fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Регрес сну у дитини: що це і як його пережити

2 Вересня 2020

Оновлено: 12 Листопада 2020

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Ні, ви цього не уявляли, і навіть не мріяли про це.

Але регрес сну у 4 місяці – справжня річ і це абсолютно нормально і, головне, тимчасово.

Регрес сну – це час, коли режим сну вашої дитини змінюються, вона часто прокидаються вночі, і їй важко повертатися до сну. А якщо ваша дитина прокинулася, звичайно з нею прокинаєтесь і ви.

Хороша новина полягає в тому, що якщо у вашої дитини спостерігається регрес сну, це може означати, що вона переживає скачок росту і її мозок розвивається. Мозок вашої дитини постійно розвивається, він адаптується до свого нового середовища і починає вивчати нові навички. У цей час ваша дитина може освоювати нови навички, наприклад як перекинутися або сісти. Навчання може бути трохи стресовим для дитини, і характер сну може відображати це.

Перший регрес сну часто трапляється, коли вашій дитині близько 4 місяців, а в майбутньому можуть виникнути інші. Оскільки це перший, 4-місячний регрес сну часто є найважчим для батьків. Регресії сну зазвичай тривають від двох до чотирьох тижнів, і, хоча вони є загальними, в цей час не кожна дитина матиме регрес сну.

Які ознаки регресу сну?

Якщо ваша дитина раніше добре спала всю ніч, а потім раптом, сон став неспокійним, з частими пробудженнями, це може бути регрес сну.

Основна ознака – це раптове погіршення режимів сну близько 4-місячного віку.

Інші ознаки регресії сну включають:

 • метушливість
 • багаторазові нічні неспання
 • менше дрімоти
 • зміни апетиту

Хороша новина полягає в тому, що ваша дитина росте і навчається новим речам, активно цікавляться навколишнім середовищем.

Як з цим впоратись?

Зробіть глибокий вдих і пам’ятайте, що регрес сну є тимчасовим.

Ваша дитина, ймовірно, занепокоєна своїм швидко зростаючим тілом і розумом. Зараз вони більш зацікавлені і знають про своє оточення, включаючи вас.

Перш ніж використовувати поради, що приведенні нижче, корисно переконатися, що ваша дитина не хворіє. Недуга також може порушити її сон. Зверніться до лікаря, якщо у дитини підвищена температура або сильний неспокій, ніж зазвичай.

 • Дайте дитині час для занять протягом дня 

  Ваша дитина наполегливо працює над оволодінням новими навичками і може настільки прагнути вчитися, що намагається вправлятися вночі, що, на жаль, може їх не відпускати. Можливо, ви зможете скоротити практику навичок перед сном, надаючи дитині безперервний час протягом дня, щоб вона практикувала перекидання або сидіння

 • Повноцінно годуйте дитину протягом дня 

  Повноційне годування протягом дня та безпосередньо перед сном може допомогти запобігти дитині прокинутись від голоду посеред ночі. У цьому віці вони неймовірно цікавляться навколишнім світом і можуть відвести свою увагу від годування. Спробуйте усунути відволікання, годуючи дитину в умовах, в яких менше шансів стимулювати їх цікавість.Намагайтеся не годувати дитину, якщо вона починає плакати вночі. Діти можуть очікувати такої реакції щоразу, коли прокидаються.

 • Введіть правило “сонливий, але прокинутий” 

  Допоможіть дитині заспокоїти себе та дати заснути. Сядьте біля неї і зспокойте, як фізично, так і словесно, коли вони закриють очі і відпливають до країни мрій. Але якщо ваше заспокоєння не допомагає, і вони все ще плачуть, ви можете вирішити забрати її і потримати або заколисати. Це нормально, якщо ваша дитина ще не навчилася засинати швидко, це потребує часу.

 • Тримайте кімнату темною 

  Коли ви кладете дитину задрімати, тримайте кімнату якомога темніше, щоб полегшити засинання. Якщо ваша дитина прокинеться занадто рано, темрява спонукає її заснути. Так само вранці, коли настає час вставати, переконайтеся, що кімната сповнена природного сонячного світла. Світло допомагає сигналізувати мозку про зміну циклу сну-неспання.

 • Встановіть режим сну 

  У цьому віці немовлятам потрібно приблизно від 10 до 12 годин сну вночі та пару засинань протягом дня. Тепер саме час почати регулювати режим сну і активності вашої дитини. Якщо ви цього ще не зробили, встановіть режим сну і дотримуйтесь його. Це може включати ванну, переодягання, читання розповіді перед сном або спів колискової пісні. Ви можете робити все, що завгодно, дотримуючись режиму. Крім того, добре будити дитину вранці, якщо вона спить довше, ніж зазвичай, до тих пір, коли дитина не стане сама прокидатись в один і той же час кожного дня.

 • Налаштуйте власну рутину 

  Налаштуйте свій розпорядок дня, щоб він відповідав графіку сну та сну дитини. Часи їжі та час гри також мають відбуватися за послідовним графіком.

 • Зробіть це швидко 

  Якщо ви чуєте, як ваша дитина прокидається вночі, зачекайте кілька хвилин, перш ніж вставати, щоб побачити її. Якщо вона продовжує плакати, настав час відповісти. Однак спробуйте зробити ці нічні пробудження для переодягання та годування максимально швидкими та тихими. Це означає уникати будь-якої розмови чи гри та тримати світло затемненим (використовувати нічник). Світло з мобільних пристроїв чи комп’ютерів може стимулювати вашу дитину, тому намагайтеся також утримуватись їх використання.

 • Зверніть увагу на натяки сну і дійте швидко

  Позіхання, потирання очей, метушня та незацікавленість … все це класичні ознаки сонної дитини. Помітивши їх, спробуйте перевести дитину в спокійний простір для відпочинку.
 • Дотримуйтесь програми 

  Ваша дитина переживає безліч змін, і можє відчувати себе незручно. Продовжуйте користуватися тими ж заспокійливими методами, який любить ваш малюк.

 • «Пливти за течією» 

  Ваша дитина може ловити свої сни у будь-якому місці дня: гойдалки, автомобіль, коляска. Але те, що їм сьогодні допомагає, може не працювати завтра, тому будьте готові спробувати різні речі, щоб заспокоїти дитину.

 • Запропонуйте додаткову любов і ласку 

  Безліч обіймів, обіймів та поцілунків потішить вашу дитину і змусить її почувати себе коханою. Це також багато значить для них, коли вони ростуть і розвиваються.

 • Зверніться до сім’ї та друзів

  Повноцінний сон та відпочинок потрібні не тількі дитині, але й вам. Не бійтеся звертатися по допомогу своїх коханих, поки ви відпочините годину (або дві-три!).

На закінчення

Регрес сну не триватиме вічно. Ви можете зробити все можливе, але це все одно може не змусити дитину спати всю ніч. Постарайтеся за цей час виспатися якомога більше і будьте максимально послідовні з дитиною.

Це зрештою окупиться. Звичайно, зверніться за консультацією до лікаря, якщо у вас є якісь проблеми.

Можливості KinderKlinik

Досвідчені педіатри KinderKlinik знають, як розпізнати регрес сну у дитини. Задайте питання, що цікавлять наших фахівців:

 • Шевелєва Анна Євгенівналікар-педіатр з клінічним стажем понад 14 років. Активно займається самоосвітою, систематично відвідує профільні симпозіуми і конференції. Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Печериця Світлана Вікторівнапедіатр з 30-річним стажем. Навчалася на престижних тренінгах «Base Life Support», володіє навичками надання первинної реанімації та невідкладної допомоги. Працює з дітьми будь-якого віку, особливо ладнає з немовлятами. Веде прийом у відділенні за адресою вул. Деміївська 16.
 • Брозднякова Наталія Василівналікар-педіатр з клінічною практикою більше 9 років. Працює з пацієнтами різного віку, систематично підвищує рівень професійної компетенції на престижних курсах. Приймає пацієнтів в експертному відділенні на вул. Кахи Бендукідзе 2.
 • Григоренко Сергій Валерійовичпедіатр, дитячий гастроентеролог зі стажем понад 26 років. Постійний учасник медичних конференцій з міжнародною участю: Балтійського педіатричного конгресу і безлічі інших симпозіумів. Приймає пацієнтів по вул. Олександра Мишуги 2.

 

Маєте питання?

Записатись

Як записатися на прийом до лікаря

 

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.