Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Психологічні ігри для всієї родини

26 Грудня 2019

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Дуже скоро настануть новорічні канікули, і багато батьків вже думають про те, як зробити дозвілля своїх дітей цікавим і веселим— дитячі свята в садочках та школах, «ялинки», новорічні вистави, торгові центри, солодощі та багато гостей. Однак з користю провести час можна і вдома, причому не витрачаючи ані копійки. Для цього вам знадобиться лише шматочок вашого часу і представлені нижче ігри. Крім того, ці ігри допоможуть зробити сімейні святкування активнішими і веселими. Про ці ігри докладно розповідає психологиня KinderKlinik Ірина Крещенко (Єгорова).

Ігри для дітей від 2 до 6 років

Гра «Долоньки». На трьох аркушах паперу обведіть долоньку дитини. Разом з дитиною розфарбуйте долоньки в червоний, зелений і жовтий колір. Коли ви показуєте долоньку червоного кольору, дитина повинна стояти на місці, не рухаючись. Показуєте жовту — говорити пошепки і ходити навшпиньки, зелену — голосно кричати і швидко бігати. Чергуйте долоньки. Гра навчає вольовій регуляції, розвиває увагу, а також сприяє виходу накопичених емоцій. Потім міняйтеся місцями. Дитині буде дуже цікаво «покомандувати» вами.  

Гра «обзивалки». Передаючи м’яч, називайте один одного «обзивалками». Це можуть бути фрукти або овочі: «Але ж ти й буряк» або «Ну ти й лимон». Гра знімає агресію і дозволяє її виплеснути в прийнятній формі. Злість на батьків є завжди, адже вони лають, забороняють, не розуміють. Такою грою ви даєте свій дозвіл на злість і приймаєте її, а це найкраща профілактика психологічних і навіть фізичних захворювань.  

Конкурс «Хвальків». Є два варіанти хвастощів: собою і сусідом поруч. Щовечора, вихваляючись собою, коли сім’я збирається разом, можна підвищити самооцінку, сформувати довірчі відносини і просто дізнатися, як пройшов день. Вихваляючись один одним, ми нагадуємо, що цінуємо і любимо в своїх рідних, вчимо уважно ставитися один до одного. Наприклад: «Ти сьогодні був дуже швидким, коли збирався до школи». Або «Я дуже радий, що ти такий добрий / сміливий тощо».  

Гра «Хованки». У маленькій квартирі можна ховати іграшку. Така гра дуже корисна в період відокремлення дітей від батьків: криза 3-х років, адаптація в дитячому садку і школі, підлітковий період. Програючи в грі, діти трансформують досвід і почуття в свою психічну реальність, а потім втілюють в життя.  

Гра «Жмурки». Із зав’язаними очима необхідно зловити будь-якого члена сім’ї та назвати його. Ця гра сприяє виходу накопичених емоцій, згуртованості, тактильному контакту.  

Гра «Пліт». Всі пливуть на кораблі. Раптом — корабельна аварія. Всім потрібно розміститися на маленькому плоту (килимку або квадратику із позначенням меж) і вирішити, що робити далі. Ця вправа спрямована на підвищення згуртованості в сім’ї. Головне, дайте можливість «писати сценарій» дитині, а ваше завдання — коригувати її (подавати руку при бажанні «випасти в море», вирішувати конфлікти, формувати навички виходити зі складних ситуацій, стимулювати фантазію).  

Ігри для дітей від 6 до 14 років

Своє улюблене проведення часу діти цього віку також можуть знайти і в іграх, перерахованих вище і навпаки.  

Гра «Плутанина». Оптимальна кількість гравців — чотири. Троє беруться за руки і заплутуються, пролізаючи крізь руки і ноги один одного. Четвертий виходить за двері, а потім повертається, щоб розплутати. Ті, хто розплутують, змінюються по черзі. Якщо вас в родині троє, то розплутатися можете і самостійно. Повірте, це не так вже й просто … Ця гра сприяє фізичному контакту, який вкрай необхідний дітям для психічного розвитку, особливо тим, хто його не дуже любить або вже виріс з віку обнімашок.  

Гра «Боулінг». Набори для гри продаються в дитячих магазинах, але грати можна чим завгодно. Кеглями можуть бути книги, які легко падають практично від будь-якого м’ячика. Ця гра сприяє самоконтролю і, як всі змагальні ігри, вчить програвати. Підбадьорюючи і допомагаючи, в грі з батьками діти проживають свої невдачі і готуються вступити в доросле конкурентне життя.  

Гра «Крокодил». По черзі необхідно показати (без слів) тварину, а в старшому віці — абстрактне поняття або емоцію. Всім знайома гра вчить спілкуванню, підвищує самооцінку, уважність, стимулює фантазію, збільшує словниковий запас.  

Гра «Сімейна історія». По колу кожен пропонує одну пропозицію, щоби вийшла страшна історія (весела або фантастична). Отриману історію можна розіграти в ролях. В оповіданні, як і в житті, у вас різні події, але загальна сімейна історія.  

Гра «Істина або брехня». Кинувши м’яч, задаємо питання одному з членів сім’ї. Потрібно відповісти: «правда чи брехня». Якщо учасник дає правильну відповідь, право запитувати переходить до нього. Залежно від ствердження гра може бути навчальною, згуртовуючою і розслаблюючою. Хочете вивчити столиці, запитуйте: «Чи правда, що столиця Казахстану — Астана?» Між вами непорозуміння: «Чи правда, що я на тебе ображаюся / засуджую / не люблю?». Хочете поговорити про секс, але не знаєте як: «Правда, що єдиний ефективний спосіб запобігти вагітності — презерватив?» (для запобігання конфузу у дитини, питання може задати мама татові, але дитина обов’язково отримає важливу для неї інформацію).  

Гра «Хто я». Кожен з гравців пише на маленькому аркуші паперу ім’я літературного персонажа / актора / героя мультфільму і передає іншому так, щоб ніхто не бачив. Листочок тримаємо на лобі. В результаті гравець бачить імена всіх, крім свого. Гравці по черзі починають задавати оточуючим навідні запитання. Питання повинні бути такими, щоб на них можна було відповісти «Так» або «Ні». Гра сприяє комунікації, фантазії, уважності.  

Гра «Загальний малюнок». На аркуші паперу кожен член сім’ї малює будь-який елемент. Наступний — домальовує інший елемент. В результаті у вас вийде забавне «щось». Ця гра піднімає настрій, допомагає згуртувати родину і формує довіру. Прекрасними іграми є «мафія», «морський бій» і «точки» на папері. А також ігри, які можна придбати в магазинах: шахи, шашки, доміно, лото, монополія, дартс, твістер, Дженга, Пентаго, нарди, настільний хокей, футбол, боулінг, снукер, гольф і багато інших. Будьте дітьми з дітьми і згадайте, як це здорово. Веселих свят!   P.S. А які ігри обожнюють Ваші діти?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook