иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Прихована загроза: як розпізнати сколіоз у дитини

28 Липня 2020

Оновлено: 14 Червня 2021

Практично у кожної другої дитини порушена постава, що несе в собі приховану загрозу. Постава — це вміння правильно тримати своє тіло у вертикальному положенні, а також в положенні сидячи. Кіфосколіотична постава є однією з найбільш поширеною патологією опорно-рухового апарату у дітей. І вік такої деформації визначається віком, коли Ваша дитина взялау руки телефон, планшет або сів за ноутбук або комп’ютер. Відбувається зміна положення осі хребта і надалі зміщення хребців, що призводить до змін в організмі в цілому. Спочатку внаслідок патологічного перерозподілу тонусу м’язів, відбувається деформація ребер, зменшення обсягу грудної клітини й здавлення, а відповідно й утруднення роботи серця і легенів і самим останнім етапом формується хронічне здавлення нервових корінців. Порушення постави призводить до раннього розвитку юнацького остеохондрозу і як його ускладнення грижі міжхребцевих дисків, про що на практиці знають багато батьків наших дітей. Ці зміни в хребті проявляються хронічним болем в різних відділах спини, порушенням чутливості в кінцівках, що значно знижує якість життя. Батькам необхідно якомога раніше виявити порушення постави у дитини. Як же це зробити вдома?

Коментар експерта

«Батьки повинні систематично звертати увагу на поставу дитини. Коли вона спить, робить уроки, сидить за столом під час сніданку, обіду і вечері і найважливіше, коли дитина проводить час за своїм гаджетом. У періоди активного росту (молодший шкільний, підлітковий) в структурах хребетного стовпа відбуваються зміни, ядро ​​міжхребцевого диска зміщується в бік і хребці досить швидко деформуються і теж зміщуються. В результаті чого виникає сколіоз, який дуже важко піддається лікуванню і дуже швидко прогресує. Ось чому потрібно якомога раніше звернути увагу на початкові стадії деформації й звернутися до фахівця. Побачити, що у дитини є проблеми з поставою досить просто, дотримуючись наступного алгоритму: • Роздягніть дитину до спідньої білизни й босоніж (навіть без шкарпеток) поставте на рівну поверхню • Уважно подивіться на дитину спереду, ззаду і збоку • Спереду: плечі, ключиці, молочні залози, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Ззаду: плечі, лопатки, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Збоку: дитина повинна бути схожий на знак, а не на знак питання. • Оцініть симетричність трикутників талії (відстань від тулуба до опущених уздовж нього рук). • Попросіть дитину нахилитися вперед. Це допоможе простежити хід і розташування хребців, симетричність тонусу м’язів і структуру ребер. У нормі дитина повинна діставати руками пальці на ногах при розігнути колінних суглобах. Якщо Ваша дитина скаржиться на біль в спині або ви виявили зміни при проходженні ступенів нашого алгоритму необхідно якомога раніше звернутися за консультацією до фахівця для дообстеження і розробки тактики лікування».

Лікування сколіозу у дитини

Тактика лікування залежить від форми та ступеня деформації, а також від віку дитини. На початкових етапах досить правильно організувати робоче місце дитини, підібрати пристосування для підтримки спини в правильному положенні, визначити оптимальний вид додаткових активних занять, а також розписати графік додаткових лікувальних процедур таких як лікувальна фізкультура, масаж і фізіотерапія. Більш складні деформації вимагають постійного носіння корсета, переведення дітей в спеціалізовані школи-інтернати, а в деяких випадках навіть оперативного лікування. Контроль динаміки захворювання здійснюється кожні 4-6 місяців. Не пропустіть шанси дитини на веселе дитинство і якісне здорове майбутнє!

Наші фахівці

  • Горелік Валерія Володимирівна — дитячий ортопед з клінічним стажем понад 24 років. Щорічно відвідує профільні конференції та семінари. Веде прийом у відділенні KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2.
  • Шматко Андрій Миколайович — дитячий ортопед, фахівець з консервативної терапії сколиотичних деформацій грудної клітини та хребта, больового синдрому в ортопедії травматології. Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
  • Дідичук Вадим Віталійович — дитячий ортопед-травматолог. Автор і співавтор профільних наукових статей, член Асоціації дитячих ортопедів-травматологів України. Веде прийом у відділенні KinderKlinik за адресою вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться до фахівців через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook