иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Ризик ожиріння у дітей VS здоровий спосіб життя

25 Жовтня 2018

Оновлено: 25 Жовтня 2018

Дитяче ожиріння — серйозна проблема сучасного суспільства. Зайва вага призводить до численних проблем зі здоров’ям, від діабету 2-го типу до раку матки. Але який фактор відіграє провідну роль в появі ожиріння: спадковість чи спосіб життя? А якщо все ж спадковість, чи можна вплинути на ситуацію, або дитина приречена на зайву вагу?

Відповіді на ці питання вирішили дати вчені з Університетського коледжу Лондона. В результаті дослідження за участю 925 пар близнюків з’ясувалося, що здоровий спосіб життя значно знижує ймовірність реалізації генетичної схильності до ожиріння у дитини. Збалансоване харчування, тренування і зменшення «екранного» часу знизили ризик ожиріння у дітей в 2 рази!

Те, що генетика значно впливає на схильність до ожиріння, відомо досить давно. Вчені виходили з того, що у близнюків успадковані ризики повинні бути схожими, оскільки у двійнят 50% генів є загальними, а для близнюків — всі 100%. В ході дослідження вивчалися близнюки обох типів. З’ясувалося, що спосіб життя фактично змінює вплив генів ожиріння на індекс маси тіла (ІМТ).
Дослідники врахували, чи багато діти вживають фруктів і овочів, скільки часу витрачають на тренування, і як довго і часто — проводять перед екраном ТБ. Потім вчені розділили умови, в яких жили всі діти на середу «з високим ризиком» і «низьким ризиком» для ожиріння.

Отримані результати показали, що 508 пар близнюків жили в умовах «низького ризику», тобто більш здорового способу життя, а 417 — мешкали в менш здоровому середовищі «високого ризику».
Виявився дивний взаємозв’язок. «Відкриття підтвердило теорію, розроблену нашою групою, про те, що генетична схильність до ожиріння буде найбільш виражена, коли люди живуть в умовах надлишкового споживання продуктів та низької фізичної активності», — заявив перший автор дослідження доктор Стефані Шремпф (Dr Stephanie Schrempft), професор Університетського коледжу в Лондоні.

В умовах «високого ризику» вплив генетичного фактора виявився набагато більшим, ніж в середовищі з «низьким рівнем ризику». А це означає, що спосіб життя дуже важливий для формування ваги дитини.

Генетика виявилася реалізованою в 86% випадків, якщо діти проживали в умовах «високого ризику» — з менш здоровою їжею і великою кількістю «екранного» часу. Але якщо вони їли багато фруктів і овочів і приділяли більше часу тренуванням — ожиріння розвивалося лише у 39%!

Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом! І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook