Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Щеплення АКДП – найкращий захист для вас і вашої дитини від кашлюка, дифтерії та правця

9 Липня 2021

Оновлено: 9 Липня 2021

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Чи щеплена ваша дитина вакциною АКДП? А чи знаєте ви, що в дорослому віці потрібно вакцинуватися нею кожні 10 років? Ви не забули зробити ревакцинацію? 

АКДП – це адсорбована кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина, яку вводять внутрішньом’язово. В результаті в організмі виробляється імунітет до кашлюку, дифтерії та правцю.

На жаль, не всі сприймають ці захворювання серйозно, проте вони несуть реальну смертельну загрозу.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Воно викликає запалення слизових оболонок ротоглотки і загальну інтоксикацію, ушкоджує серцево-судинну і нервову системи. Набряк слизових, токсикоз і вторинні інфекції можуть призвести до смертельного результату. Якщо терміново не ввести хворому сироватку, близько половини хворих можуть померти, але навіть з сироваткою ця ймовірність становить 20%. Через відсутність ревакцинації дорослих і низького охоплення дітей вакцинацією під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 рр) захворіли 20 тисяч осіб з яких майже 700 померли.

Кашлюк – не менш небезпечне захворювання, що викликається бактерією. Дуже небезпечно для новонароджених і передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується сильним кашлем, іноді судомним, і може викликати ускладнення у вигляді пневмонії, конвульсій і ураження головного мозку.

Ще одним небезпечним захворюванням як для дітей так і для дорослих є правець. Він передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть в ґрунті, а також кишковому тракті тварин.

Правець може призвести до пневмонії та легеневої інфекції і стати для людини смертельним. За відсутності медичної допомоги при правці вірогідність смертельного результату становить майже 100%. Однак, навіть за умови надання допомоги ризик летального результату досить високий – 10-70%. Слід зазначити, що після хвороби імунітет до правцю у людини не формується. Тому єдиний спосіб захисту – це вакцинація.

У KinderKlinik в наявності є кілька видів вакцин європейських виробників, які захищають від дифтерії, кашлюка та правця. Щеплення необхідно вводити дитині в 2,4,6 і 18 місяців, в 6 і 16 років, після чого ревакцинація необхідна кожні 10 років. 

Пам’ятайте, що відмовляючись від вакцинації самі і не прищеплюючи дітей ви ставите під загрозу не тільки здоров’я, а й життя!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook