иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Рідкісний клінічний випадок в KinderKlinik: хвороба котячих подряпин

25 Січня 2021

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Вельгус Олена Іванівна

До досвідчених педіатрів KinderKlinik нерідко звертаються за консультацією батьки, дітям яких не змогли допомогти лікарі в інших клініках. Одна з таких історій описана в цій статті: до педіатра Олени Вельгус (веде прийом у відділенні по вул. Олександра Мишуги 2) звернулися розгублені батьки малюка, які тривалий час страждає від високої температури. Який же рідкісний діагноз поставив лікар? Читайте нижче!

Коментар фахівця

В клініку звернулися батьки М. 9 років зі скаргами та тривалу у дитини високу температуру тіла (аж до 39 ° С),що  погано збивається жарознижувальними, збільшення лімфатичних вузлів, слабкість.
При огляді виявлено: дефект шкіри на місці погано загоючуюся подряпини (нанесена твариною?), ущільнення і збільшення в розмірах груп регіонарних лімфатичних вузлів, температура тіла 38,3°.
Екстрено був взятий загальний аналіз крові (кожне відділення KinderKlinik оснащено власною лабораторією), в результатах — ознаки бактеріального запалення.
Призначена антибіотикотерапія, симптоматичне лікування та повторна консультація через 4 дні.
При повторному огляді: стан дитини незначно покращився, але запальний процес навколо дефекту шкіри й стан лімфатичних вузлів — без змін.
Зі збору анамнезу — батьки підтвердили факт нанесення подряпини домашньою кішкою. Для постановки діагнозу рекомендовані специфічні лабораторні тести:

 • ПЛР-виявлення генетичного матеріалу збудника (Бартонели)
 • Біопсія лімфатичного вузла

За результатами діагностики первинний діагноз підтвердився: «Хвороба котячих подряпин (Феліноз) з лабораторною верифікацією, клінічно важкий перебіг. На тлі полікомпонентної антибіотикотерапії відзначені значні поліпшення.

Для консультації запрошений лікар-імунолог, після якої виставлений попередній діагноз «Хвороба котячих подряпин?». Як тактика лікування обрана полікомпонентна антибіотикотерапія, а також призначено симптоматичне лікування.

Після завершення лікування дитина пройшла комплексне обстеження для контролю стану, адже на тлі даної інфекції можуть виникнути:

 • Ураження серцевого м’яза
 • Абсцес селезінки
 • Атипова пневмонія
 • Порушення кровотворення

Тільки завдяки своєчасному втручанню фахівців KinderKlinik вдалося попередити розвиток ускладнень у дитини й не допустити критично важкого розвитку захворювання.

Можливості KinderKlinik

Деякі інфекційні захворювання можуть ускладнюватися життєзагрожуючими симптомами: швидким підвищенням температури, інтоксикацією, підвищенням рівня ацетону, задишкою та ін.

Щоб стабілізувати стан дитини необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до досвідчених педіатрів. Пройти комплексну діагностику та отримати кваліфіковану медичну допомогу в будь-який час доби ви можете, звернувшись до відділень по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16.

У відділеннях доступні:

· Консультації досвідчених педіатрів
· Цілодобова лабораторія експрес-тестами
· Послуги дитячого стаціонару * зі спостереженням медперсоналу

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом або запросити фахівця додому

Запишіться на прийом або запросіть лікаря для огляду на будинок через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант кол-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook