иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити, якщо дитина алергік: рекомендації від KinderKlinik

29 Травня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Алергічні реакції є одним з найбільш поширених типів порушень роботи імунної системи. Простіше кажучи, організм занадто «різко» реагує на контакт з будь-якими незвичними частинками, що надходять ззовні (пилок, шерсть і пір’я, комахи, продукти харчування і т.д.), після чого запускає каскад запальних реакцій. Згодом, тяжкість прояви алергічних реакцій у дитини може прогресувати або ж навпаки «згаснути», в залежності від індивідуальних особливостей організму. Перед батьками постає питання: як розпізнати прояви алергії, чим збалансувати роботу імунної системи і як підійти до лікування цього захворювання. Всі відповіді — у цій статті.  

Як може проявлятися алергія

Оскільки провідним механізмом у розвитку алергії є запальний процес, симптоми алергії будуть відповідні:

 • Почервоніння шкіри і слизових при контакті з алергеном
 • Виражена набряклість в місці контакту
 • Сльозотеча, відчуття «піску» в очах
 • Затруднення дихання, надмірне утворення носового слизу.

У деяких випадках алергія може протікати по типу анафілаксії. При контакті з алергеном у дитини відзначається утруднене дихання зі свистом, набряклість язику, повік, падіння артеріального тиску. Цей життєзагрожуючий стан вимагає негайного звернення за медичною допомогою. KinderKlinik піклується про вас, і при виникненні екстреної ситуації ви можете звернутися за допомогою до цілодобового стаціонару. Наші лікарі завжди готові допомогти вам.

Чи можна проводити щеплення алергіку?

Одним з найбільш поширених міфів щодо дітей з алергією є відмова від вакцинації. Основним аргументом є додаткове навантаження на організм дитини в результаті введення вакцини. Ось як коментує питання вакцинації у такої категорії маленьких пацієнтів доктор Горбатюк Ольга Ігорівна, алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років: «Дітям з алергією можна і потрібно робити цю процедуру. Вакцина в цьому випадку виступає не тільки в ролі захисту, але і в якості регулятора активності імунної системи. Вакцина «перемикає» на себе імунну відповідь організму, роблячи його менш вираженим. Атопічний дерматит або бронхіальна астма, як одні з важких форм алергії не є протипоказанням до вакцинації за сучасними протоколами. Крім того, дітям з астмою показана додаткова вакцинація від пневмококу та грипу для попередження ускладненого перебігу цих інфекцій. Від вакцинації слід відмовитися тільки в разі раніше документально зафіксованої анафілактичної реакції на введення конкретної вакцини.»

Обстеження при алергії: які тести доступні в KinderKlinik

Прийнято думати, що обстеження при аллергопаталогіях тривалий, виснажливий і дорогий процес. Але можливості лабораторії KinderKlinik дозволяють максимально оптимізувати процедуру діагностики. У нас ви можете пройти обстеження більш ніж по 1000 різних позицій, в рамках пакетних програм діагностики або ж ізольованих досліджень. Лабораторія KinderKlinik працює для вашого комфорту: забір аналізів проводиться 7 днів на тиждень, а результати діагностики доступні в найкоротші терміни.

З чого починати лікування

Лікування потрібно починати з консультації у доказового алерголога-імунолога, який підбере для вашої дитини оптимальну схему терапії та складе докладні рекомендації щодо способу життя. У KinderKlinik ви можете проконсультуватися з провідними доказовими алергологами-імунологами. Наші лікарі працюють за сучасними клінічними рекомендаціями, активно займаються науково-дослідницькою роботою і беруть участь в профільних конгресах і конференціях.

 • Горбатюк Ольга Ігорівна — алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років. Спеціалізується на веденні пацієнтів з полісенсебілізаціей, проводить інноваційну аллергенспеціфічну імунотерапію, складає індивідуальні графіки імунопрофілактики, активно займається академічною діяльністю.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатись на прийом до фахівця

Запишіться на прийом у зручний час через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до вибраного фахівця на зручний для вас час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook