Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Пневмонія у дітей: основні факти

12 Листопада 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Шмирьов Олег Валерійович

Сьогодні поговоримо про пневмонію. Вже почався сезон застуд, ГРВІ та інших захворювань верхніх дихальних шляхів, які часто і призводять до розвитку пневмонії у дітей. Ця тема особливо актуальна сьогодні, оскільки 12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Не варто забувати, що це захворювання може бути небезпечним для життя. За оцінками ВООЗ, пневмонія є причиною смертності 15% дітей до 5 років у всьому світі.

  • Найчастіше шлях до пневмонії – це ослаблений імунітет. Зазвичай винна ГРВІ або низка перенесених супутніх захворювань і вірусних інфекцій (кір, коклюш та ін.). Інші фактори ризику: недостатнє або неправильне харчування, активне або пасивне паління, дефіцитна анемія, рахіт, недоношеність, цукровий діабет та ін.
  • Пневмонію можуть викликати бактерії, віруси, грибки та найпростіші.
  • Частіше за все захворювання викликається пневмококом (вид бактерій з роду стрептококів), який мешкає в носоглотці у багатьох людей. Це так зване безсимптомне носійство. Але за певних обставин (ослаблений імунітет і ін.) запускається механізм хвороби.
  • На другому місці серед причин пневмонії – бактерія гемофільна паличка. Збудниками пневмонії можуть бути різні віруси (наприклад, респіраторно-синцитіальний вірус).
  • Зазвичай пневмонія проявляється так: кашель, утруднене дихання, висока температура тіла (39 ° і вище), прискорене і гучне дихання. Іноді при пневмонії немовлятам важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватися температура тіла, виникати судоми і втрата свідомості.
  • Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо Ви помітили у дитини симптоми, перераховані вище – відразу ж звертайтеся до лікаря.

Є схожі симптоми?

Записатись до лікаря

Пульманолог KinderKlinik Олег Шмирьов додав: «Найчастіші причини пневмонії у дітей до 5 років – це пневмокок і гемофільна паличка. Бувають й інші збудники. Але практично на 99% захищає від пневмонії вакцинація дітей проти пневмококу, гемофільної палички Hib, кору і коклюшу. Важливий момент – правильне харчування від самого народження малюка. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування до 6-місячного віку дитини, яке допоможе зміцнити її імунітет. Крім того, важливо вчасно займатися профілактикою анемії і рахіту у дітей, оскільки вони послаблюють імунну систему дитини і підвищують ризики захворювання на пневмонію. У нас, в KinderKlinik, проводиться вакцинація дітей проти пневмококу, гемофільної палички Hib, коклюшу з використанням вакцин: «Infanrix» GSK, «Hiberix» GSK, «Synflorix» GSK, «Pentaxim» Санофі Пастер та ін. Звертайтеся! І будьте здорові!».

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Вам також буде цікаво:

25 Березня 2025
Аудіометрія для дітей та дорослих

Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть повноцінно взаємодіяти зі світом: навіть те, що вони не чують нормально батьківські голоси, вже суттєво впливає на них. Через це відбувається затримка психічного і мовного розвитку, а також виникають проблеми із соціалізацією. […]

24 Березня 2025
Ендоскопія носа, горла, вуха: коли робити і навіщо

Острые боли в горле или носу не проходит месяцами, мешая спать? Гострий біль у горлі чи носі не минає місяцями, заважаючи спати? А ви знаєте, наскільки сильним буває вушний біль? Вона одна з найінтенсивніших і може буквально зводити з розуму. Якщо ви хоч раз її відчували, то розумієте, як важливо швидко з’ясувати причину та розпочати […]

24 Березня 2025
Тонзиліт: симптоми, діагностика, лікування

Гланди – наші “тихі” захисники. Вони стоять на варті і першими зустрічають віруси та бактерії. Але іноді ці «захисники» самі перетворюються на проблему. Тонзиліт, або запалення мигдаликів, знайомий багатьом. Захворювання часто зустрічається серед дітей та їх батьків. Ним страждає 5-15% дорослого населення. Серед дітей картина сумніша — від 30 до 45%. Воно не таке нешкідливе, […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook