Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Рекомендовані вакцини: від чого захищають і чому їх потрібно робити?

10 Грудня 2021

Оновлено: 10 Грудня 2021

Автор:Шостацька Марина Сергіївна

Окрім 10 обов’язкових вакцин, що входять до Національного календаря щеплень існують також рекомендовані. Вони є не менш важливими, оскільки захищають від небезпечних захворювань, а також їх тяжких наслідків, які інколи є летальними. 

Про важливість рекомендованих вакцин розповіла лікарка-педіатриня Марина Шостацька.

Ротавірусна інфекція

Під час цього захворювання, що супроводжується діареєю та блювотою, дитина втрачає багато рідини. Новонароджені є найбільш вразливими до інфекції, оскільки навіть невелика втрата рідини може бути критичною для них і часто лікування відбувається у стаціонарі. Від ротавірусу захищає оральна вакцина Ротарикс, яка вводиться починаючи з 6 тижнів. Важливо, що дві дози щеплення потрібно ввести до 24 тижнів. Вакцина створює імунітет в кишечнику і на момент потрапляння в організм дитини ротавірусу, вона вже захищена. 

Пневмококова інфекція

Пневмокок є збудником отитів, бронхітів і пневмоній у дітей. В Україні зареєстровані дві вакцини: Превенар 13 та Синфлорикс. Обидві захистять вашого малюка від тяжких захворювань і їх наслідків.

Менінгококова інфекція

Менінгокок має дуже важкі наслідки і може протікати у різних формах, одна із найважчих – менінгококцемія. За такого стану летальність може наступити за кілька годин! Саме тому найкращою профілактикою від менінгококу є вакцинація.

Вітряна віспа

Багато хто недооцінює вакцинацію від вітряної віспи, вважаючи, що це не важке захворювання і дитина легко може його перенести. Але, навіть якщо захворювання протікатиме без ускладнень, то печіння, свербіж, висип і температура, які супроводжують вітряну віспу і тривають цілодобово, дитині витримати дуже складно. Окрім того, вірус вітряної віспи може давати ускладнення на головний мозок і оболонки мозку.

Грип

Не забувайте й про вакцинацію від грипу, яка дозволена з 6-місячного віку. Захистити малюка до 6-місячного віку можна вакцинувавши оточення дитини. Кожного року склад вакцини оновлюється в залежності від штамів, що циркулюютьу цьому сезоні.

ВПЛ

Дуже важливе щеплення – від вірусу папіломи людини. Вакцина захищає від високоонкогенних штамів ВПЛ, що стають причиною раку шийки матки. Вакцинація дозволена з 9 років.

Гепатит А

Це вірусне захворювання, що супроводжується діареєю, блювотою, високою температурою, нудотою, болем в животі і пожовтінням шкіри. Від нього можна захистити дитину шляхом вакцинації.

Усі рекомендовані вакцини можна поєднувати з обов’язковими і вводити одночасно. У KinderKlinik завжди є в наявності усі вакцини, які допоможуть зберегти здоров’я вашого малюка. Подбайте про дитину, забезпечивши надійний імунітет від тяжких захворювань.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook