иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Розвиваючі заняття для малюка: коли й з чого починати

18 Серпня 2020

Оновлено: 25 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Усі батьки хочуть блискуче і щасливе майбутнє для своєї дитини й тому вважає своїм обов’язком як можна раніше почати розвиваючі заняття. Розвиток дрібної моторики, основи іноземних мов, тренування пам’яті, розвиток асоціативного мислення — для розкриття потенціалу цих та інших навичок існує безліч методик. Давайте ж дізнаємося, з якого віку краще починати розвиваючі заняття, які методики можуть підійти вашому малюкові, як правильно вибрати центр раннього розвитку у експерта KinderKlinik, педіатра Марії КРЕПАК.

Коментар експерта

Щасливі батьки приносять новонародженого малюка додому, схиляються над ліжечком, мріють, яким він виросте, як буде сприймати всесвіт, чого досягне … Тут на допомогу приходять безліч порад і лайфхаків: як в 6 місяців навчити ходити на горщик, в рік читати вірші, спілкуватися на 5 мовах до 3-х років і знати класифікацію комах. Щоб дитина розвивалася гармонійно, ми повинні зберегти баланс між фізичним, інтелектуальним і емоційним розвитком особистості, забезпечивши базові потреби за віком. Давайте розберемося з заняттями раннього розвитку, нам пропонують, для чого вони потрібні, коли слід починати відвідувати «развивашки» і як вибрати оптимальні курси.

З якого віку малюків беруть на розвиваючі заняття Зараз центри розвитку дітей пропонують заняття для груп дітей різного віку: • З 1-до 2 років • Діти віком 2-3 роки • Малюки віком 3-4 роки • Дошкільнята віком 4-6 років У деяких центрах навіть можна знайти заняття для дітей з 6 місяців до року.

Основні методики, які використовують в центрах

• Методика Монтессорі – методика направлена на підготовку дитини до активної соціалізації, розвиває логіку, аналітичні здібності та спостережливість. У сппеціально підготовленому середовищі діти самостійно вибирають ніж хочуть займатися. Підходить для дітей віком з 2,5-3 років. Також в методиці дуже багато часу приділяється фізичним вправам і комунікативним навичкам.

• Навчання за методикою Зайцева – навчання дітей читанню та письму в ігровій формі, з допомогою кубиків зі складами. Використовують у дітей починаючи з віку 2-3 роки, але краще за все цей метод підходить для дошкільнят. В основу занять входить вивчення мови, але недостатньо приділяється часу фізичним вправам і фізичній активності.

• Метод Домана – метод запам’ятовування збільшення словникового запасу за допомогою асоціативних карток і тренування зорової пам’яті. Заняття можна починати з 2-3 річного віку. У методику також включені фізичні вправи.

• Вальдорфська методика – спрямована на розвиток особистості, естетичних і практичних навичок. Методика особливо комфортна для творчих дошкільнят і складна для сприйняття у дітей з математичними здібностями. Одним з недоліків є пізніше навчання письму та читанню.

• Для дітей віком від 6 місяців до року пропонують бебі-йогу, знайомство з музикою, завдання для розвитку моторики, основи гімнастики для малюків, основи ліплення, пізнання текстур різних матеріалів. Більшість сучасних дитячих центрів намагаються комбінувати кілька методик, бо всі дітки дуже різні й до кожного потрібен індивідуальний підхід.

Головне питання: коли й навіщо потрібно починати займатися?

Що стосується дітей до 1-1,5 рочки, для цього потрібно розуміти, що батьки хочуть отримати від цих занять. Якщо мета навчити дитину в рік вважати до 100 або читати, спілкуватися на 2-3 мовах, знати назви країн, столиць, марки авто, становили тільки правильні пірамідки, напам’ять розповідати вірші – не варто домагатися цих цілей. Це дорослі примхи, які не мають ніякого відношення до потреб і розвитку дитини. Інша ситуація, коли дорослі усвідомили, що вони все-таки дорослі й що до дитини треба ставитися відповідно. Ми забуваємо, що таке світ очима дитини, це – вчитися ходити, говорити, намагатися зрозуміти правила природи, життя в соціумі. Коли мама, тато розуміють, що діти – не маленька копія дорослої, але не знають, що з цим робити практичні заняття припадають тут дуже до речі. Мами спілкуються між собою, бачать різних дітей, отримують підказки від педагогів і психологів: як розуміти й реагувати на поведінку дітей, чим зайнятися з дитиною різного віку, як розуміти свої й дитячі емоції.

Коли починати заняття?

Якщо є можливість щоденних тривалих активних прогулянок на свіжому повітрі, батьки розуміють розвиток дитини й знають, як організувати оптимальний режим дня – раніше 2,5-3 років нема потреби. За цей період дитина отримає базові профілактичні щеплення, починає активно цікавитися контактами з іншими людьми, крок за кроком нарощуючи свої знання і вміння.

Як вибрати центр з розвитку?

 • Відвідати приміщення, де будуть проходити заняття. Воно повинно бути чисте, просторе, безпечне для дитини, доступне для вологого прибирання з підтриманням оптимальних параметрів повітря і обов’язковим провітрюванням між циклами
 • Група повинна формуватися адекватно віку дитини
 • Вам повинно бути приємно спілкуватися з педагогами
 • Бажано, щоб дорога до занять була хоч 20-30 хвилин пішки (заодно буде й активна прогулянка)

Побажання для батьків

 • Дайте час дитині для адаптації до педагога, приміщення, структури уроку, інших дітей
 • Не робіть за дитину те, що вона може зможе зробити самостійно, пам’ятайте, кожному потрібен свій час на засвоєння того або іншого навику
 • Пам’ятайте, жодне заняття не замінить спілкування з батьками очі в очі без гаджетів і активного бігу та стрибків на дитячому майданчику
 • Всі дітки різні, заняття з розвитку можуть допомогти розширити кругозір дітей і їх батьків, але не повинні стати метою для розвитку вундеркінда
 • Ніякі методики не замінять біганину по калюжах, витягування черв’ячка з норки, будівництво укріплень і замків з гілочок, радості від падаючих сніжинок, погладжування кошеня чи вивчення квіточок

Нехай ваш малюк росте здоровим і щасливим!

Маєте питання?

Запитати у лікаря

На закінчення

Зверніться за консультацією до педіатра якщо хочете гармонійно сформувати режим дня малюка, подбати про регулярність профілактичних оглядів і вакцинації або ж до дитячого психолога для консультації щодо особливостей психоемоційного та моторного розвитку дитини. Запишіться на прийом до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook