Як батьки можуть запідозрити у дитини розлади аутистичного спектру (РАС)? Про це розповіла лікарка-неврологиня дитяча Людмила ШУПРУДЬКО.
Найпоширенішими знаками РАС у дитини є:
🔹 дитина не реагує на своє ім’я;
🔹 малюк не підтримує зоровий контакт;
🔹 прояви надмірної доброзичливості до незнайомих людей або навпаки – агресії, повної байдужості до оточуючих;
🔹 тривала істерика, яку батькам важно угамувати;
🔹 негативна реакція на світло, шум;
🔹 виконування однакових рухів впродовж дня незалежно від обставин та ситуацій (стереотипні рухи);
🔹 затримка мовного розвитку.
Діти із РАС зазвичай мають комунікативні порушення з батьками – не знають як попросити про щось та використовують руку матері як інструмент, показуючи на потрібний предмет. Окрім того, таким дітям притаманні постійна прив’язаність до однієї іграшки або предмету. При цьому, до інших іграшок дитина проявляє негативні емоції, коли їх їй пропонують, або не помічають їх узагалі.
Ще однією ознакою РАС є емоційні розлади. Діти не розуміють міміку, жести, пози, імітації, а також не проявляють емоції (наприклад, коли тато приходить з роботи). Це може бути симптомом, але самостійно ставити дитині діагноз, помітивши такі епізоди, звісно, не варто.
✔До яких же спеціалістів варто звернутися, коли вас щось непокоїть у дитячій поведінці?
У першу чергу до невролога, який, оглянувши дитину, може надати відповіді на запитання, а при потребі зорієнтує до яких ще спеціалістів звернутися (психолог, психіатр, логопед, корекційний педагог, генетик) та які обстеження при потребі варто пройти (ЕЕГ, перевірка слуху та інші додаткові обстеження).
💚Дитячі доказові лікарі KinderKlinik завжди готові допомогти маленьким пацієнтам зростати здоровими та щасливими.
Ваш відгук