Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Прикорм: вводити не можна чекати

30 Серпня 2018

Оновлено: 11 Вересня 2018

Спори вчених про терміни введення прикорму (а також, яку їжу вводити першою) тривають вже багато років, і положення регулярно переглядаються. З 2001 року існує глобальна стратегія ВООЗ по грудному вигодовуванню.

Перша позиція цієї стратегії — виключно грудне вигодовування до 6-місячного віку дитини. Це правило придумано не для ускладнення життя мами: доведено, що виключно грудне вигодовування протягом шести місяців має багато переваг для дітей грудного віку та їхніх матерів. Основними з них є захист дитини від шлунково-кишкових інфекцій, а також надмірної ваги і ожиріння в подальшому житті. Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, відрізняються більш високим інтелектом. Грудне молоко містить всі поживні речовини, необхідні для нормального роз-ку немовлят. Крім того, більш тривале грудне вигодовування зміцнює здоров’я мами.

Але життя не стоїть на місці.

Фахівці з Королівського коледжу Лондона (King’s College London) і Лондонського університету, Сент-Джордж (St George’s University of London), провели наступне дослідження: вони вводили дітям дорослу їжу, починаючи з 3-місячного віку.

Команда вчених спостерігала за 1300 дітьми, які перебували виключно на грудному вигодовуванні. Після досягнення ними 3-х місяців життя, половині немовлят вводили прикорм, а інша половина так і залишилася виключно на грудному вигодовуванні до 6 місяців.

Експеримент показав, що дітки з першої групи спали довше і міцніше, менше раз прокидаючись за ніч. Так, сон дітей, яким вводили прикорм, був на 16,6 хвилини довше, і прокидалися вони вночі на 13% рідше, в порівнянні з малюками, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні.

Вчені також виявили, що ці переваги мали пролонгований ефект: навіть у віці 1 року у малюків з раннім введенням прикорму зберігався більш довгий і спокійний сон.

Керівник дослідження професор Гідеон Лак з Королівського коледжу Лондона говорить: «Матерям слід продовжувати годувати своїх дітей грудним молоком хоча б до 6 місяців життя малюка, навіть якщо паралельно вводиться прикорм. Але немає ніяких вагомих причин, щоб не вводити прикорм, якщо мова йде про здорових і доношених немовлят, які добре смокчуть груди».

Автори дослідження стверджують, що поліпшення сну з раннього віку позитивно позначається на здоров’ї дитини у всьому його подальшому житті, зокрема знижується ризик розвитку ожиріння і діабету.

Крім того, чим краще спить дитина, тим міцніше психічне здоров’я її батьків і вище якість їх життя.

Експерти з дитячого харчування (Королівський коледж Лондона) рекомендують в якості першого прикорму вибирати такі овочі, як броколі, шпинат або кольорову капусту.

Детальніше про дане дослідження читайте тут.

Втім, фахівці уточнюють, що це лише результати невеликого дослідження, рекомендації ВООЗ по вигодовуванню немовлят поки залишаються незмінними.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті. І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook