Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Ризик ожиріння у дітей VS здоровий спосіб життя

25 Жовтня 2018

Оновлено: 25 Жовтня 2018

Дитяче ожиріння — серйозна проблема сучасного суспільства. Зайва вага призводить до численних проблем зі здоров’ям, від діабету 2-го типу до раку матки. Але який фактор відіграє провідну роль в появі ожиріння: спадковість чи спосіб життя? А якщо все ж спадковість, чи можна вплинути на ситуацію, або дитина приречена на зайву вагу?

Відповіді на ці питання вирішили дати вчені з Університетського коледжу Лондона. В результаті дослідження за участю 925 пар близнюків з’ясувалося, що здоровий спосіб життя значно знижує ймовірність реалізації генетичної схильності до ожиріння у дитини. Збалансоване харчування, тренування і зменшення «екранного» часу знизили ризик ожиріння у дітей в 2 рази!

Те, що генетика значно впливає на схильність до ожиріння, відомо досить давно. Вчені виходили з того, що у близнюків успадковані ризики повинні бути схожими, оскільки у двійнят 50% генів є загальними, а для близнюків — всі 100%. В ході дослідження вивчалися близнюки обох типів. З’ясувалося, що спосіб життя фактично змінює вплив генів ожиріння на індекс маси тіла (ІМТ).
Дослідники врахували, чи багато діти вживають фруктів і овочів, скільки часу витрачають на тренування, і як довго і часто — проводять перед екраном ТБ. Потім вчені розділили умови, в яких жили всі діти на середу «з високим ризиком» і «низьким ризиком» для ожиріння.

Отримані результати показали, що 508 пар близнюків жили в умовах «низького ризику», тобто більш здорового способу життя, а 417 — мешкали в менш здоровому середовищі «високого ризику».
Виявився дивний взаємозв’язок. «Відкриття підтвердило теорію, розроблену нашою групою, про те, що генетична схильність до ожиріння буде найбільш виражена, коли люди живуть в умовах надлишкового споживання продуктів та низької фізичної активності», — заявив перший автор дослідження доктор Стефані Шремпф (Dr Stephanie Schrempft), професор Університетського коледжу в Лондоні.

В умовах «високого ризику» вплив генетичного фактора виявився набагато більшим, ніж в середовищі з «низьким рівнем ризику». А це означає, що спосіб життя дуже важливий для формування ваги дитини.

Генетика виявилася реалізованою в 86% випадків, якщо діти проживали в умовах «високого ризику» — з менш здоровою їжею і великою кількістю «екранного» часу. Але якщо вони їли багато фруктів і овочів і приділяли більше часу тренуванням — ожиріння розвивалося лише у 39%!

Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом! І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook