иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Пневмонія у дітей: основні факти

12 Листопада 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Шмирьов Олег Валерійович

Сьогодні поговоримо про пневмонію. Вже почався сезон застуд, ГРВІ та інших захворювань верхніх дихальних шляхів, які часто і призводять до розвитку пневмонії у дітей. Ця тема особливо актуальна сьогодні, оскільки 12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Не варто забувати, що це захворювання може бути небезпечним для життя. За оцінками ВООЗ, пневмонія є причиною смертності 15% дітей до 5 років у всьому світі.

  • Найчастіше шлях до пневмонії – це ослаблений імунітет. Зазвичай винна ГРВІ або низка перенесених супутніх захворювань і вірусних інфекцій (кір, коклюш та ін.). Інші фактори ризику: недостатнє або неправильне харчування, активне або пасивне паління, дефіцитна анемія, рахіт, недоношеність, цукровий діабет та ін.
  • Пневмонію можуть викликати бактерії, віруси, грибки та найпростіші.
  • Частіше за все захворювання викликається пневмококом (вид бактерій з роду стрептококів), який мешкає в носоглотці у багатьох людей. Це так зване безсимптомне носійство. Але за певних обставин (ослаблений імунітет і ін.) запускається механізм хвороби.
  • На другому місці серед причин пневмонії – бактерія гемофільна паличка. Збудниками пневмонії можуть бути різні віруси (наприклад, респіраторно-синцитіальний вірус).
  • Зазвичай пневмонія проявляється так: кашель, утруднене дихання, висока температура тіла (39 ° і вище), прискорене і гучне дихання. Іноді при пневмонії немовлятам важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватися температура тіла, виникати судоми і втрата свідомості.
  • Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо Ви помітили у дитини симптоми, перераховані вище – відразу ж звертайтеся до лікаря.

Є схожі симптоми?

Записатись до лікаря

Пульманолог KinderKlinik Олег Шмирьов додав: «Найчастіші причини пневмонії у дітей до 5 років – це пневмокок і гемофільна паличка. Бувають й інші збудники. Але практично на 99% захищає від пневмонії вакцинація дітей проти пневмококу, гемофільної палички Hib, кору і коклюшу. Важливий момент – правильне харчування від самого народження малюка. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування до 6-місячного віку дитини, яке допоможе зміцнити її імунітет. Крім того, важливо вчасно займатися профілактикою анемії і рахіту у дітей, оскільки вони послаблюють імунну систему дитини і підвищують ризики захворювання на пневмонію. У нас, в KinderKlinik, проводиться вакцинація дітей проти пневмококу, гемофільної палички Hib, коклюшу з використанням вакцин: «Infanrix» GSK, «Hiberix» GSK, «Synflorix» GSK, «Pentaxim» Санофі Пастер та ін. Звертайтеся! І будьте здорові!».

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook