иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Пневмокок: чим небезпечний і як захиститися?

2 Серпня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Липовська Олена Генадіївна

Пневмококковая інфекція – дуже поширене захворювання, що викликане бактерією пневмокок (рід стрептококів). Про небезпеку цієї бактерії, захворювання, які вона викликає та методи захисту розповів лікар-отоларинголог KinderKlinik в нашому відео.

Пневмокок викликає пневмонію, менінгіт, бронхіт, сепсис, отит. Збудник передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової.

Щорічно від пневмококової інфекції в світі вмирають 1,6 мільйона людей і найбільш вразливими є діти до 1 року.

Захворювання, які викликає стрептокок можуть призводити до тяжких наслідків. Наприклад, стрептококовий отит у дитини до року може призводити до запалення антрума (процес переходу запалення із середнього вуха на кістки черепа) або менінгіту.

Крім того, при захворюваннях, що викликає пневмокок, часто призначаються антибіотики. А якщо дитина часто хворіє, то організм стає антибіотикорезистентним і ці препарати вже не будуть надавати необхідну дію.

Найбільш ефективним захистом від пневмокока є вакцинація, яка знизила захворюваність на 75%. Крім того, вченими доведено, що щеплення підсилює дію антибіотиків, які призначає лікар у разі настання хвороби.

У KinderKlinik є дві вакцини від пневмокока – Превенар 13 (захищає від 13 штамів бактерії) і Сінфлорікс (захищає від 10 штамів). Педіатри рекомендують вакцинувати малюка від пневмокока вже на другому місяці життя. Однак якщо ви не встигли цього зробити, ви можете звернутися до наших фахівців і вони складуть індивідуальний план захисту для вашої дитини, який допоможе зберегти її здоров’я.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook