Після народження малюка багато сімей відмовляються виходити в світ, подорожувати, не дозволяють собі безліч інших простих життєвих радостей. Хоча поява в родині дитини зовсім не ставить хрест на всьому, що було з вами в житті цікавого, в тому числі й на подорожах. Головне – правильно все організувати і врахувати безліч нюансів по догляду за новонародженим малюком під час відпустки. Про всі подробиці ми розпитали педіатриню KinderKlinik Юлію Петручек. Юлія Василівна, коли можна вирушати в подорож з новонародженим малюком? Лише після того, як мама прийде в норму після пологів, звикне до нового режиму, і налагодиться грудне вигодовування. А з медичної точки зору – після закінчення періоду новонародженості (28 днів), тобто, починаючи з місячного віку. Як у дітей проходить акліматизація? У маленьких дітей акліматизація найчастіше проходить непомітно. Але можливі варіанти реакліматизації, коли ви повертаєтеся з теплого клімату в зиму. У такій ситуації краще побути пару днів вдома. Можна порадити наступне:
- Їхати з літа в літо краще, ніж з -20 в +30.
- У перші дні відпочинку краще скоротити час перебування на сонці.
- Уникайте перебування дитини під прямими сонячними променями з 11.00 до 16.00.
- Обов’язково застосовуйте сонцезахисний крем, навіть в ранкові і вечірні години.
- Легкий одяг захистить від сонця
- Панамка на голову – обов’язкова
- Давайте дитині більше рідини (бутильовану воду)
- Грудне вигодовування – на вимогу дитини
- У дітей можливий короткочасний розлад шлунка, як результат звикання до нової води і місцевої кухні.
Чи небезпечна для дитини зміна часових поясів? Різниця в 2 години не є критичною. Але різниця в 8-10 годин може позначитися на самопочутті дитини. Адаптація в такому випадку буде тривати приблизно 1 тиждень. Чим годувати дитину на відпочинку? Ідеальний варіант, коли малюк знаходиться повністю на грудному вигодовуванні. Для дітей на штучному вигодовуванні – візьміть з собою суміші. Якщо дитина вже отримує прикорм, варто взяти з собою розчинні каші, харчування в баночках, і потім докупити його на місці. Якщо ви будете відпочивати не дуже далеко (наприклад, в Карпатах), можна орендувати апартаменти з кухнею, взяти з собою мультиварку і блендер, і готувати на місці. Транспорт. Що можете порекомендувати? Літак Дуже часто діти в літаку плачуть. Це нормально, адже навколо – велика кількість людей, обмежений простір, до того ж душно і перепади тиску. Крім того, під час зльоту / посадки у діток закладає вушка, хоча найменші дітки (до 1 року) рідко відчувають проблеми з закладанням вух. Але в будь-якому віці дитини судинозвужувальні і вушні краплі застосовувати не рекомендується. Як полегшити дитині переліт?
- в ідеалі дитина спатиме (для цього візьміть маленьку ковдру)
- бажано зволожувати малюкові слизову носа, до і після перельоту
- частіше пропонуйте дитині груди, як заспокійливий фактор, особливо під час зльоту і посадки
- якщо вже є прикорм, давайте дитині воду, печиво, фруктове пюре, фрукти
- візьміть з собою нові іграшки та книжки, щоб малюкові було цікаво.
Автомобіль
- малюка потрібно перевозити лише в автокріслі
- частіше давайте дитині воду, щоб уникнути зневоднення
- робіть зупинки кожні 2-3 години, щоби можна було в спокійній обстановці погодувати дитину, а мамі вийти і розім’ятися.
Які речі для дитини взяти з собою в дорогу?
- мінімум 3 комплекти одягу на день
- підгузки
- кофточку
- легку курточку
- вологі серветки, дитячий крем, сонцезахисний крем.
Що повинно бути в дорожній аптечці?
- ібупрофен і парацетамол (сироп і свічки)
- розчини для оральної регідратації
- антисептики (мірамістин, хлоргексидин)
- банеоцин
- препарати від здуття
- спазмолітики
- сорбенти
- протиалергічні препарати
- препарати для зволоження носа (сольові розчини)
- електронний термометр
- репеленти.
Що ще з собою взяти? Не зайвими будуть засоби безпеки: затички на розетки, накладки на кути, які стануть в нагоді в будь-якому готельному номері. Які можете дати рекомендації по вакцинації? Взимку дітям проводять вакцинацію проти грипу. Так ось, незалежно від того, поїдете ви в подорож чи ні, цю вакцинацію відкладати не можна. Також не забувайте про додаткові вакцинації (проти небезпечних тропічних захворювань), якщо летите в Африку. Подорожуйте із задоволенням! І будьте здорові! А якщо у Вас все ще залишилися питання – звертайтеся до KinderKlinik, наші педіатри з радістю Вам дадуть відповідь! Уточнюйте подробиці і записуйтеся на прийом за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75
Ваш відгук