иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Рекомендовані вакцини: від чого захищають і чому їх потрібно робити?

10 Грудня 2021

Оновлено: 10 Грудня 2021

Автор:Шостацька Марина Сергіївна

Окрім 10 обов’язкових вакцин, що входять до Національного календаря щеплень існують також рекомендовані. Вони є не менш важливими, оскільки захищають від небезпечних захворювань, а також їх тяжких наслідків, які інколи є летальними. 

Про важливість рекомендованих вакцин розповіла лікарка-педіатриня Марина Шостацька.

Ротавірусна інфекція

Під час цього захворювання, що супроводжується діареєю та блювотою, дитина втрачає багато рідини. Новонароджені є найбільш вразливими до інфекції, оскільки навіть невелика втрата рідини може бути критичною для них і часто лікування відбувається у стаціонарі. Від ротавірусу захищає оральна вакцина Ротарикс, яка вводиться починаючи з 6 тижнів. Важливо, що дві дози щеплення потрібно ввести до 24 тижнів. Вакцина створює імунітет в кишечнику і на момент потрапляння в організм дитини ротавірусу, вона вже захищена. 

Пневмококова інфекція

Пневмокок є збудником отитів, бронхітів і пневмоній у дітей. В Україні зареєстровані дві вакцини: Превенар 13 та Синфлорикс. Обидві захистять вашого малюка від тяжких захворювань і їх наслідків.

Менінгококова інфекція

Менінгокок має дуже важкі наслідки і може протікати у різних формах, одна із найважчих – менінгококцемія. За такого стану летальність може наступити за кілька годин! Саме тому найкращою профілактикою від менінгококу є вакцинація.

Вітряна віспа

Багато хто недооцінює вакцинацію від вітряної віспи, вважаючи, що це не важке захворювання і дитина легко може його перенести. Але, навіть якщо захворювання протікатиме без ускладнень, то печіння, свербіж, висип і температура, які супроводжують вітряну віспу і тривають цілодобово, дитині витримати дуже складно. Окрім того, вірус вітряної віспи може давати ускладнення на головний мозок і оболонки мозку.

Грип

Не забувайте й про вакцинацію від грипу, яка дозволена з 6-місячного віку. Захистити малюка до 6-місячного віку можна вакцинувавши оточення дитини. Кожного року склад вакцини оновлюється в залежності від штамів, що циркулюютьу цьому сезоні.

ВПЛ

Дуже важливе щеплення – від вірусу папіломи людини. Вакцина захищає від високоонкогенних штамів ВПЛ, що стають причиною раку шийки матки. Вакцинація дозволена з 9 років.

Гепатит А

Це вірусне захворювання, що супроводжується діареєю, блювотою, високою температурою, нудотою, болем в животі і пожовтінням шкіри. Від нього можна захистити дитину шляхом вакцинації.

Усі рекомендовані вакцини можна поєднувати з обов’язковими і вводити одночасно. У KinderKlinik завжди є в наявності усі вакцини, які допоможуть зберегти здоров’я вашого малюка. Подбайте про дитину, забезпечивши надійний імунітет від тяжких захворювань.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook