иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Ротавірус: у чому його небезпека та як захиститись

9 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Ротавірусна інфекція – це інфекція, що поширюється фекально-оральним шляхом, тобто через брудні руки. Це найчастіша причина гострої діареї у дітей. Які симптоми ротавірусу та як його профілактувати розповіла лікарка-педіатриня Ольга Ткачук.

Ротавірус супроводжується діареєю, блюванням, рясним виділенням, болем у животі, лихоманкою. Та найнебезпечніший стан, що може бути викликаний ротавірусом – це зневоднення, яке у маленьких діток наступає дуже швидко.

Саме тому основне лікування ротавірусу – це відпоювання. Але маленькі діти не дуже хочуть пити і зробити це якісно в домашніх умовах не завжди вдається, тому часто лікування відбувається у стаціонарі, де малюк знаходиться під наглядом медичного персоналу.

Цей небезпечний вірус можна попередити. Профілактика ротавірусу – це вакцинація. Від цього захворювання захищає вакцина Ротарикс бельгійського виробництва, яка вводиться дитині орально через спеціальний шприць-ручку. Отже, процедура абсолютно безболісна.

Особливість вакцини у тому, що вона вводиться у віці з 6 до 24 тижнів. Тобто до цього віку потрібно встигнути зробити дві дози вакцини з мінімальним проміжком у 4 тижні. Вакцинацію Ротариксом можна поєднати з вакцинацією іншими препаратами, що зумовлені Національним календарем щеплень.

У KinderKlinik ви завжди можете вакцинувати свого малюка безпечними європейськими вакцинами, які надійно захистять його від інфкційних захворювань.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook