fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Прогулянки з малюком: на вулиці VS на балконі

22 Січня 2019

Оновлено: 30 Квітня 2021

Автор:Нікітіна Світлана Іванівна

Важлива складова здоров’я та розвитку кожної дитини — це прогулянки. Ось чому багатьох батьків хвилюють відповіді на питання: якою має бути перша прогулянка малюка? Де краще гуляти з малюком: на вулиці або на балконі? Як вибрати коляску? На ці та інші питання, пов’язані з прогулянками, відповідає лікар-педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Світлана Нікітіна.

Світлана Іванівна, якою має бути перша прогулянка малюка? Якщо дитина новонароджена, то в перший раз з нею гуляти краще десь через 7-10 днів. Якщо не холодно — можна гуляти на вулиці, а якщо стовпчик термометра опустився нижче -10 °С, вітер і взагалі негода, то краще гуляти на заскленому балконі. Перша прогулянка повинна бути не довше 15 хвилин, і бажано на руках у мами. Надалі можна поступово збільшувати тривалість прогулянок.

Де краще гуляти з малюком: на вулиці або на балконі? Якщо на вулиці температура нижче -10 °С, з маленькою дитиною, особливо з новонародженою, гуляти на вулиці не рекомендується. Тому гуляйте на заскленому балконі, при цьому потрібно відкрити вікно і одягнути дитину, як на вулицю… Коляску виносити на балкон незручно, тому краще гуляти в колисці.

Важливі моменти:

– поруч з дитиною повинна бути радіо- або відеоняня, яка допоможе спостерігати за станом і самопочуттям дитини.

– треба вибрати на балконі безпечне місце. Балкон повинен бути засклений — це виключає ризик потрапляння з верхніх поверхів в коляску недопалків, каменів тощо.

– стежте за тим, щоб дитині було комфортно.

– переконайтеся в тому, що дитина не випаде з колиски. Місячна дитина цього точно не зможе зробити. А ось 4-5-місячна — цілком здатна, якщо мама не стежить за малюком. До речі, в моїй практиці був випадок, коли 2-місячна дівчинка випала з люльки.

У яких випадках можна гуляти на балконі?

– якщо мамі важко вивозити коляску на вулицю

– немає часу гуляти на вулиці

– погане самопочуття мами

– навколо будинку немає відповідного парку або поруч пролягає жвава траса. При таких обставинах дійсно спочатку краще гуляти з дитиною на балконі.

Чи можна гуляти лише на балконі? Краще чергувати прогулянки на балконі і вулиці. А коли за вікном теплішає, і встановлюється прекрасна погода — чому б не вибратися надвір? Якщо дитина маленька (1-3 міс.), на прогулянці найчастіше вона спить. І якщо погода недобра, то малюк може одночасно і поспати, і погуляти на балконі. Старші діти починають проявляти інтерес до навколишнього світу, і якщо дозволяє погода, з такими малюками краще, звичайно ж, гуляти на вулиці.

Як вибрати коляску? Головна умова — коляска повинна бути зручною для батьків і безпечною для дитини.

На що варто звернути увагу?

– коляска повинна бути виготовлена з якісних матеріалів, які не містять ані токсинів, ані алергенів.

– якщо дитина народилася влітку, підійде легка коляска, а якщо взимку — коляска повинна бути з щільних матеріалів, місткою; короб коляски не повинен продуватися. У таку коляску має вміщатися дитина в теплому хутряному комбінезоні.

– для наших нерівних тротуарів краще обирати коляски з колесами на шинах.

Чи потрібна в колясці протимоскітна сітка? Я проти використання таких сіток. Їх застосування виправдане лише в одному випадку — якщо навколо зграями літають комахи. У всіх інших випадках не варто надягати на коляску протимоскітну сітку — вона перешкоджає проникненню в люльку свіжого повітря, і влітку всередині коляски ми отримаємо «парниковий ефект».

Чи можна «вигулювати» дитину на животі? Якщо на дворі літо, дитина маленька, любить лежати на животі, і при цьому на ній легкий одяг — чом би й ні. Але взимку так зробити не вийде, адже на малюкові — теплий хутряний комбінезон, укласти його на живіт буде дуже складно, та й йому буде в такій позі складно лежати.

Що робити, якщо малюк категорично відмовляється гуляти в колясці? В такому випадку краще користуватися слінгом, а якщо дитина старша (починаючи з 5-ти місяців) — допоможе рюкзачок для перенесення дітей. А взагалі, треба розібратися, в чому причина. Можливо, дитину турбують коліки. Або їй темно і страшно. А може бути й так, що вона хоче бути на руках у мами, адже вона так звикла — вони з мамою нерозлучні з самого її народження. Тому дитину до візочка потрібно привчати поступово, щоб це не стало для неї стресом. Якщо робити це з періоду новонародженості малюка — цей процес буде протікати легко. І будьте здорові! Читайте також: Осінньо-зимові прогулянки і догляд за шкірою дитини

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.