иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Прикорм: вводити не можна чекати

30 Серпня 2018

Оновлено: 11 Вересня 2018

Спори вчених про терміни введення прикорму (а також, яку їжу вводити першою) тривають вже багато років, і положення регулярно переглядаються. З 2001 року існує глобальна стратегія ВООЗ по грудному вигодовуванню.

Перша позиція цієї стратегії — виключно грудне вигодовування до 6-місячного віку дитини. Це правило придумано не для ускладнення життя мами: доведено, що виключно грудне вигодовування протягом шести місяців має багато переваг для дітей грудного віку та їхніх матерів. Основними з них є захист дитини від шлунково-кишкових інфекцій, а також надмірної ваги і ожиріння в подальшому житті. Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, відрізняються більш високим інтелектом. Грудне молоко містить всі поживні речовини, необхідні для нормального роз-ку немовлят. Крім того, більш тривале грудне вигодовування зміцнює здоров’я мами.

Але життя не стоїть на місці.

Фахівці з Королівського коледжу Лондона (King’s College London) і Лондонського університету, Сент-Джордж (St George’s University of London), провели наступне дослідження: вони вводили дітям дорослу їжу, починаючи з 3-місячного віку.

Команда вчених спостерігала за 1300 дітьми, які перебували виключно на грудному вигодовуванні. Після досягнення ними 3-х місяців життя, половині немовлят вводили прикорм, а інша половина так і залишилася виключно на грудному вигодовуванні до 6 місяців.

Експеримент показав, що дітки з першої групи спали довше і міцніше, менше раз прокидаючись за ніч. Так, сон дітей, яким вводили прикорм, був на 16,6 хвилини довше, і прокидалися вони вночі на 13% рідше, в порівнянні з малюками, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні.

Вчені також виявили, що ці переваги мали пролонгований ефект: навіть у віці 1 року у малюків з раннім введенням прикорму зберігався більш довгий і спокійний сон.

Керівник дослідження професор Гідеон Лак з Королівського коледжу Лондона говорить: «Матерям слід продовжувати годувати своїх дітей грудним молоком хоча б до 6 місяців життя малюка, навіть якщо паралельно вводиться прикорм. Але немає ніяких вагомих причин, щоб не вводити прикорм, якщо мова йде про здорових і доношених немовлят, які добре смокчуть груди».

Автори дослідження стверджують, що поліпшення сну з раннього віку позитивно позначається на здоров’ї дитини у всьому його подальшому житті, зокрема знижується ризик розвитку ожиріння і діабету.

Крім того, чим краще спить дитина, тим міцніше психічне здоров’я її батьків і вище якість їх життя.

Експерти з дитячого харчування (Королівський коледж Лондона) рекомендують в якості першого прикорму вибирати такі овочі, як броколі, шпинат або кольорову капусту.

Детальніше про дане дослідження читайте тут.

Втім, фахівці уточнюють, що це лише результати невеликого дослідження, рекомендації ВООЗ по вигодовуванню немовлят поки залишаються незмінними.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті. І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook