Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Регрес сну у дитини: що це і як його пережити

2 Вересня 2020

Оновлено: 17 Листопада 2021

Автор:Гаврилюк Ірина Мирославівна

Ні, ви цього не уявляли, і навіть не мріяли про це. Але регрес сну у 4 місяці – справжня річ і це абсолютно нормально і, головне, тимчасово. Регрес сну – це час, коли режим сну вашої дитини змінюються, вона часто прокидаються вночі, і їй важко повертатися до сну. А якщо ваша дитина прокинулася, звичайно з нею прокинаєтесь і ви. Хороша новина полягає в тому, що якщо у вашої дитини спостерігається регрес сну, це може означати, що вона переживає скачок росту і її мозок розвивається. Мозок вашої дитини постійно розвивається, він адаптується до свого нового середовища і починає вивчати нові навички. У цей час ваша дитина може освоювати нови навички, наприклад як перекинутися або сісти. Навчання може бути трохи стресовим для дитини, і характер сну може відображати це. Перший регрес сну часто трапляється, коли вашій дитині близько 4 місяців, а в майбутньому можуть виникнути інші. Оскільки це перший, 4-місячний регрес сну часто є найважчим для батьків. Регресії сну зазвичай тривають від двох до чотирьох тижнів, і, хоча вони є загальними, в цей час не кожна дитина матиме регрес сну.

Які ознаки регресу сну?

Якщо ваша дитина раніше добре спала всю ніч, а потім раптом, сон став неспокійним, з частими пробудженнями, це може бути регрес сну. Основна ознака – це раптове погіршення режимів сну близько 4-місячного віку. Інші ознаки регресії сну включають:

  • метушливість
  • багаторазові нічні неспання
  • менше дрімоти
  • зміни апетиту

Хороша новина полягає в тому, що ваша дитина росте і навчається новим речам, активно цікавляться навколишнім середовищем.

Як з цим впоратись?

Зробіть глибокий вдих і пам’ятайте, що регрес сну є тимчасовим. Ваша дитина, ймовірно, занепокоєна своїм швидко зростаючим тілом і розумом. Зараз вони більш зацікавлені і знають про своє оточення, включаючи вас. Перш ніж використовувати поради, що приведенні нижче, корисно переконатися, що ваша дитина не хворіє. Недуга також може порушити її сон. Зверніться до лікаря, якщо у дитини підвищена температура або сильний неспокій, ніж зазвичай.

  • Дайте дитині час для занять протягом дня  Ваша дитина наполегливо працює над оволодінням новими навичками і може настільки прагнути вчитися, що намагається вправлятися вночі, що, на жаль, може їх не відпускати. Можливо, ви зможете скоротити практику навичок перед сном, надаючи дитині безперервний час протягом дня, щоб вона практикувала перекидання або сидіння
  • Повноцінно годуйте дитину протягом дня  Повноційне годування протягом дня та безпосередньо перед сном може допомогти запобігти дитині прокинутись від голоду посеред ночі. У цьому віці вони неймовірно цікавляться навколишнім світом і можуть відвести свою увагу від годування. Спробуйте усунути відволікання, годуючи дитину в умовах, в яких менше шансів стимулювати їх цікавість.Намагайтеся не годувати дитину, якщо вона починає плакати вночі. Діти можуть очікувати такої реакції щоразу, коли прокидаються.
  • Введіть правило “сонливий, але прокинутий”  Допоможіть дитині заспокоїти себе та дати заснути. Сядьте біля неї і зспокойте, як фізично, так і словесно, коли вони закриють очі і відпливають до країни мрій. Але якщо ваше заспокоєння не допомагає, і вони все ще плачуть, ви можете вирішити забрати її і потримати або заколисати. Це нормально, якщо ваша дитина ще не навчилася засинати швидко, це потребує часу.
  • Тримайте кімнату темною  Коли ви кладете дитину задрімати, тримайте кімнату якомога темніше, щоб полегшити засинання. Якщо ваша дитина прокинеться занадто рано, темрява спонукає її заснути. Так само вранці, коли настає час вставати, переконайтеся, що кімната сповнена природного сонячного світла. Світло допомагає сигналізувати мозку про зміну циклу сну-неспання.
  • Встановіть режим сну  У цьому віці немовлятам потрібно приблизно від 10 до 12 годин сну вночі та пару засинань протягом дня. Тепер саме час почати регулювати режим сну і активності вашої дитини. Якщо ви цього ще не зробили, встановіть режим сну і дотримуйтесь його. Це може включати ванну, переодягання, читання розповіді перед сном або спів колискової пісні. Ви можете робити все, що завгодно, дотримуючись режиму. Крім того, добре будити дитину вранці, якщо вона спить довше, ніж зазвичай, до тих пір, коли дитина не стане сама прокидатись в один і той же час кожного дня.
  • Налаштуйте власну рутину  Налаштуйте свій розпорядок дня, щоб він відповідав графіку сну та сну дитини. Часи їжі та час гри також мають відбуватися за послідовним графіком.
  • Зробіть це швидко  Якщо ви чуєте, як ваша дитина прокидається вночі, зачекайте кілька хвилин, перш ніж вставати, щоб побачити її. Якщо вона продовжує плакати, настав час відповісти. Однак спробуйте зробити ці нічні пробудження для переодягання та годування максимально швидкими та тихими. Це означає уникати будь-якої розмови чи гри та тримати світло затемненим (використовувати нічник). Світло з мобільних пристроїв чи комп’ютерів може стимулювати вашу дитину, тому намагайтеся також утримуватись їх використання.
  • Зверніть увагу на натяки сну і дійте швидко Позіхання, потирання очей, метушня та незацікавленість … все це класичні ознаки сонної дитини. Помітивши їх, спробуйте перевести дитину в спокійний простір для відпочинку.
  • Дотримуйтесь програми  Ваша дитина переживає безліч змін, і можє відчувати себе незручно. Продовжуйте користуватися тими ж заспокійливими методами, який любить ваш малюк.
  • «Пливти за течією»  Ваша дитина може ловити свої сни у будь-якому місці дня: гойдалки, автомобіль, коляска. Але те, що їм сьогодні допомагає, може не працювати завтра, тому будьте готові спробувати різні речі, щоб заспокоїти дитину.
  • Запропонуйте додаткову любов і ласку  Безліч обіймів, обіймів та поцілунків потішить вашу дитину і змусить її почувати себе коханою. Це також багато значить для них, коли вони ростуть і розвиваються.
  • Зверніться до сім’ї та друзів Повноцінний сон та відпочинок потрібні не тількі дитині, але й вам. Не бійтеся звертатися по допомогу своїх коханих, поки ви відпочините годину (або дві-три!).

На закінчення Регрес сну не триватиме вічно. Ви можете зробити все можливе, але це все одно може не змусити дитину спати всю ніч. Постарайтеся за цей час виспатися якомога більше і будьте максимально послідовні з дитиною. Це зрештою окупиться. Звичайно, зверніться за консультацією до лікаря, якщо у вас є якісь проблеми.

 

Маєте питання?

Записатись

Як записатися на прийом до лікаря

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

29 Серпня 2024
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook