Нашестя медуз — нерідке явище на будь-якому морі або океані. Завжди є ризик, що медуза вжалить дитину або дорослого, які плавають у морі. Як розпізнати опіки медузи, наскільки вони небезпечні, як надати дитині першу допомогу при «укусі» медузи? Дізнайтеся з нашої статті. Як розпізнати опік медузи? Загальні ознаки та симптоми «укусів» медуз включають в себе:
- печіння, поколювання, пекучий біль
- червоні, коричневі або пурпурні сліди на шкірі — «відбиток» щупалець медузи
- свербіж
- припухлість
- пульсуючий біль, який віддає в руку або ногу.
Сильні опіки медуз можуть вражати відразу кілька систем організму. Ці реакції можуть з’явитися відразу ж або через кілька годин після того, як медуза вжалила. Ознаки та симптоми важких укусів медуз:
- біль в животі, нудота і блювота
- головний біль
- м’язовий біль або судоми
- слабкість, сонливість, непритомність і розгубленість
- утруднене дихання
- проблеми з серцем.
Серйозність реакції залежить від:
- виду і розміру медузи
- віку дитини, її статури і стану здоров’я
- тривалості контакту з медузою.
Коли потрібно звертатися до лікаря? Звертайтеся за невідкладною допомогою, якщо у дитини спостерігаються серйозні симптоми, які описано вище. Чому медузи жалять? Щупальця медузи містять мікроскопічні колючі жала. Кожне жало забезпечено крихітним мішечком з отрутою і гострим наконечником. Медуза використовує отруту, щоб захистити себе і вбити здобич. Коли ви торкаєтеся щупалець, жало пронизує шкіру і виділяє отруту. Ця отрута вражає безпосереднє місце «укусу» медузи і може потрапити в кровотік. Хоча багато видів медуз відносно безпечні для людини, деякі з них можуть викликати сильний біль і частіше призводити до системних реакцій. До речі, медузи, яких водою вимило на пісок, все ще небезпечні і можуть жалити при дотику.
Потрібна консультація педіатра?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
- відкладена реакція гіперчутливості, коли пухирі, висип або інші види подразнення на шкірі з’являються тільки через 1-2 тижні після ожогу
- синдром Іруканджі (сильний головний біль, болі в спині і м’язові болі, болі в області живота і таза, нудота і блювота, пітливість, неспокій, гіпертонія, тахікардія та набряк легенів), іноді буває смертельно небезпечним. Цей синдром викликає медуза з однойменною назвою. Медузи Іруканджі мешкають переважно в водах Австралії.
Лікування Терапія при опіку медузи залежить від її виду, тяжкості укусу і реакції дитячого організму. Як надати першу допомогу при опіку медузи? Більшість укусів медуз можна лікувати таким чином:
- обережно вискубайте видимі щупальця тонким пінцетом
- занурте пошкоджену ділянку шкіри в гарячу воду (43-45 °C). Якщо термометра під рукою немає, перевірте температуру води рукою — вона повинна бути гарячою, але не обпікати. Тримайте місце опіку на шкірі дитини зануреним в гарячу воду або під гарячим душем протягом 20-45 хвилин.
Важкі реакції на опіки медуз вимагають звернення до лікаря. Доктор може призначити пероральні антигістамінні препарати або кортикостероїди, а також знеболююче. Педіатр KinderKlinik Ганна Даневська додала: «Опік медузи особливо небезпечний для немовлят і дітей до 3-х років. Від контакту з медузою у маленької дитини може виникнути генералізований набряк, судоми і больовий шок. Єдиний метод профілактики — це відмова від купання під час сезону медуз». І будьте здорові! Оригінальну статтю читайте тут. Читайте також: Найчастіші причини травм голови у дітей
Ваш відгук