидання). Також можете заохочувати самостійні кроки дитини, гуляючи з ним і тримаючи його за руки.

Дайте дитині велику іграшку-опору. Маленький кошик, скажімо, дозволить малюкові впевнено пересуватися, коли він штовхає його перед собою. Такий спосіб пересування покращує рівновагу і підвищує впевненість малюка. Шукайте міцні іграшки з ручкою, на яку дитина може спертися, і великими колесами, які ускладнюють перекидання.

Але уникайте дитячих ходунків. Американська академія педіатрії (ААР) настійно рекомендує відмовитися від ходунків, і дослідження показують, що це пристосування уповільнює розвиток моторики і викликає проблеми зі спиною у дитини. Більш того, малюки в ходунках можуть перекинутися або впасти зі сходів, що може закінчитися для дитини травмами.

Читайте також: Чим небезпечні дитячі ходунки?

Нехай ніжки малюка будуть голими. Якщо це можливо, нехай дитина ходить босоніж (інший варіант — в нековзких шкарпетках) в закритих приміщеннях і на безпечних поверхнях на відкритому повітрі. Це допоможе розвинути м’язовий тонус ніжок малюка, правильно сформуватися стопі (уникнути плоскостопості) і навчить дитину балансу і координації. Для прогулянок на відкритому повітрі підготуйте для дитини легке і гнучке взуття. Уникайте високих черевиків — посилена підтримка щиколотки може заважати дитині пересуватися, сковуючи його рухи.

Читайте також: Як вибрати перше взуття дитині?

Про що не варто турбуватися?

Кожна дитина розвивається у своєму власному темпі, тому, якщо ваша дитина ще не ходить до 10-го місяця або тільки зробила перші кроки до свого першого дня народження — це не повинно викликати занепокоєння. Єдине, що батьки можуть зробити, щоб прискорити розвиток дитини — це заохочувати її ходити.

В якому віці потрібно показати дитину в перший раз ортопеду? Як дитина повинна правильно ходити? Про це та багато іншого ми розповімо в наших наступних статтях.

І будьте здорові!

Читайте також: Чому дитина ходить на носочках?

Вам також буде цікаво:

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.