fbpx
иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити при грипі?

3 Січня 2019

Оновлено: 25 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Україну накрила епідемія грипу. На просторах інтернету — так званий «хайп»: в одному інформаційному просторі сплелися заяви чиновників МОЗ та «народні рецепти», імуномодулятори та особистий досвід окремих людей, словесні баталії між прихильниками і супротивниками вакцин… Але якщо ви підозрюєте у дитини грип, нема коли розгрібати «тонни інформації» в пошуках істини, потрібні короткі та чіткі відповіді. За ними ми звернулися до лікаря-педіатра, завідуючої відділенням KinderKlinik Марії КРЕПАК.

Якщо дитина захворіла на грип, що ж робити?

Перестати панікувати. Грип — вірусна інфекція. З більш важким перебігом (у порівнянні з ГРВІ), з більшою частотою ускладнень, але вірусна. Правила поведінки при вірусній інфекції: питво, спокій, жарознижувальне — ситуаційно. Проти грипу ефективні противірусні препарати, що містять озельтамівір. Якщо його немає — повертаємося до першого пункту: лежимо, п’ємо, збиваємо температуру.

Чому всі бояться грипу, якщо все так просто? Тому що буває важкий перебіг захворювання, в тому числі — з летальним результатом.

Що таке тяжкий перебіг грипу? Температура 39-40 °С, світлобоязнь, головний біль, ломота в тілі і м’язові болі, сухий дратівливий кашель, носова кровотеча — це не тяжкий перебіг грипу. Це просто грип. Важким він стає, коли температура підскакує вище 40 °С, симптоми не проходять протягом 5-ти днів, розвивається пневмонія. Це все ще грип. Якщо не пощастить, розвиваються ускладнення: гнійний отит, пневмонія, але вже бактеріальна, синусит, гепатит, артрит…

Чи є необхідність робити тест, рентген, загальний аналіз крові? Залиште це вирішувати лікарю. Просто не затягуйте візит до лікаря, якщо хвороба почалася яскраво і бурхливо, з високої температури, яка погано збивається жарознижувальними, а загальний стан відчутно порушений. Противірусний препарат найбільш ефективний, якщо його почати приймати в перші 24-48 годин хвороби.

Чи можна захиститися від грипу? Так, ефективний засіб захисту від грипу — це вакцинація, яку, до речі, ще не пізно зробити.

Заходи профілактики:

 • не відвідуйте місця масового скупчення людей
 • регулярно мийте руки
 • добре висипайтеся.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook