fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Родимки в особливих місцях у дітей: що це і як з ними поводитися?

18 Травня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Нарешті ми дочекалися теплих днів та яскравого сонечка! Насолоджуючись сонячними ваннами, не варто забувати про своє здоров’я і робити це правильно. Йдеться про актуальне в сонячний час питання — про родимки. А в цій статті ще й про родимки з особливим розташуванням. Що це за родимки, і як з ними поводитися — розповідає дитячий дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа. Давайте приділимо увагу особливим місцям розташування новоутворень (це правильна назва «родимок») на тілі дитини. Це важкодоступні або приховані від ока ділянки тіла, словом, ті, на які ми не звертаємо або не можемо звернути увагу: шкіра волосистої частини голови, слизові оболонки, нігтьові пластинки, шкіра стоп та долоней.

Потрібна консультація дерматолога?

Записатись
Які ж особливості родимок, розташованих в таких місцях?

 1. На цих ділянках ми не можемо помітити появу або зміну новоутворення, тому що вони приховані волоссям, на стопах, у вухах, на статевих органах і слизових — ми рідко спеціально оглядаємо ці зони. А часто просто не звертаємо уваги.
 2. Дуже важливо знати, що новоутворення цих особливих зон, оскільки вони мають анатомічні особливості, відрізняються від класичних представників своїх побратимів, розташованих на відкритих та доступніших ділянках. Ці особливості і нюанси зможе оцінити тільки лікар, провівши очний огляд і дерматоскопію.
 3. Найчастіше батьків лякає чорний колір родимок. Колір не обов’язково може бути чорним або коричневим, часом рожевий колір утворення на волосистій частині голови або нігтьовій пластинці може бути вельми несприятливою ознакою — це може свідчити про безпігментну меланому або плоскоклітинний рак. На щастя, плоскоклітинний рак шкіри у дітей не зустрічається.
 4. Крім того, на цих ділянках шкіра частіше піддається механічним навантаженням і травматизації. Волосиста частина голови — гребінці, фен, а в більш старшому віці — фарбування, хімічні завивки, пілінги шкіри голови, у чоловіків — гоління і стрижки машинкою. На стопах — як мінімум, постійне механічне навантаження вагою тіла, тертя взуття, активні заняття спортом значно підсилюють навантаження на шкіру в цих місцях. Долоні рук — завжди відкрита частина тіла, найбільш схильна до агресивних факторів навколишнього середовища і травматизації.

Тому, дорогі батьки, приділіть увагу і виберіть час, щоб показати доктору родимки Вашої дитини, особливо, якщо вони знаходяться в місцях, перерахованих вище! Дерматолог проведе діагностику і розповість про найбільш правильну тактику в кожному конкретному випадку. Лікарі KinderKlinik, незважаючи на карантин, працюють в штатному режимі. Якщо Вашій дитині потрібна допомога — приходьте до нас на прийом! Для Вашої зручності наші лікарі виїжджають додому. Звертайтеся, і будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.