Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Що повинен вміти малюк у 8 місяців?

30 Жовтня 2020

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Ваша дитина так швидко росте і розвивається, що часом ми не встигаємо встежити як чергові повзунки стали йому малі, а колишні іграшки вивчені вздовж і поперек. Особливу увагу батьки звертають на моторні навички малюка — коли став тримати голову, вперше сів, почав вимовляти окремі склади та інші вміння. Крім того, навички малюка є важливим маркером для педіатра. За ним лікар відстежує моторне і когнітивний розвиток дитини, роблячи відповідні висновки. Однією з ключових контрольних точок є вік 8 місяців. Малюк активно росте і соціалізується, вже обзавівся 2-4 зубіками, проявляє характер, дізнається членів сім’ї, отримує в прикорму «дорослі» продукти. Про те, якими навичками повинна володіти малюк у віці 8 місяців, розповість фахівець, доказовий педіатр KinderKlinik.

Коментар фахівця

Перше питання, яке педіатр задає батькам малюка старше 2 місяців «Що вміє ваша дитина?». Звичайно, важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається індивідуально, однак існує ряд ознак «маркерів», характерних для кожного окремого віку. У віці 8 місяців дитина:  

 • У віці 8 місяців дитина цікавиться своїм відображенням у дзеркалі, посміхається йому, шукає поглядом потрібний їй предмет, виражає мімікою подив та цікавість при вигляді нових предметів.
 • Іграшками займається довго і по-різному діє ними. Наслідує діям дорослого з іграшками (штовхає,стукає, виймає,складає тощо).
 • Добре п’є із чашки.
 • Повзає на животику (по-пластунськи, як тюлень). Самостійно сідає, сидить, лягає; підтримуючись за опору руками, сама підтягується та встає, стоїть, опускається; переступає ніжками, тримаючись за бар’єр.
 • На запитання «де?» знаходить декілька предметів у різних місцях, незалежно від постійного місця розташування в домі.
 • Знає своє ім’я та оглядається на оклик, ясно вимовляє звуки ба-ба, ма-ма, да.
 • При відповвідному вихованні показує ручками «до побачення», «ладушки», киває головою показуючи згоду «так», заперечення «ні».
 • Спостерігає за діями інших дітей, сміється.

Гарною практикою також є ведення щоденника розвитку дитини. Батьки можуть завести окремий блокнот, в який будуть вписувати дату появи моторних і мовних навичок дитини. Цей збірник стане цікавим фрагментом історії, а й відмінною підмогою для педіатра.

Можливості KinderKlinik

Педіатри KinderKlinik з радістю допоможуть вашому малюкові рости здоровим і щасливим. У клініці створені всі умови для спостереження за розвитком малюка: лабораторія з повним комплексом досліджень, сучасне обладнання для ультразвукової та функціональної діагностики. Лікар детально огляне малюка, при необхідності складе перелік лабораторних або інструментальних обстежень, а також проконсультує з приводу необхідного обсягу вакцинації. Це важливо! Крім візитів в клініку, ви також можете запросити фахівця додому для огляду і проведення вакцинації. У зручний для вас день ми доставимо необхідні вакцини із суворим дотриманням температурного режиму (для транспортування ми використовуємо сумки-холодильники з Термоіндикатори). Крім вакцинопрофілактики для дитини, дорослі члени сім’ї також можуть пройти вакцинацію (наприклад, проти дифтерії та правця, пневмокока, кору, менінгокока та ін.). Також ви можете в будь-який час доби звернутися за допомогою в KinderKlinik: для вас, у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 працює дитячий стаціонар * і цілодобова лабораторія. Досвідчені лікарі в найкоротші терміни з’ясують причину і допоможуть вашому малюкові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися в KinderKlinik

Запишіться на прийом до фахівця або на обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook