иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Поцілунок сонця: фотодерматози в практиці педіатра

15 Червня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Ось і настало довгоочікуване літо з довгим світловими днем, активними прогулянки, сонячними ваннами в водойм. Однак для нашої шкіри — літо один з найскладніших періодів. Агресивна дія ультрафіолету викликає фотодерматози (простіше кажучи, сонячні опіки), що в свою чергу провокує цілий каскад патологічних реакцій у всіх шарах шкіри. В цій статті дитячий дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа розповість про різні типи фотодерматозів і як вберегти ніжну шкіру дитини від агресивного впливу ультрафіолету.

 

Що таке фотодерматози

Це група захворювань, при яких шкіра надмірно сприйнятлива до дії ультрафіолетового випромінювання. В основі фотодерматозів полягає явище фотосенсибілізації, яка виникає під дією особливих речовин. Вони можуть бути екзогенні (зовнішнього походження, наприклад, деякі препарати) і ендогенні (внутрішнього походження, наприклад, патологічні пігменти).

Види фотодерматозів

За перебігом можна виділити гострі (виникають негайно, швидко згасають) і хронічні (повільно розвиваються, тривалий час зберігаються) фотодерматози. До гострих форм відносяться:

 • сонячний опік • токсичні медикаментозні реакції • фотоконтактного дерматиту • сонячна кропив’янка

До хронічних форм відносяться:

 • поліморфного фотодерматозу • світлова віспа • пелагра • пізня шкірна порфірія • стійка світлова еритема • актинічний ретікулоід

Лікування при різних станах призначає виключно лікар-дерматолог, в залежності від клінічної картини, віку та особливостей стану пацієнта.

Профілактика фотодерматозів

Оскільки все фотодерматози обумовлені впливом ультрафіолетових променів певної довжини, обмеження інтенсивності їх дії дуже важливо для настання ремісії. Звичайно, повністю виключити вплив ультрафіолету неможливо, але розумні заходи безпеки завжди ефективні. При наявності хронічних фотодерматозів слід дотримуватися наступних заходів: • максимально обмежити перебування на сонці влітку • носить вільний одяг і головні убори • використовувати санскрін (сонцезахисні засоби) з мінімальним SPF 30 При фототоксичних і фотоаллергічних реакціях необхідно виключити контакт з речовиною препарату, реагентом), які є тригером. Навіть здоровим людям, які не страждають від фотодерматозів, слід систематично використовувати сонцезахисні засоби, а не сприймати сонячні ванни в активні години сонця (з 11.00 до 16.00), а також не проводить багато часу на відкритому сонці. При дотриманні цих заходів ризик отримати сонячний опік або фотоконтактний дерматит значно знижується.

Маєте питання?

Записатись

Що робити при обширних опіках

Деякі діти можуть надбань гостро реагувати на прояви фотодерматозів появою температури, симптомів інтоксикації та зневоднення. При погіршенні стану дитини ви можете в будь-який момент звернутися за допомогою до цілодобового стаціонару KinderKlinik за адресою вул.Вишгородська 45/2. Наші фахівці готові допомогти вам у будь-який час. В інших випадках, якщо стан дитини стабільний, ви можете записатися на огляд дерматолога і дерматоскопія на зручний час. Залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за телефонами 0800 30 75 75 096390 75 75 044390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook