fbpx
иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Пневмокок: чим небезпечний і як його попередити?

24 Червня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Чому батькам потрібно знати про пневмококову інфекцію? У чому його небезпека та як можно уберегти дитину від цього захворювання? Про все це розповіла лікарка-педіатриня Марія Крепак у нашому новому відео.

Пневмокок – це бактерія, яка є причиною багатьох інфекцій: бактеріального отиту, бактеріальної пневмонії, менінгіту, загального бактеріального запалення організму (сепсису). У старших дітей пневмокок також викликає синусит.

Діти віком до 5 років тяжко переносять ці захворювання. Вони, як правило, потребують госпіталізації і антибіотикотерапії, аби запобігти ускладненням, що можуть стати летальними для дитини. Пневмококова інфекція є однією з основних причин смертності у дітей до 5 років. У світі від цих хвороб щороку помирають близько 1,6 млн людей, половина з яких – діти до 5 років.   

Проте, є спосіб запобігти усім цим діагнозам або зробити перебіг захворювань набагато легшим – вакцинуватись. 

В Україні зареєстровані дві вакцини, які захищають від 10 і 13 штамів пневмококу. Обидві є дуже ефективними але важливо пройти повний цикл вакцинації. Щепити малюка можна з 2 місяців. В такому разі курс вакцинації складається з трьох доз і бустерної дози у два роки. Якщо почати щепити дитину пізніше, то графік може змінитися. Важливо вакцинувати малюка якомога раніше, адже чим він молодший, тим небезпечнішими є для нього пневмококові інфекції.

У KinderKlinik в наявності є вакцини від пневмококу від європейських виробників, яка захистить вашу дитину від небезпечних захворювань! Якщо ви не встигли розпочати вакцинацію у 2 місяці – наші лікарі створять для малюка індивідуальний план вакцинації, який, за його дотримання, забезпечить максимальний захист від інфекційних захворювань.

Слід зауважити, що захист від пневмококу також вкрай важливий для дорослих від 65 років або за наявності хронічних захворювань.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook