Дуже поширена проблема, яка турбує маленьких дітей — це пупкова грижа. Багато мам та татусів задаються питаннями: наскільки пупкова грижа небезпечна; що робити, якщо вона з’явилася; чи потребує вона спеціального лікування. Відповіді на всі ці питання можна знайти в нашій статті.
Що це таке?
Пупкова грижа — випинання в області пупка дитини, яке з’являється частіше всього у крику. Через пупок може випинатися очеревина і навіть частини кишечника. Ця проблема дуже часто з’являється у дітей до 1 року.
Чому виникає пупкова грижа?
Відразу після народження дитини її пупкове кільце (область пупка) слабке. Потрібен час, протягом якого ця частина живота дитини повністю зміцніє і сформується.
Що призводить до ослаблення області пупка у новонароджених немовлят? Справа в тому, що під час вагітності органи черевної порожнини дитини формуються за її межами, а потім повертаються в неї через отвір, який в подальшому стане пупковим.
Як проявляється пупкова грижа?
Частіше за все грижа протікає безсимптомно, викликаючи дискомфорт у батьків, а не у дитини. Але коли дитина кричить, підвищується тиск в черевній порожнині, що може погіршити дану проблему: грижа збільшується в розмірах і зростає ризик розвитку таких ускладнень, як ішемія або некроз кишечника.
Що робити, якщо є підозра на пупкову грижу?
У немовлят в перші 6 місяців грижа може рости і збільшуватися в розмірі. Частіше за все ніякого лікування не потрібно, хоча батьки можуть сильно турбуватися. У такому випадку варто показати дитину дитячому хірургу. Фахівець допоможе встановити, чи є у малюка пупкова грижа, і дасть свої рекомендації.
У переважній більшості випадків пупкова грижа не представляє ніякої небезпеки, не потребує лікування і сама проходить з плином часу. За статистикою, пупкова грижа сама зникає тоді, як дитина досягне віку 2-3 років. Однак в окремих випадках може знадобитися хірургічне втручання.
Будьте уважні до свого малюка! І будьте здорові!
Ваш відгук