Лікарі та вчені давно довели, що грудне молоко – найкраща їжа для новонародженого, в ньому міститься все необхідне для росту і розвитку малюка. Не завжди процес годування одразу приносить задоволення мамі, але це легко виправити. Зверніться до консультанта з грудного вигодовування, який допоможе налагодити годування і захистить вас від дискомфорту і неприємних відчуттів.
Причин дискомфорту може бути багато і більшості з них легко можна уникнути, правильно прикладаючи малюка до грудей.
Причина №1. Під час вагітності та після пологів організм жінки перебудовується і молочні залози починають виробляти молоко. Сам цей процес може супроводжуватися певними специфічними відчуттями. Наприклад, коли запас молока поновлюється після годування, то жінка може відчувати поколювання. Рекомендація лікарів в такому випадку – годувати дитину за вимогою. Якщо біль стає сильною і додаються інші симптоми (температура, слабкість, набухання і почервоніння молочної залози), то потрібно звернутися до лікаря.
Причина №2. Больові або неприємні відчуття також можуть бути пов’язані з уповільненим виробленням молока. З цієї причини жінка починає переживати про подальше годування і на тлі стресу порушується рефлекс вироблення молока. Малюкові стає важко смоктати груди, а мама відчуває біль. З цим також допоможе впоратися лікар, просто пояснивши, як слід правильно годувати дитину.
Є й інші причини, які можуть бути пов’язані з неправильним прикладанням до грудей малюка або якимись процесами.
Причина №3. Іноді в результаті неправильного захоплення грудей дитиною можуть утворюватися травми і мікротріщини, які викликають біль. Шкіра грудей дуже тонка і легко травмується, тому важливо, щоб молоду маму навчили годувати малюка правильно.
Причина №4. Якщо під час годування жінка відчуває пекучий і пульсуючий біль, а тканини молочних залоз біліють після годування, це може бути вазоспазм. Причиною такого стану є спазми кровоносних судин. У такому випадку потрібно стежити за тим, щоб організм мами не переохолоджувався, правильно годувати дитину і звернутися до лікаря за діагностикою.
Причина №5. Якщо сосок болить і під час і після годування і відчувається печіння, свербіж, больові відчуття при прикладанні до грудей, а навколо рота дитини з’являється білий наліт, причиною може бути молочниця, яку викликає грибок. У такому випадку обов’язково необхідна консультація лікаря і медикаментозне лікування.
Причина №6. Іноді можливий такий процес, як лактостаз. Він може проявлятися ущільненнями в молочній залозі, підвищенням її температури, при цьому температура тіла буде в нормі. Це відбувається через застій молока в протоках. Щоб позбутися цього відчуття печіння, потрібно регулярно прикладати дитину до грудей, а при дискомфорті звернутися до фахівця, який вкаже на можливі помилки і допоможе налагодити процес годування.
Отже, щоб уникнути неприємних відчуттів під час грудного вигодовування і разом з малюком насолоджуватися цим процесом, потрібно пам’ятати два головних правила:
- годувати дитину за вимогою;
- правильно прикладати дитину до грудей.
Пам’ятайте, що грудне вигодовування не повинно супроводжуватися болем. Якщо ви відчуваєте дискомфорт – зверніться до фахівця з грудного вигодовування, який допоможе вам налагодити цей процес. Фахівці KinderKlinik завжди готові надати допомогу мамі і її малюку!
Ваш відгук