иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Рекомендовані вакцини: від чого захищають і чому їх потрібно робити?

10 Грудня 2021

Оновлено: 10 Грудня 2021

Автор:Шостацька Марина Сергіївна

Окрім 10 обов’язкових вакцин, що входять до Національного календаря щеплень існують також рекомендовані. Вони є не менш важливими, оскільки захищають від небезпечних захворювань, а також їх тяжких наслідків, які інколи є летальними. 

Про важливість рекомендованих вакцин розповіла лікарка-педіатриня Марина Шостацька.

Ротавірусна інфекція

Під час цього захворювання, що супроводжується діареєю та блювотою, дитина втрачає багато рідини. Новонароджені є найбільш вразливими до інфекції, оскільки навіть невелика втрата рідини може бути критичною для них і часто лікування відбувається у стаціонарі. Від ротавірусу захищає оральна вакцина Ротарикс, яка вводиться починаючи з 6 тижнів. Важливо, що дві дози щеплення потрібно ввести до 24 тижнів. Вакцина створює імунітет в кишечнику і на момент потрапляння в організм дитини ротавірусу, вона вже захищена. 

Пневмококова інфекція

Пневмокок є збудником отитів, бронхітів і пневмоній у дітей. В Україні зареєстровані дві вакцини: Превенар 13 та Синфлорикс. Обидві захистять вашого малюка від тяжких захворювань і їх наслідків.

Менінгококова інфекція

Менінгокок має дуже важкі наслідки і може протікати у різних формах, одна із найважчих – менінгококцемія. За такого стану летальність може наступити за кілька годин! Саме тому найкращою профілактикою від менінгококу є вакцинація.

Вітряна віспа

Багато хто недооцінює вакцинацію від вітряної віспи, вважаючи, що це не важке захворювання і дитина легко може його перенести. Але, навіть якщо захворювання протікатиме без ускладнень, то печіння, свербіж, висип і температура, які супроводжують вітряну віспу і тривають цілодобово, дитині витримати дуже складно. Окрім того, вірус вітряної віспи може давати ускладнення на головний мозок і оболонки мозку.

Грип

Не забувайте й про вакцинацію від грипу, яка дозволена з 6-місячного віку. Захистити малюка до 6-місячного віку можна вакцинувавши оточення дитини. Кожного року склад вакцини оновлюється в залежності від штамів, що циркулюютьу цьому сезоні.

ВПЛ

Дуже важливе щеплення – від вірусу папіломи людини. Вакцина захищає від високоонкогенних штамів ВПЛ, що стають причиною раку шийки матки. Вакцинація дозволена з 9 років.

Гепатит А

Це вірусне захворювання, що супроводжується діареєю, блювотою, високою температурою, нудотою, болем в животі і пожовтінням шкіри. Від нього можна захистити дитину шляхом вакцинації.

Усі рекомендовані вакцини можна поєднувати з обов’язковими і вводити одночасно. У KinderKlinik завжди є в наявності усі вакцини, які допоможуть зберегти здоров’я вашого малюка. Подбайте про дитину, забезпечивши надійний імунітет від тяжких захворювань.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook