Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Прогулянки з малюком: на вулиці VS на балконі

22 Січня 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Шостацька Марина Сергіївна

Важлива складова здоров’я та розвитку кожної дитини — це прогулянки. Ось чому багатьох батьків хвилюють відповіді на питання: якою має бути перша прогулянка малюка? Де краще гуляти з малюком: на вулиці або на балконі? Як вибрати коляску? На ці та інші питання, пов’язані з прогулянками, відповідає лікар-педіатр KinderKlinik Марина Шостацька.

Якою має бути перша прогулянка малюка?

Якщо дитина новонароджена, то в перший раз з нею гуляти краще десь через 7-10 днів. Якщо не холодно — можна гуляти на вулиці, а якщо стовпчик термометра опустився нижче -10 °С, вітер і взагалі негода, то краще гуляти на заскленому балконі. Перша прогулянка повинна бути не довше 15 хвилин, і бажано на руках у мами. Надалі можна поступово збільшувати тривалість прогулянок.

Де краще гуляти з малюком: на вулиці або на балконі?

Якщо на вулиці температура нижче -10 °С, з маленькою дитиною, особливо з новонародженою, гуляти на вулиці не рекомендується. Тому гуляйте на заскленому балконі, при цьому потрібно відкрити вікно і одягнути дитину, як на вулицю… Коляску виносити на балкон незручно, тому краще гуляти в колисці.

Важливі моменти:

  • поруч з дитиною повинна бути радіо- або відеоняня, яка допоможе спостерігати за станом і самопочуттям дитини.
  • треба вибрати на балконі безпечне місце. Балкон повинен бути засклений — це виключає ризик потрапляння з верхніх поверхів в коляску недопалків, каменів тощо.
  • стежте за тим, щоб дитині було комфортно.
  • переконайтеся в тому, що дитина не випаде з колиски. Місячна дитина цього точно не зможе зробити. А ось 4-5-місячна — цілком здатна, якщо мама не стежить за малюком. До речі, в моїй практиці був випадок, коли 2-місячна дівчинка випала з люльки.

У яких випадках можна гуляти на балконі?

  • якщо мамі важко вивозити коляску на вулицю
  • немає часу гуляти на вулиці
  • погане самопочуття мами
  • навколо будинку немає відповідного парку або поруч пролягає жвава траса. При таких обставинах дійсно спочатку краще гуляти з дитиною на балконі.

Чи можна гуляти лише на балконі?

Краще чергувати прогулянки на балконі і вулиці. А коли за вікном теплішає, і встановлюється прекрасна погода — чому б не вибратися надвір? Якщо дитина маленька (1-3 міс.), на прогулянці найчастіше вона спить. І якщо погода недобра, то малюк може одночасно і поспати, і погуляти на балконі. Старші діти починають проявляти інтерес до навколишнього світу, і якщо дозволяє погода, з такими малюками краще, звичайно ж, гуляти на вулиці.

Як вибрати коляску?

Головна умова — коляска повинна бути зручною для батьків і безпечною для дитини.

На що варто звернути увагу?

  • коляска повинна бути виготовлена з якісних матеріалів, які не містять ані токсинів, ані алергенів.
  • якщо дитина народилася влітку, підійде легка коляска, а якщо взимку — коляска повинна бути з щільних матеріалів, місткою; короб коляски не повинен продуватися. У таку коляску має вміщатися дитина в теплому хутряному комбінезоні.
  • для наших нерівних тротуарів краще обирати коляски з колесами на шинах.

Чи потрібна в колясці протимоскітна сітка?

Я проти використання таких сіток. Їх застосування виправдане лише в одному випадку — якщо навколо зграями літають комахи. У всіх інших випадках не варто надягати на коляску протимоскітну сітку — вона перешкоджає проникненню в люльку свіжого повітря, і влітку всередині коляски ми отримаємо «парниковий ефект».

Чи можна «вигулювати» дитину на животі?

Якщо на дворі літо, дитина маленька, любить лежати на животі, і при цьому на ній легкий одяг — чом би й ні. Але взимку так зробити не вийде, адже на малюкові — теплий хутряний комбінезон, укласти його на живіт буде дуже складно, та й йому буде в такій позі складно лежати.

Що робити, якщо малюк категорично відмовляється гуляти в колясці?

В такому випадку краще користуватися слінгом, а якщо дитина старша (починаючи з 5-ти місяців) — допоможе рюкзачок для перенесення дітей. А взагалі, треба розібратися, в чому причина. Можливо, дитину турбують коліки. Або їй темно і страшно. А може бути й так, що вона хоче бути на руках у мами, адже вона так звикла — вони з мамою нерозлучні з самого її народження. Тому дитину до візочка потрібно привчати поступово, щоб це не стало для неї стресом. Якщо робити це з періоду новонародженості малюка — цей процес буде протікати легко. І будьте здорові!

Читайте також: Осінньо-зимові прогулянки і догляд за шкірою дитини

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook