Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Щеплення АКДП – найкращий захист для вас і вашої дитини від кашлюка, дифтерії та правця

9 Липня 2021

Оновлено: 9 Липня 2021

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Чи щеплена ваша дитина вакциною АКДП? А чи знаєте ви, що в дорослому віці потрібно вакцинуватися нею кожні 10 років? Ви не забули зробити ревакцинацію? 

АКДП – це адсорбована кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина, яку вводять внутрішньом’язово. В результаті в організмі виробляється імунітет до кашлюку, дифтерії та правцю.

На жаль, не всі сприймають ці захворювання серйозно, проте вони несуть реальну смертельну загрозу.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Воно викликає запалення слизових оболонок ротоглотки і загальну інтоксикацію, ушкоджує серцево-судинну і нервову системи. Набряк слизових, токсикоз і вторинні інфекції можуть призвести до смертельного результату. Якщо терміново не ввести хворому сироватку, близько половини хворих можуть померти, але навіть з сироваткою ця ймовірність становить 20%. Через відсутність ревакцинації дорослих і низького охоплення дітей вакцинацією під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 рр) захворіли 20 тисяч осіб з яких майже 700 померли.

Кашлюк – не менш небезпечне захворювання, що викликається бактерією. Дуже небезпечно для новонароджених і передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується сильним кашлем, іноді судомним, і може викликати ускладнення у вигляді пневмонії, конвульсій і ураження головного мозку.

Ще одним небезпечним захворюванням як для дітей так і для дорослих є правець. Він передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть в ґрунті, а також кишковому тракті тварин.

Правець може призвести до пневмонії та легеневої інфекції і стати для людини смертельним. За відсутності медичної допомоги при правці вірогідність смертельного результату становить майже 100%. Однак, навіть за умови надання допомоги ризик летального результату досить високий – 10-70%. Слід зазначити, що після хвороби імунітет до правцю у людини не формується. Тому єдиний спосіб захисту – це вакцинація.

У KinderKlinik в наявності є кілька видів вакцин європейських виробників, які захищають від дифтерії, кашлюка та правця. Щеплення необхідно вводити дитині в 2,4,6 і 18 місяців, в 6 і 16 років, після чого ревакцинація необхідна кожні 10 років. 

Пам’ятайте, що відмовляючись від вакцинації самі і не прищеплюючи дітей ви ставите під загрозу не тільки здоров’я, а й життя!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook