fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити, якщо дитина алергік: рекомендації від KinderKlinik

29 Травня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Алергічні реакції є одним з найбільш поширених типів порушень роботи імунної системи. Простіше кажучи, організм занадто «різко» реагує на контакт з будь-якими незвичними частинками, що надходять ззовні (пилок, шерсть і пір’я, комахи, продукти харчування і т.д.), після чого запускає каскад запальних реакцій. Згодом, тяжкість прояви алергічних реакцій у дитини може прогресувати або ж навпаки «згаснути», в залежності від індивідуальних особливостей організму. Перед батьками постає питання: як розпізнати прояви алергії, чим збалансувати роботу імунної системи і як підійти до лікування цього захворювання. Всі відповіді — у цій статті.  

Як може проявлятися алергія

Оскільки провідним механізмом у розвитку алергії є запальний процес, симптоми алергії будуть відповідні:

 • Почервоніння шкіри і слизових при контакті з алергеном
 • Виражена набряклість в місці контакту
 • Сльозотеча, відчуття «піску» в очах
 • Затруднення дихання, надмірне утворення носового слизу.

У деяких випадках алергія може протікати по типу анафілаксії. При контакті з алергеном у дитини відзначається утруднене дихання зі свистом, набряклість язику, повік, падіння артеріального тиску. Цей життєзагрожуючий стан вимагає негайного звернення за медичною допомогою. KinderKlinik піклується про вас, і при виникненні екстреної ситуації ви можете звернутися за допомогою до цілодобового стаціонару. Наші лікарі завжди готові допомогти вам.

Чи можна проводити щеплення алергіку?

Одним з найбільш поширених міфів щодо дітей з алергією є відмова від вакцинації. Основним аргументом є додаткове навантаження на організм дитини в результаті введення вакцини. Ось як коментує питання вакцинації у такої категорії маленьких пацієнтів доктор Горбатюк Ольга Ігорівна, алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років: «Дітям з алергією можна і потрібно робити цю процедуру. Вакцина в цьому випадку виступає не тільки в ролі захисту, але і в якості регулятора активності імунної системи. Вакцина «перемикає» на себе імунну відповідь організму, роблячи його менш вираженим. Атопічний дерматит або бронхіальна астма, як одні з важких форм алергії не є протипоказанням до вакцинації за сучасними протоколами. Крім того, дітям з астмою показана додаткова вакцинація від пневмококу та грипу для попередження ускладненого перебігу цих інфекцій. Від вакцинації слід відмовитися тільки в разі раніше документально зафіксованої анафілактичної реакції на введення конкретної вакцини.»

Обстеження при алергії: які тести доступні в KinderKlinik

Прийнято думати, що обстеження при аллергопаталогіях тривалий, виснажливий і дорогий процес. Але можливості лабораторії KinderKlinik дозволяють максимально оптимізувати процедуру діагностики. У нас ви можете пройти обстеження більш ніж по 1000 різних позицій, в рамках пакетних програм діагностики або ж ізольованих досліджень. Лабораторія KinderKlinik працює для вашого комфорту: забір аналізів проводиться 7 днів на тиждень, а результати діагностики доступні в найкоротші терміни.

З чого починати лікування

Лікування потрібно починати з консультації у доказового алерголога-імунолога, який підбере для вашої дитини оптимальну схему терапії та складе докладні рекомендації щодо способу життя. У KinderKlinik ви можете проконсультуватися з провідними доказовими алергологами-імунологами. Наші лікарі працюють за сучасними клінічними рекомендаціями, активно займаються науково-дослідницькою роботою і беруть участь в профільних конгресах і конференціях.

 • Горбатюк Ольга Ігорівна — алерголог-імунолог з клінічним стажем понад 10 років. Спеціалізується на веденні пацієнтів з полісенсебілізаціей, проводить інноваційну аллергенспеціфічну імунотерапію, складає індивідуальні графіки імунопрофілактики, активно займається академічною діяльністю.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатись на прийом до фахівця

Запишіться на прийом у зручний час через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до вибраного фахівця на зручний для вас час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.