fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Прикорм: вводити не можна чекати

30 Серпня 2018

Обновлено: 11 Вересня 2018

Спори вчених про терміни введення прикорму (а також, яку їжу вводити першою) тривають вже багато років, і положення регулярно переглядаються. З 2001 року існує глобальна стратегія ВООЗ по грудному вигодовуванню.

Перша позиція цієї стратегії — виключно грудне вигодовування до 6-місячного віку дитини. Це правило придумано не для ускладнення життя мами: доведено, що виключно грудне вигодовування протягом шести місяців має багато переваг для дітей грудного віку та їхніх матерів. Основними з них є захист дитини від шлунково-кишкових інфекцій, а також надмірної ваги і ожиріння в подальшому житті. Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, відрізняються більш високим інтелектом. Грудне молоко містить всі поживні речовини, необхідні для нормального роз-ку немовлят. Крім того, більш тривале грудне вигодовування зміцнює здоров’я мами.

Але життя не стоїть на місці.

Фахівці з Королівського коледжу Лондона (King’s College London) і Лондонського університету, Сент-Джордж (St George’s University of London), провели наступне дослідження: вони вводили дітям дорослу їжу, починаючи з 3-місячного віку.

Команда вчених спостерігала за 1300 дітьми, які перебували виключно на грудному вигодовуванні. Після досягнення ними 3-х місяців життя, половині немовлят вводили прикорм, а інша половина так і залишилася виключно на грудному вигодовуванні до 6 місяців.

Експеримент показав, що дітки з першої групи спали довше і міцніше, менше раз прокидаючись за ніч. Так, сон дітей, яким вводили прикорм, був на 16,6 хвилини довше, і прокидалися вони вночі на 13% рідше, в порівнянні з малюками, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні.

Вчені також виявили, що ці переваги мали пролонгований ефект: навіть у віці 1 року у малюків з раннім введенням прикорму зберігався більш довгий і спокійний сон.

Керівник дослідження професор Гідеон Лак з Королівського коледжу Лондона говорить: «Матерям слід продовжувати годувати своїх дітей грудним молоком хоча б до 6 місяців життя малюка, навіть якщо паралельно вводиться прикорм. Але немає ніяких вагомих причин, щоб не вводити прикорм, якщо мова йде про здорових і доношених немовлят, які добре смокчуть груди».

Автори дослідження стверджують, що поліпшення сну з раннього віку позитивно позначається на здоров’ї дитини у всьому його подальшому житті, зокрема знижується ризик розвитку ожиріння і діабету.

Крім того, чим краще спить дитина, тим міцніше психічне здоров’я її батьків і вище якість їх життя.

Експерти з дитячого харчування (Королівський коледж Лондона) рекомендують в якості першого прикорму вибирати такі овочі, як броколі, шпинат або кольорову капусту.

Детальніше про дане дослідження читайте тут.

Втім, фахівці уточнюють, що це лише результати невеликого дослідження, рекомендації ВООЗ по вигодовуванню немовлят поки залишаються незмінними.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті. І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

18 Січня 2021
Блювота у дітей: як допомогти і не нашкодити

Як допомогти дитині з блювотою і порушеннями стулу? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 14 років, Ганни Шевєлєвої.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.