Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Прихована загроза: як розпізнати сколіоз у дитини

28 Липня 2020

Оновлено: 14 Червня 2021

Практично у кожної другої дитини порушена постава, що несе в собі приховану загрозу. Постава — це вміння правильно тримати своє тіло у вертикальному положенні, а також в положенні сидячи. Кіфосколіотична постава є однією з найбільш поширеною патологією опорно-рухового апарату у дітей. І вік такої деформації визначається віком, коли Ваша дитина взялау руки телефон, планшет або сів за ноутбук або комп’ютер. Відбувається зміна положення осі хребта і надалі зміщення хребців, що призводить до змін в організмі в цілому. Спочатку внаслідок патологічного перерозподілу тонусу м’язів, відбувається деформація ребер, зменшення обсягу грудної клітини й здавлення, а відповідно й утруднення роботи серця і легенів і самим останнім етапом формується хронічне здавлення нервових корінців. Порушення постави призводить до раннього розвитку юнацького остеохондрозу і як його ускладнення грижі міжхребцевих дисків, про що на практиці знають багато батьків наших дітей. Ці зміни в хребті проявляються хронічним болем в різних відділах спини, порушенням чутливості в кінцівках, що значно знижує якість життя. Батькам необхідно якомога раніше виявити порушення постави у дитини. Як же це зробити вдома?

Коментар експерта

«Батьки повинні систематично звертати увагу на поставу дитини. Коли вона спить, робить уроки, сидить за столом під час сніданку, обіду і вечері і найважливіше, коли дитина проводить час за своїм гаджетом. У періоди активного росту (молодший шкільний, підлітковий) в структурах хребетного стовпа відбуваються зміни, ядро ​​міжхребцевого диска зміщується в бік і хребці досить швидко деформуються і теж зміщуються. В результаті чого виникає сколіоз, який дуже важко піддається лікуванню і дуже швидко прогресує. Ось чому потрібно якомога раніше звернути увагу на початкові стадії деформації й звернутися до фахівця. Побачити, що у дитини є проблеми з поставою досить просто, дотримуючись наступного алгоритму: • Роздягніть дитину до спідньої білизни й босоніж (навіть без шкарпеток) поставте на рівну поверхню • Уважно подивіться на дитину спереду, ззаду і збоку • Спереду: плечі, ключиці, молочні залози, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Ззаду: плечі, лопатки, гребені тазових кісток повинні бути на одному рівні. Збоку: дитина повинна бути схожий на знак, а не на знак питання. • Оцініть симетричність трикутників талії (відстань від тулуба до опущених уздовж нього рук). • Попросіть дитину нахилитися вперед. Це допоможе простежити хід і розташування хребців, симетричність тонусу м’язів і структуру ребер. У нормі дитина повинна діставати руками пальці на ногах при розігнути колінних суглобах. Якщо Ваша дитина скаржиться на біль в спині або ви виявили зміни при проходженні ступенів нашого алгоритму необхідно якомога раніше звернутися за консультацією до фахівця для дообстеження і розробки тактики лікування».

Лікування сколіозу у дитини

Тактика лікування залежить від форми та ступеня деформації, а також від віку дитини. На початкових етапах досить правильно організувати робоче місце дитини, підібрати пристосування для підтримки спини в правильному положенні, визначити оптимальний вид додаткових активних занять, а також розписати графік додаткових лікувальних процедур таких як лікувальна фізкультура, масаж і фізіотерапія. Більш складні деформації вимагають постійного носіння корсета, переведення дітей в спеціалізовані школи-інтернати, а в деяких випадках навіть оперативного лікування. Контроль динаміки захворювання здійснюється кожні 4-6 місяців. Не пропустіть шанси дитини на веселе дитинство і якісне здорове майбутнє!

Наші фахівці

 • Горелік Валерія Володимирівна — дитячий ортопед з клінічним стажем понад 24 років. Щорічно відвідує профільні конференції та семінари. Веде прийом у відділенні KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2.
 • Шматко Андрій Миколайович — дитячий ортопед, фахівець з консервативної терапії сколиотичних деформацій грудної клітини та хребта, больового синдрому в ортопедії травматології. Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Дідичук Вадим Віталійович — дитячий ортопед-травматолог. Автор і співавтор профільних наукових статей, член Асоціації дитячих ортопедів-травматологів України. Веде прийом у відділенні KinderKlinik за адресою вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться до фахівців через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook