Падіння новонародженої дитини – чи не найбільший страх усіх батьків і трапляється це майже у кожній сім’ї. Що робити, якщо малюк все ж таки впав, як це попередити і які небезпечні ознаки падіння з висоти – розповіла лікарка-неврологиня Юлія Брилінська.
Якщо дитина впала, вам слід пам’ятати про певний алгоритм дій.
- Не підхоплюйте дитину одразу, спочатку оцініть її стан. Під час падіння малюк може пошкодити хребет, а хаотично взявши його на руки ви можете нашкодити.
- Не панікуйте, щоб адекватно оцінити ситуацію. Якщо дитина у свідомості, вона кричить або плаче – заспокойте її, роздягніть та уважно огляньте голову і тіло. Якщо ви знайшли на тілі чи голові рану, що кровоточить – потрібно накласти тиснучу пов’язку. Можна також прикласти щось холодне.
У будь-якому разі після падіння слід показати дитину лікарю-неврологу. І потрібно зробити це терміново, якщо:
- дитина втратила свідомість;
- блює більше одного разу;
- спостерігаються судоми;
- порушені рухи (наприклад, якась частина тіла стала малорухливою);
- є виділення з вушка чи з носа (прозорі, кров’янисті);
- млявість;
- рани та гематоми. Це може бути нормальним явищем після падіння, але якщо гематома швидко розростається або з’явилася під очима чи за вушком – це може бути небезпечно.
Після падіння варто також розповісти лікарю про умови, в яких дитина впала, оскільки є категорія певних небезпечних умов. До них належать:
- висота вище 100-150 см;
- падіння на тверду поверхню;
- удар припав на тім’я, потилицю чи скроню.
Як запобігти падінням?
Не залишайте без нагляду малюків до року, навіть, якщо ви впевнені, що вони ще не вміють перевертатися. Тримайте дитину на руках обома руками.
Нехай ваші малюки зростають здоровими, а лікарі KinderKlinik допоможуть їм у цьому!
Ваш відгук