иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Подорож з дитиною на автомобілі: правила безпеки

20 Травня 2019

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Літо — пора відпусток, подорожей, поїздок до моря, в ліс і на пікнік. Зазвичай ви їдете на автомобілі, і з собою берете всіх — дорослих, дітей і навіть собаку… Як зробити поїздку на автомобілі незабутньою, а емоції — тільки приємними?

Є правила, дотримання яких зробить поїздку безпечною:

– Якщо ви подорожуєте на машині з дитиною, обов’язково використовуйте дитяче автомобільне крісло, як того вимагають правила дорожнього руху.

– Перед поїздкою перевірте, чи правильно встановлені і підігнані ремені автокрісла під розміри дитини.

– Якщо поїздка довга, зупиняйтеся з регулярними інтервалами, щоб зробити перерву для дітей і дати їм можливість розім’ятися, вийти і прогулятися.

– Щоб діти в дорозі не занудьгували і не почали відволікати водія, заздалегідь подбайте про книги або дитячі іграшки згідно віку.

– Підготуйте для дітей корисні перекуси і напої. З огляду на спеку, це повинні бути продукти, які не псуються швидко. Дуже важливі напої і особливо в жаркий день! Вибирайте воду, морси, компоти, а від солодких газованих напоїв краще відмовитися. А повноцінно поїсти дітям краще під час зупинки.

– Щоб уникнути перегріву — розумно буде спланувати подорож в холодний час доби. Якщо це ніяк не вдається, підберіть для дітей зручні, вільні наряди з натуральних дихаючих тканин.

Ніколи не залишайте дітей в машині! Температура в автомобілі навіть в холодний день дуже швидко може піднятися до небезпечних відміток. Щорічно у всьому світі від теплового удару гине велика кількість дітей, які з різних причин опинилися замкненими в автомобілі. Тільки в США в минулому році таким чином загинуло 50 дітей.

Напередодні спекотного сезону Національна рада з безпеки США (NSC) випустила оновлені рекомендації, які допоможуть уникнути «забування» дитини і, відповідно, її перегріву в автомобілі. Ось основні з них:

– кожен раз перед тим, як залишаєте салон автомобіля, оглядайте його, щоб випадково не забути там дитину – коли ставите авто на стоянку, обов’язково блокуйте двері, щоб діти не змогли потрапити всередину. Пояснюйте дітям, що автомобіль — це не місце для ігор.

– під час поїздки залиште що-небудь важливе (гаманець, портфель або навіть свій лівий черевик) на задньому сидінні автомобіля — так, щоб вам напевно довелося подивитися туди, перш ніж вийти і заблокувати автомобіль.

Лікар-педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Крепак Марія Сергіївна додала: «Під час подорожі дитина повинна знаходитися в автокріслі не більше 1,5-2 годин. Обов’язково робіть зупинки (поміняти підгузки, попити, пострибати, розім’ятися) і з новими силами і позитивними емоціями продовжуйте подорож». Подорожуйте з дітьми безпечно! Нехай поїздки доставляють Вам лише приємні враження і емоції! І будьте здорові!

Читайте також: Як захистити дитину від побутових травм

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook