fbpx
иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Щеплення АКДП – найкращий захист для вас і вашої дитини від кашлюка, дифтерії та правця

9 Липня 2021

Оновлено: 9 Липня 2021

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Чи щеплена ваша дитина вакциною АКДП? А чи знаєте ви, що в дорослому віці потрібно вакцинуватися нею кожні 10 років? Ви не забули зробити ревакцинацію? 

АКДП – це адсорбована кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина, яку вводять внутрішньом’язово. В результаті в організмі виробляється імунітет до кашлюку, дифтерії та правцю.

На жаль, не всі сприймають ці захворювання серйозно, проте вони несуть реальну смертельну загрозу.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Воно викликає запалення слизових оболонок ротоглотки і загальну інтоксикацію, ушкоджує серцево-судинну і нервову системи. Набряк слизових, токсикоз і вторинні інфекції можуть призвести до смертельного результату. Якщо терміново не ввести хворому сироватку, близько половини хворих можуть померти, але навіть з сироваткою ця ймовірність становить 20%. Через відсутність ревакцинації дорослих і низького охоплення дітей вакцинацією під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 рр) захворіли 20 тисяч осіб з яких майже 700 померли.

Кашлюк – не менш небезпечне захворювання, що викликається бактерією. Дуже небезпечно для новонароджених і передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується сильним кашлем, іноді судомним, і може викликати ускладнення у вигляді пневмонії, конвульсій і ураження головного мозку.

Ще одним небезпечним захворюванням як для дітей так і для дорослих є правець. Він передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть в ґрунті, а також кишковому тракті тварин.

Правець може призвести до пневмонії та легеневої інфекції і стати для людини смертельним. За відсутності медичної допомоги при правці вірогідність смертельного результату становить майже 100%. Однак, навіть за умови надання допомоги ризик летального результату досить високий – 10-70%. Слід зазначити, що після хвороби імунітет до правцю у людини не формується. Тому єдиний спосіб захисту – це вакцинація.

У KinderKlinik в наявності є кілька видів вакцин європейських виробників, які захищають від дифтерії, кашлюка та правця. Щеплення необхідно вводити дитині в 2,4,6 і 18 місяців, в 6 і 16 років, після чого ревакцинація необхідна кожні 10 років. 

Пам’ятайте, що відмовляючись від вакцинації самі і не прищеплюючи дітей ви ставите під загрозу не тільки здоров’я, а й життя!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook