иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Профілактичний огляд в рік: хто і для чого

18 Серпня 2020

Оновлено: 12 Листопада 2020

Автор:Шульгіна Олена Володимирівна

З перших днів життя дитина перебуває під регулярним наглядом дитячого лікаря. Щомісяця при відвідуванні дитячої поліклініки:

• проводяться антропометричні вимірювання (вага, зріст, окружність голови й грудної клітини);
• корекція харчування (введення продуктів прикорму, їх черговість і кількість);
• оцінюється нервово-психічний і фізичний розвиток;
• вакцинація згідно Національного календаря щеплень;
• лабораторні, інструментальні обстеження і консультації вузьких фахівців за потребою.

І ось настає самий хвилюючий і пам’ятний день – перший день народження! А що ж далі? Батьки в розгубленості: як тепер бути, з якою періодичністю потрібно відвідувати лікарів в плані профілактичних оглядів?
Для того, щоб отримати відповіді на всі хвилюючі мам і тат питання, в 12 місяців рекомендований перший поглиблений медичний огляд.


Отже, які ж фахівців необхідно відвідати, і що вони побачать у вашої дитини?

Дитячий невролог: оцінює рухові функції малюка, стан м’язового тонусу і сухожильних рефлексів. Підбивати підсумки нервово-психічного розвитку за рік про те, які навички надбала дитина, як розвинена його мова і розуміння.

Дитячий ортопед: проведе огляд з метою оцінки характеру ходи (виявлення слабкості м’язів і зв’язок), стану стоп (плоскостопість), наявності ознак зміни постави та деформацій кінцівок (О або Х-подібного викривлення ніжок). Дасть рекомендації по підбору правильного взуття, матраца і подушки. Розповість батькам про комплекс фізичних вправ для дитини після року.

Дитячий хірург: виявляє проблеми, пов’язані з наявністю гриж (пупкової, пахової, грижі білої лінії живота). Особливу увагу приділить хлопчикам, зокрема, ретельному огляду статевих органів, щоб не пропустити таку патологію, як крипторхізм (відсутність яєчок в мошонці), баланопостит в результаті фімозу (звуження крайньої плоті й утворення синехий), аномалій розвитку (гіпо- та епіспадія).

Дитячий офтальмолог: виявляє порушення органів зору. Крихітці на цьому прийомі закрапують очі, щоб максимально розширити зіницю і провести огляд очного дна. Визначається рефракція (оптична будова ока: міопія, далекозорість, астигматизм), оглядаються очі на предмет наявності глаукоми, ретинобластоми, дистрофії сітківки й навіть атрофії зорового нерва. Спеціаліст дає рекомендації відповідно навантаження на орган зору.

Дитячий отоларинголог: виключає пороки розвитку носа, вух і ротової порожнини, а також виявляє запальні захворювання носоглотки. Проводить навчання по правильному туалету носа й аспірації слизу, профілактиці простудних захворювань.

Дитячий стоматолог: крихітку цей фахівець оглядає вперше. При цьому оцінюється прикус і процес дентаціі (прорізування молочних зубів), виключається вроджена відсутність їх закладки. Визначається стан вуздечок язика й верхньої губи. На прийомі будуть дані поради по правильному догляду за порожниною рота і зубами й профілактиці карієсу.

Якщо протягом першого року життя у малюка були проблеми, пов’язані з висипаннями по тілу, внаслідок харчової або контактної алергії, а також наявність утворень на шкірі у вигляді невусів, гемангіом, пігментних плям – необхідна консультація дитячого дерматолога.

Чи потрібна лабораторна діагностика?Жоден медичний профілактичний огляд не проходить без лабораторних обстежень. В один рік рекомендовані:
• загальний розгорнутий аналіз крові з лейкоцитарною формулою і ШОЕ;
• глюкоза крові;
• загальний аналіз сечі з мікроскопією;
• аналіз калу на яйця глист;
• зішкріб на ентеробіоз.

Підсумок проведених обстежень і консультацій підводить педіатр.

На цьому прийомі батьків проінформують про подальше спостереження за дитиною протягом року, що наступив з урахуванням висновків вузьких фахівців, будуть надані рекомендації щодо режиму дня і харчування, вакцинації, профілактики простудних та інфекційних захворювань. При виявленні будь-яких патологічних змін в стані здоров’я можуть бути додатково призначені інструментальні та лабораторні обстеження, консультації інших дитячих фахівців (ендокринолога, гастроентеролога, психіатра). Під час цих відвідин малюк згідно з календарем щеплень буде вакцинован проти кору, краснухи, паротиту та гемофільної інфекції.
Не можна нехтувати консультацією жодного з перерахованих вище фахівців – мова йде про здоров’я вашої дитини!

Будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати!

Будьте здорові!
Педіатр Шульгіна Є.В.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на огляд до фахівців

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook