Багатьох батьків турбує питання порушення сну у дітей. Як вирішити цю проблему розповіла лікарка-неврологиня KinderKlinik.
Коли порушення сну є нормою?
- у малюків до 2 років, які не мають всіх прорізаних зубів;
- у новонароджених, які страждають через неонатальні коліки;
- різке зменшення денного або нічного сну після 3 місяців (регрес сну);
- після 6 місяців, коли починають прорізатися зуби.
Що робити?
Якщо у малюка коліки можна покласти його животом на свою руку так, щоб ноги і руки вільно звисли, а ви своєю долонею могли робити легкий масаж живота. Це може заспокоїти малюка і допоможе йому заснути.
Коли у малюка починають прорізатися зуби його часом складно відволікти від цього дискомфорту вночі. Ви можете намагатись усунути ознаки дискомфорту малюка, тихо замінивши підгузок або запропонувавши годування, але не включайте світло і не підтримуйте ігрову діяльність. Ваша задача навчити дитину спати.
Що не є нормою?
Проблемою дітей шкільного віку є те, що ввечері їх складно вгамувати і вкласти спати. Це означає, що ви пропустили час відходження до сну і дитина вже перезбудилася. Це сигнал до того, що наступного дня дитину треба вкладати спати раніше. Не влаштовуйте емоційних розваг перед сном і суворо обмежуйте користування гаджетами. Натомість привчайте дитину до спокійного дозвілля перед сном.
Отже необхідно розрізняти, що є нормою у проблемах зі сном, а що ні. Будь-які порушення сну у дитини потребують консультації невролога, аби виключити психічні відхилення.
Якщо у вас залишились питання щодо сну вашого малюка – звертайтеся до лікарів KinderKlinik, які кваліфіковано вас проконсультують та нададуть свої рекомендації.
Будьте здорові!
Ваш відгук