Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Що робити, якщо дитина алергік: рекомендації від KinderKlinik

29 Травня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Алергічні реакції є одним з найбільш поширених типів порушень роботи імунної системи. Простіше кажучи, організм занадто «різко» реагує на контакт з будь-якими незвичними частинками, що надходять ззовні (пилок, шерсть і пір’я, комахи, продукти харчування і т.д.), після чого запускає каскад запальних реакцій. Згодом, тяжкість прояви алергічних реакцій у дитини може прогресувати або ж навпаки «згаснути», в залежності від індивідуальних особливостей організму. Перед батьками постає питання: як розпізнати прояви алергії, чим збалансувати роботу імунної системи і як підійти до лікування цього захворювання. Всі відповіді — у цій статті.  

Як може проявлятися алергія

Оскільки провідним механізмом у розвитку алергії є запальний процес, симптоми алергії будуть відповідні:

 • Почервоніння шкіри і слизових при контакті з алергеном
 • Виражена набряклість в місці контакту
 • Сльозотеча, відчуття «піску» в очах
 • Затруднення дихання, надмірне утворення носового слизу.

У деяких випадках алергія може протікати по типу анафілаксії. При контакті з алергеном у дитини відзначається утруднене дихання зі свистом, набряклість язику, повік, падіння артеріального тиску. Цей життєзагрожуючий стан вимагає негайного звернення за медичною допомогою. KinderKlinik піклується про вас, і при виникненні екстреної ситуації ви можете звернутися за допомогою до цілодобового стаціонару. Наші лікарі завжди готові допомогти вам.

Чи можна проводити щеплення алергіку?

Одним з найбільш поширених міфів щодо дітей з алергією є відмова від вакцинації. Основним аргументом є додаткове навантаження на організм дитини в результаті введення вакцини. Ось як коментує питання вакцинації у такої категорії маленьких пацієнтів доктор Горбатюк Ольга Ігорівна, алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років: «Дітям з алергією можна і потрібно робити цю процедуру. Вакцина в цьому випадку виступає не тільки в ролі захисту, але і в якості регулятора активності імунної системи. Вакцина «перемикає» на себе імунну відповідь організму, роблячи його менш вираженим. Атопічний дерматит або бронхіальна астма, як одні з важких форм алергії не є протипоказанням до вакцинації за сучасними протоколами. Крім того, дітям з астмою показана додаткова вакцинація від пневмококу та грипу для попередження ускладненого перебігу цих інфекцій. Від вакцинації слід відмовитися тільки в разі раніше документально зафіксованої анафілактичної реакції на введення конкретної вакцини.»

Обстеження при алергії: які тести доступні в KinderKlinik

Прийнято думати, що обстеження при аллергопаталогіях тривалий, виснажливий і дорогий процес. Але можливості лабораторії KinderKlinik дозволяють максимально оптимізувати процедуру діагностики. У нас ви можете пройти обстеження більш ніж по 1000 різних позицій, в рамках пакетних програм діагностики або ж ізольованих досліджень. Лабораторія KinderKlinik працює для вашого комфорту: забір аналізів проводиться 7 днів на тиждень, а результати діагностики доступні в найкоротші терміни.

З чого починати лікування

Лікування потрібно починати з консультації у доказового алерголога-імунолога, який підбере для вашої дитини оптимальну схему терапії та складе докладні рекомендації щодо способу життя. У KinderKlinik ви можете проконсультуватися з провідними доказовими алергологами-імунологами. Наші лікарі працюють за сучасними клінічними рекомендаціями, активно займаються науково-дослідницькою роботою і беруть участь в профільних конгресах і конференціях.

 • Горбатюк Ольга Ігорівна — алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років. Спеціалізується на веденні пацієнтів з полісенсебілізаціей, проводить інноваційну аллергенспеціфічну імунотерапію, складає індивідуальні графіки імунопрофілактики, активно займається академічною діяльністю.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатись на прийом до фахівця

Запишіться на прийом у зручний час через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до вибраного фахівця на зручний для вас час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook