fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Рідкісний клінічний випадок в KinderKlinik: хвороба котячих подряпин

25 Січня 2021

Оновлено: 25 Січня 2021

Автор:Григоренко Сергій Валерійович

До досвідчених педіатрів KinderKlinik нерідко звертаються за консультацією батьки, дітям яких не змогли допомогти лікарі в інших клініках. Одна з таких історій описана в цій статті: до Сергія Григоренко (веде прийом у відділенні по вул. Олександра Мишуги 2), педіатра з клінічним стажем понад 27 років, звернулися розгублені батьки малюка, які тривалий час страждає від високої температури. Який же рідкісний діагноз поставив доктор? Читайте нижче!

Коментар фахівця

 

В клініку звернулися батьки М. 9 років зі скаргами та тривалу у дитини високу температуру тіла (аж до 39 ° С),що  погано збивається жарознижувальними, збільшення лімфатичних вузлів, слабкість.
При огляді виявлено: дефект шкіри на місці погано загоючуюся подряпини (нанесена твариною?), ущільнення і збільшення в розмірах груп регіонарних лімфатичних вузлів, температура тіла 38,3°.
Екстрено взят загальний аналіз крові (кожне відділення KinderKlinik оснащено власною лабораторією), в результатах — ознаки бактеріального запалення.
Призначена антибіотикотерапія, симптоматичне лікування та повторна консультація через 4 дні.
При повторному огляді: стан дитини незначно покращився, але запальний процес навколо дефекту шкіри й стан лімфатичних вузлів — без змін.
Зі збору анамнезу — батьки підтвердили факт нанесення подряпини домашньою кішкою. Для постановки діагнозу рекомендовані специфічні лабораторні тести:

 • ПЛР-виявлення генетичного матеріалу збудника (Бартонели)
 • Біопсія лімфатичного вузла

За результатами діагностики первинний діагноз підтвердився: «Хвороба котячих подряпин (Феліноз) з лабораторною верифікацією, клінічно важкий перебіг. На тлі полікомпонентної антибіотикотерапії відзначені значні поліпшення.

Для консультації запрошений лікар-імунолог, після якої виставлений попередній діагноз «Хвороба котячих подряпин?». Як тактика лікування обрана полікомпонентна антибіотикотерапія, а також призначено симптоматичне лікування.

Після завершення лікування дитина пройшла комплексне обстеження для контролю стану, адже на тлі даної інфекції можуть виникнути:

 • Ураження серцевого м’яза
 • Абсцес селезінки
 • Атипова пневмонія
 • Порушення кровотворення

Тільки завдяки своєчасному втручанню фахівців KinderKlinik вдалося попередити розвиток ускладнень у дитини й не допустити критично важкого розвитку захворювання.

Можливості KinderKlinik

Деякі інфекційні захворювання можуть ускладнюватися життєзагрожуючими симптомами: швидким підвищенням температури, інтоксикацією, підвищенням рівня ацетону, задишкою та ін.

Щоб стабілізувати стан дитини необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до досвідчених педіатрів. Пройти комплексну діагностику та отримати кваліфіковану медичну допомогу в будь-який час доби ви можете, звернувшись до відділень по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16.

У відділеннях доступні:

· Консультації досвідчених педіатрів
· Цілодобова лабораторія експрес-тестами
· Послуги дитячого стаціонару * зі спостереженням медперсоналу

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом або запросити фахівця додому

Запишіться на прийом або запросіть лікаря для огляду на будинок через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант кол-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

11 Травня 2021
Вакцинація від ВПЛ - захист дитини від онкології в майбутньому

Близько 70% випадків раку шийки матки викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ). 16 і 18 штами цього вірусу володіють високим онкогенних потенціалом, і саме вони найчастіше можуть спровокувати розвиток раку. У нас є можливість захистити дітей від цього діагнозу шляхом вакцинації.

28 Квітня 2021
Акне: чому виникає і як доглядати за шкірою дитини

Обличчя дитини «обсипало»? Ви сподіваєтеся, що це лише підліткові прищі, які з віком самі пройдуть? Але не все так просто. Можливо, це «акне», яке проходить далеко не завжди саме по собі, часто потрібна корекція способу життя дитини і правильний догляд за шкірою. Давайте розбиратися разом з дитячим дерматологом KinderKlinik Ніною Прищепою. Що таке «акне»? Це […]

26 Квітня 2021
Що робити, якщо дитина отруїлася побутовою хімією?

Багато разів ми зустрічали напис на упаковці “Зберігати в недоступному для дітей місці”. І це не просто нагадування, це правило, обов’язкове до виконання! У наших будинках дуже багато речовин, які шкідливі і небезпечні для здоров’я, а іноді і життя дітей, якщо зберігаються не там, де їм належить. У групі ризику опиняються діти від 1 до […]

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.