иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

27 Вересня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

З настанням осені багато батьків стикаються з проблемою, коли дитина не хоче йти до школи. Вона не хоче прокидатися, повільно збирається, сперечається, а іноді навіть прогулює уроки.

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань – розповідає дитячий психолог.

Перш за все варто розділити дітей, які не бажають ходити до школи на три групи:

  • першокласники;
  • учні молодших класів;
  • підлітки.

У кожної з груп свої причини і пропонуємо в них розібратися.

Чому першокласник не хоче іти до школи?

Якщо першокласник не хоче ходити в школу, то, ймовірно, це пов’язано з кризою, що настає у віці 7 років. Однією з її причин є якраз вступ малюка до школи. Якщо дитина пішла в перший клас раніше, ніж повинна, то її психіка ще не буде готова до навчального процесу.

Що робити?

Можливо, доведеться відмовитися від додаткових занять або секцій. Крім того, не забувайте чергувати заняття з перервами на гру, в такому віці вони необхідні дитині.

Перехід від однієї провідної діяльності до іншої (від гри до навчання) не завжди відбувається рівно в 6 або 7 років. З’ясувати, чи готова дитина до вступу в школу допоможе дитячий психолог.

Чому дитина 7-10 років не хоче йти до школи?

У дитини молодшого шкільного віку (7-10 років) основною діяльністю є якраз навчання, через яке вона самореалізується. І відмова відвідувати школу в цьому віці найбільш тривожна.

Перешкодити бажанням дитини ходити на уроки можуть конфлікти з однокласниками або вчителями, а також велике розумове навантаження.

Що робити?

Потрібно переглянути пріоритети і змінити графік дитини. Не забувайте про режим сну і активності. Школяр такого віку повинен спати не менше 9 годин.

Чому підліток не хоче іти до школи?

Найчастіше з відмовою йти до школи стикаються батьки підлітків. У віці 11-16 років зацікавленість навчанням змінюється іншими інтересами – особистими відносинами з однолітками. Це нормальний процес, але, тим не менш, потрібно зберегти мотивацію дитини ходити до школи.

Що робити?

Постарайтеся зацікавити якимись предметами або відносинами з однокласниками, які чекають її у школі. Якщо ця мотивація буде не навчальною – не страшно, головне повернути бажання відвідувати школу.

Якщо ж дитина просто хоче побути з батьками замість того, щоб йти в школу, то іноді варто дозволяти їй залишитися вдома. Проводьте більше часу з дітьми, цікавтеся їхнім життям і інтересами. Такі відносини дітей і батьків допоможуть уникнути багатьох психологічних проблем.

З будь-якими психологічними питаннями виховання і навчання дітей вам допоможе розібратися дитячий психолог. Фахівці KinderKlinik завжди готові проконсультувати і дати сучасні рекомендації.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook