иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Планові щеплення під час карантину: робити чи не робити?

1 Квітня 2020

Оновлено: 22 Квітня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Багато мам вважають, що робити планові щеплення дітям під час карантину не можна, і що варто відкласти їх на потім. Але все — з точністю до навпаки. Чому не можна відмовлятися від обов’язкової вакцинації і треба робити планові щеплення навіть в умовах карантину — давайте розбиратися разом. Як відзначають у ВООЗ, карантин не скасовує рутинної вакцинації. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, «будь-які переривання рутинної (планової) вакцинації, навіть на короткий період, приведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості захворювань, які можна запобігти шляхом вакцинації». Національне законодавство також не змінює процеси рутинної вакцинації.

Педіатр KinderKlinik Марія Крепак зазначає: «Обов’язкова вакцинація дітей — те, що потрібно робити обов’язково і при будь-яких обставинах. Навіть в умовах карантину через коронавірус. І в цій ситуації навіть ще більш необхідно! Чому? Та тому, що інші віруси, наприклад, кір або дифтерія нікуди не поділися і продовжують спокійно розгулювати. Ви ж виходите з дитиною гуляти на вулицю або просто за межі квартири? В таких умовах підвищується ризик перехресних інфекцій, які можуть призвести до розвитку непередбачуваних реакцій і важких ускладнень для ще незміцнілого дитячого організму. Саме тому в умовах карантину обов’язкова вакцинація дітей ще більш необхідна, ніж завжди! Крім того, якщо від коронавіруса вакцину поки що не винайшли, то від того ж кору або дифтерії вона є. Навіщо ж піддавати свою дитину небезпеці захворіти тим, від чого напевно можна захистити!? Відмова від планової вакцинації зараз означає, що ризики захворіти для дитини не зменшаться, а зростуть! Тому відповідь однозначна: планові щеплення під час карантину — РОБИТИ!».

Як же зробити вакцинацію під час карантину безпечною?

Ми дотримуємося концепції про поділ на прийомах здорових і хворих діток — у нас два окремі входи: для здорових дітей і тих, хто захворів. Це означає, що ви, прийшовши з дитиною на вакцинацію, відразу ж потрапите в здоровий блок і не будете контактувати з хворими. Ви зможете пройти планову вакцинацію без ризику для себе і своєї дитини підхопити якусь інфекцію.

Уточнити подробиці і записатися на проведення вакцинації можна за телефонами: 0800 30 75 75 (цілодобово) 096 390 75 75 (цілодобово) 044 390 75 75 (цілодобово)

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook