иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити, якщо у дитини алергія на білок коров’ячого молока: рекомендації від експерта KinderKlinik

12 Червня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Алергія по праву вважається одним з найбільш поширених захворювань нашого часу. Прояви алергії можуть початися у будь-якому віці, навіть у новонароджених малюків. Найчастіше, тригерним фактором виступають чужорідні білки, що надходять з молоком матері, сумішшю або прикормом. За статистикою від World Allergy Organization, найбільш частим алергеном для дітей першого року життя є білок коров’ячого молока. Як же батькам запідозрити у малюка цей тип алергії і як вчинити в ситуації, що склалася? Всі відповіді в статті від експерта KinderKlinik, педіатра-алерголога Ольги Горбатюк.

 

 

Думка експерта

За останні два десятиліття частота алергічних захворювань збільшилася в 3-4 рази. Торкнулося це і дітей раннього віку. Вважається, що ризик розвитку алергії у дитини вище, якщо в одного або обох батьків є алергія. Серед значущих алергенів у дітей 1-го року життя безумовно лідирує білок коров’ячого молока (БКМ). Але не варто плутати цей стан з непереносимістю лактози. Якщо алергія на БКМ — це специфічна реакція імунної системи, то непереносимість лактози — це стан, викликаний зниженням рівня лактази — ферменту, необхідного для переварювання лактози (молочний цукор). У коров’ячому молоці міститься більше ніж 30 різних білків, які можуть викликати алергію. Найбільш часто це a-лактальбумин, β-лактоглобулин, бичачий сироватковий альбумін і γ-глобулін, а також a- і β-казеїни. Від того, на який саме білок реакція у дитини та наскільки ця реакція сильна — залежить подальша тактика лікування.

Як проявляється алергія на білок коров’ячого молока

Симптоми алергії на БКМ можуть бути дуже різними:

  • висипання на тілі, набряклість слизових (кропив’янка, набряк Квінке)
  • погіршення перебігу атопічного дерматиту (за різними даними у 15-30% дітей раннього віку)
  • гастроінтестинальні прояви (пронос, блювота, відрижки, кров в стільці)
  • риніт, кашель, бронхоспазм Прояви можуть бути як у дітей на грудному вигодовуванні (ГВ), так і на штучному.

Важливо розуміти, що не завжди ступінь вираженості алергічної реакції безпосередньо залежить від рівня білка-алергену. Простіше кажучи, кількість білка в раціоні може бути зовсім маленьким, а реакція організму на нього досить сильною.

Чи потрібно припиняти грудне вигодовування?

Ні! Пам’ятайте, що краще харчування для будь-якої дитини, в тому числі дитини з алергією — це грудне молоко мами. Алергія до БКМ це не привід переходити на суміші! Бувають поодинокі винятки з цього правила, в такому випадку рішення приймає виключно лікуючий лікар. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, йому вибирають суміш, в якій БКМ вже розщеплені (гідроліз). На ринку є суміші різного ступеня розщеплення БКМ: частковий гідроліз, повний гідроліз, амінокислотні суміші. Суміш допоможе вибрати лікуючий лікар. Я вже давно не пам’ятаю свого алергологічного прийому, на якому не було б хоча б одну дитину грудного віку з алергією на БКМ. Разом з батьками нам вдається успішно відрегулювати дієту мами зберігши ГВ або оптимально підібрати суміш. Все можливо при злагодженій роботі “лікар-батьки”.

Підведемо підсумки

З позитивних новин — більшість дітей «переростають» алергію до БКМ до 3-5-річного віку. Які залишилися дітям можна проводити оральну десенсибілізацію — привчати організм до причинних алергенів. Так що прошу вас не займатися експериментами з вибором суміші або різними дієтами. Адже від цього залежить здоров’я вашої дитини. Приходьте. Впораємося разом!

Можливості KinderKlinik

Ви можете звернутися в лабораторію KinderKlinik для проходження комплексної алергодіагностики. Можливості лабораторії дозволяють провести діагностику більш ніж по 1000 позицій, як в рамках комплексних пакетів, так і у вигляді ізольованих досліджень. Також, якщо ви зіткнулися з гострим перебігом нападу алергії (бронхоспазм, набряк Квінке, генералізована кропив’янка) – зверніться за допомогою до цілодобового стаціонару KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2. Ми готові допомогти вам у будь-який час.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом

Щоб записатися на консультацію — просто залиште запит через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише на прийом до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook