иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Прихована загроза: як розпізнати сколіоз у дитини

28 Липня 2020

Оновлено: 14 Червня 2021

Практично у кожної другої дитини порушена постава, що несе в собі приховану загрозу. Постава — це вміння правильно тримати своє тіло у вертикальному положенні, а також в положенні сидячи. Кіфосколіотична постава є однією з найбільш поширеною патологією опорно-рухового апарату у дітей. І вік такої деформації визначається віком, коли Ваша дитина взялау руки телефон, планшет або сів за ноутбук або комп’ютер. Відбувається зміна положення осі хребта і надалі зміщення хребців, що призводить до змін в організмі в цілому. Спочатку внаслідок патологічного перерозподілу тонусу м’язів, відбувається деформація ребер, зменшення обсягу грудної клітини й здавлення, а відповідно й утруднення роботи серця і легенів і самим останнім етапом формується хронічне здавлення нервових корінців. Порушення постави призводить до раннього розвитку юнацького остеохондрозу і як його ускладнення грижі міжхребцевих дисків, про що на практиці знають багато батьків наших дітей. Ці зміни в хребті проявляються хронічним болем в різних відділах спини, порушенням чутливості в кінцівках, що значно знижує якість життя. Батькам необхідно якомога раніше виявити порушення постави у дитини. Як же це зробити вдома?

Коментар експерта

«Батьки повинні систематично звертати увагу на поставу дитини. Коли вона спить, робить уроки, сидить за столом під час сніданку, обіду і вечері і найважливіше, коли дитина проводить час за своїм гаджетом. У періоди активного росту (молодший шкільний, підлітковий) в структурах хребетного стовпа відбуваються зміни, ядро ​​міжхребцевого диска зміщується в бік і хребці досить швидко деформуються і теж зміщуються. В результаті чого виникає сколіоз, який дуже важко піддається лікуванню і дуже швидко прогресує. Ось чому потрібно якомога раніше звернути увагу на початкові стадії деформації й звернутися до фахівця. Побачити, що у дитини є проблеми з поставою досить просто, дотримуючись наступного алгоритму: • Роздягніть дитину до спідньої білизни й босоніж (навіть без шкарпеток) поставте на рівну поверхню • Уважно подивіться на дитину спереду, ззаду і збоку • Спереду: плечі, ключиці, молочні залози, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Ззаду: плечі, лопатки, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Збоку: дитина повинна бути схожий на знак, а не на знак питання. • Оцініть симетричність трикутників талії (відстань від тулуба до опущених уздовж нього рук). • Попросіть дитину нахилитися вперед. Це допоможе простежити хід і розташування хребців, симетричність тонусу м’язів і структуру ребер. У нормі дитина повинна діставати руками пальці на ногах при розігнути колінних суглобах. Якщо Ваша дитина скаржиться на біль в спині або ви виявили зміни при проходженні ступенів нашого алгоритму необхідно якомога раніше звернутися за консультацією до фахівця для дообстеження і розробки тактики лікування».

Лікування сколіозу у дитини

Тактика лікування залежить від форми та ступеня деформації, а також від віку дитини. На початкових етапах досить правильно організувати робоче місце дитини, підібрати пристосування для підтримки спини в правильному положенні, визначити оптимальний вид додаткових активних занять, а також розписати графік додаткових лікувальних процедур таких як лікувальна фізкультура, масаж і фізіотерапія. Більш складні деформації вимагають постійного носіння корсета, переведення дітей в спеціалізовані школи-інтернати, а в деяких випадках навіть оперативного лікування. Контроль динаміки захворювання здійснюється кожні 4-6 місяців. Не пропустіть шанси дитини на веселе дитинство і якісне здорове майбутнє!

Наші фахівці

 • Горелік Валерія Володимирівна — дитячий ортопед з клінічним стажем понад 24 років. Щорічно відвідує профільні конференції та семінари. Веде прийом у відділенні KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2.
 • Шматко Андрій Миколайович — дитячий ортопед, фахівець з консервативної терапії сколиотичних деформацій грудної клітини та хребта, больового синдрому в ортопедії травматології. Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Дідичук Вадим Віталійович — дитячий ортопед-травматолог. Автор і співавтор профільних наукових статей, член Асоціації дитячих ортопедів-травматологів України. Веде прийом у відділенні KinderKlinik за адресою вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться до фахівців через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook