Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Ризик ожиріння у дітей VS здоровий спосіб життя

25 Жовтня 2018

Оновлено: 25 Жовтня 2018

Дитяче ожиріння — серйозна проблема сучасного суспільства. Зайва вага призводить до численних проблем зі здоров’ям, від діабету 2-го типу до раку матки. Але який фактор відіграє провідну роль в появі ожиріння: спадковість чи спосіб життя? А якщо все ж спадковість, чи можна вплинути на ситуацію, або дитина приречена на зайву вагу?

Відповіді на ці питання вирішили дати вчені з Університетського коледжу Лондона. В результаті дослідження за участю 925 пар близнюків з’ясувалося, що здоровий спосіб життя значно знижує ймовірність реалізації генетичної схильності до ожиріння у дитини. Збалансоване харчування, тренування і зменшення «екранного» часу знизили ризик ожиріння у дітей в 2 рази!

Те, що генетика значно впливає на схильність до ожиріння, відомо досить давно. Вчені виходили з того, що у близнюків успадковані ризики повинні бути схожими, оскільки у двійнят 50% генів є загальними, а для близнюків — всі 100%. В ході дослідження вивчалися близнюки обох типів. З’ясувалося, що спосіб життя фактично змінює вплив генів ожиріння на індекс маси тіла (ІМТ).
Дослідники врахували, чи багато діти вживають фруктів і овочів, скільки часу витрачають на тренування, і як довго і часто — проводять перед екраном ТБ. Потім вчені розділили умови, в яких жили всі діти на середу «з високим ризиком» і «низьким ризиком» для ожиріння.

Отримані результати показали, що 508 пар близнюків жили в умовах «низького ризику», тобто більш здорового способу життя, а 417 — мешкали в менш здоровому середовищі «високого ризику».
Виявився дивний взаємозв’язок. «Відкриття підтвердило теорію, розроблену нашою групою, про те, що генетична схильність до ожиріння буде найбільш виражена, коли люди живуть в умовах надлишкового споживання продуктів та низької фізичної активності», — заявив перший автор дослідження доктор Стефані Шремпф (Dr Stephanie Schrempft), професор Університетського коледжу в Лондоні.

В умовах «високого ризику» вплив генетичного фактора виявився набагато більшим, ніж в середовищі з «низьким рівнем ризику». А це означає, що спосіб життя дуже важливий для формування ваги дитини.

Генетика виявилася реалізованою в 86% випадків, якщо діти проживали в умовах «високого ризику» — з менш здоровою їжею і великою кількістю «екранного» часу. Але якщо вони їли багато фруктів і овочів і приділяли більше часу тренуванням — ожиріння розвивалося лише у 39%!

Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом! І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook