иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що повинен вміти малюк у 8 місяців?

30 Жовтня 2020

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Ваша дитина так швидко росте і розвивається, що часом ми не встигаємо встежити як чергові повзунки стали йому малі, а колишні іграшки вивчені вздовж і поперек. Особливу увагу батьки звертають на моторні навички малюка — коли став тримати голову, вперше сів, почав вимовляти окремі склади та інші вміння. Крім того, навички малюка є важливим маркером для педіатра. За ним лікар відстежує моторне і когнітивний розвиток дитини, роблячи відповідні висновки. Однією з ключових контрольних точок є вік 8 місяців. Малюк активно росте і соціалізується, вже обзавівся 2-4 зубіками, проявляє характер, дізнається членів сім’ї, отримує в прикорму «дорослі» продукти. Про те, якими навичками повинна володіти малюк у віці 8 місяців, розповість фахівець, доказовий педіатр KinderKlinik.

Коментар фахівця

Перше питання, яке педіатр задає батькам малюка старше 2 місяців «Що вміє ваша дитина?». Звичайно, важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається індивідуально, однак існує ряд ознак «маркерів», характерних для кожного окремого віку. У віці 8 місяців дитина:  

 • У віці 8 місяців дитина цікавиться своїм відображенням у дзеркалі, посміхається йому, шукає поглядом потрібний їй предмет, виражає мімікою подив та цікавість при вигляді нових предметів.
 • Іграшками займається довго і по-різному діє ними. Наслідує діям дорослого з іграшками (штовхає,стукає, виймає,складає тощо).
 • Добре п’є із чашки.
 • Повзає на животику (по-пластунськи, як тюлень). Самостійно сідає, сидить, лягає; підтримуючись за опору руками, сама підтягується та встає, стоїть, опускається; переступає ніжками, тримаючись за бар’єр.
 • На запитання «де?» знаходить декілька предметів у різних місцях, незалежно від постійного місця розташування в домі.
 • Знає своє ім’я та оглядається на оклик, ясно вимовляє звуки ба-ба, ма-ма, да.
 • При відповвідному вихованні показує ручками «до побачення», «ладушки», киває головою показуючи згоду «так», заперечення «ні».
 • Спостерігає за діями інших дітей, сміється.

Гарною практикою також є ведення щоденника розвитку дитини. Батьки можуть завести окремий блокнот, в який будуть вписувати дату появи моторних і мовних навичок дитини. Цей збірник стане цікавим фрагментом історії, а й відмінною підмогою для педіатра.

Можливості KinderKlinik

Педіатри KinderKlinik з радістю допоможуть вашому малюкові рости здоровим і щасливим. У клініці створені всі умови для спостереження за розвитком малюка: лабораторія з повним комплексом досліджень, сучасне обладнання для ультразвукової та функціональної діагностики. Лікар детально огляне малюка, при необхідності складе перелік лабораторних або інструментальних обстежень, а також проконсультує з приводу необхідного обсягу вакцинації. Це важливо! Крім візитів в клініку, ви також можете запросити фахівця додому для огляду і проведення вакцинації. У зручний для вас день ми доставимо необхідні вакцини із суворим дотриманням температурного режиму (для транспортування ми використовуємо сумки-холодильники з Термоіндикатори). Крім вакцинопрофілактики для дитини, дорослі члени сім’ї також можуть пройти вакцинацію (наприклад, проти дифтерії та правця, пневмокока, кору, менінгокока та ін.). Також ви можете в будь-який час доби звернутися за допомогою в KinderKlinik: для вас, у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 працює дитячий стаціонар * і цілодобова лабораторія. Досвідчені лікарі в найкоротші терміни з’ясують причину і допоможуть вашому малюкові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися в KinderKlinik

Запишіться на прийом до фахівця або на обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook