иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що повинен вміти малюк у 8 місяців?

30 Жовтня 2020

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Ваша дитина так швидко росте і розвивається, що часом ми не встигаємо встежити як чергові повзунки стали йому малі, а колишні іграшки вивчені вздовж і поперек. Особливу увагу батьки звертають на моторні навички малюка — коли став тримати голову, вперше сів, почав вимовляти окремі склади та інші вміння. Крім того, навички малюка є важливим маркером для педіатра. За ним лікар відстежує моторне і когнітивний розвиток дитини, роблячи відповідні висновки. Однією з ключових контрольних точок є вік 8 місяців. Малюк активно росте і соціалізується, вже обзавівся 2-4 зубіками, проявляє характер, дізнається членів сім’ї, отримує в прикорму «дорослі» продукти. Про те, якими навичками повинна володіти малюк у віці 8 місяців, розповість фахівець, доказовий педіатр KinderKlinik.

Коментар фахівця

Перше питання, яке педіатр задає батькам малюка старше 2 місяців «Що вміє ваша дитина?». Звичайно, важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається індивідуально, однак існує ряд ознак «маркерів», характерних для кожного окремого віку. У віці 8 місяців дитина:  

 • У віці 8 місяців дитина цікавиться своїм відображенням у дзеркалі, посміхається йому, шукає поглядом потрібний їй предмет, виражає мімікою подив та цікавість при вигляді нових предметів.
 • Іграшками займається довго і по-різному діє ними. Наслідує діям дорослого з іграшками (штовхає,стукає, виймає,складає тощо).
 • Добре п’є із чашки.
 • Повзає на животику (по-пластунськи, як тюлень). Самостійно сідає, сидить, лягає; підтримуючись за опору руками, сама підтягується та встає, стоїть, опускається; переступає ніжками, тримаючись за бар’єр.
 • На запитання «де?» знаходить декілька предметів у різних місцях, незалежно від постійного місця розташування в домі.
 • Знає своє ім’я та оглядається на оклик, ясно вимовляє звуки ба-ба, ма-ма, да.
 • При відповвідному вихованні показує ручками «до побачення», «ладушки», киває головою показуючи згоду «так», заперечення «ні».
 • Спостерігає за діями інших дітей, сміється.

Гарною практикою також є ведення щоденника розвитку дитини. Батьки можуть завести окремий блокнот, в який будуть вписувати дату появи моторних і мовних навичок дитини. Цей збірник стане цікавим фрагментом історії, а й відмінною підмогою для педіатра.

Можливості KinderKlinik

Педіатри KinderKlinik з радістю допоможуть вашому малюкові рости здоровим і щасливим. У клініці створені всі умови для спостереження за розвитком малюка: лабораторія з повним комплексом досліджень, сучасне обладнання для ультразвукової та функціональної діагностики. Лікар детально огляне малюка, при необхідності складе перелік лабораторних або інструментальних обстежень, а також проконсультує з приводу необхідного обсягу вакцинації. Це важливо! Крім візитів в клініку, ви також можете запросити фахівця додому для огляду і проведення вакцинації. У зручний для вас день ми доставимо необхідні вакцини із суворим дотриманням температурного режиму (для транспортування ми використовуємо сумки-холодильники з Термоіндикатори). Крім вакцинопрофілактики для дитини, дорослі члени сім’ї також можуть пройти вакцинацію (наприклад, проти дифтерії та правця, пневмокока, кору, менінгокока та ін.). Також ви можете в будь-який час доби звернутися за допомогою в KinderKlinik: для вас, у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 працює дитячий стаціонар * і цілодобова лабораторія. Досвідчені лікарі в найкоротші терміни з’ясують причину і допоможуть вашому малюкові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися в KinderKlinik

Запишіться на прийом до фахівця або на обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook