Ваш малюк активно повзає, намагається встати на ніжки і ось-ось почне ходити … Ви чекаєте цього з нетерпінням і замислюєтесь над питаннями: чи потрібно прискорювати цей процес? Чи треба допомагати дитині ходити? І як це зробити? Або все відбудеться само собою, і малюк почне ходити сам? Давайте розбиратися разом.
Хороші способи заохочення перших кроків дитини:
Приверніть увагу дитини іграшками. Ті ж самі трюки, які можуть спонукати дитину повзати, також можуть мотивувати її зробити перші кроки. Покладіть привабливі іграшки таким чином, щоби малюкові захотілося дотягнутися до них і зробити кілька кроків до них.
Малюкові потрібна опора. Якщо ваша дитина може стояти, але, схоже, боїться або не знає, що робити далі, їй потрібно потренуватися, щоб навчитися управляти вагою свого тіла при ходьбі. Допоможіть малюкові, поставивши на його шляху стійкі меблі, які він може використовувати в якості опори (це може бути журнальний столик, підставка під телевізор або будь-які інші предмети, меблі повинні бути без гострих кутів і ризику перекидання). Також можете заохочувати самостійні кроки дитини, гуляючи з ним і тримаючи його за руки.
Дайте дитині велику іграшку-опору. Маленький кошик, скажімо, дозволить малюкові впевнено пересуватися, коли він штовхає його перед собою. Такий спосіб пересування покращує рівновагу і підвищує впевненість малюка. Шукайте міцні іграшки з ручкою, на яку дитина може спертися, і великими колесами, які ускладнюють перекидання.
Але уникайте дитячих ходунків. Американська академія педіатрії (ААР) настійно рекомендує відмовитися від ходунків, і дослідження показують, що це пристосування уповільнює розвиток моторики і викликає проблеми зі спиною у дитини. Більш того, малюки в ходунках можуть перекинутися або впасти зі сходів, що може закінчитися для дитини травмами.
Читайте також: Чим небезпечні дитячі ходунки?
Нехай ніжки малюка будуть голими. Якщо це можливо, нехай дитина ходить босоніж (інший варіант — в нековзких шкарпетках) в закритих приміщеннях і на безпечних поверхнях на відкритому повітрі. Це допоможе розвинути м’язовий тонус ніжок малюка, правильно сформуватися стопі (уникнути плоскостопості) і навчить дитину балансу і координації. Для прогулянок на відкритому повітрі підготуйте для дитини легке і гнучке взуття. Уникайте високих черевиків — посилена підтримка щиколотки може заважати дитині пересуватися, сковуючи його рухи.
Читайте також: Як вибрати перше взуття дитині?
Про що не варто турбуватися?
Кожна дитина розвивається у своєму власному темпі, тому, якщо ваша дитина ще не ходить до 10-го місяця або тільки зробила перші кроки до свого першого дня народження — це не повинно викликати занепокоєння. Єдине, що батьки можуть зробити, щоб прискорити розвиток дитини — це заохочувати її ходити.
В якому віці потрібно показати дитину в перший раз ортопеду? Як дитина повинна правильно ходити? Про це та багато іншого ми розповімо в наших наступних статтях.
І будьте здорові!
Читайте також: Чому дитина ходить на носочках?
Ваш відгук