Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Що робити, якщо у жінки болять груди під час грудного вигодовування?

4 Серпня 2021

Оновлено: 4 Серпня 2021

Лікарі та вчені давно довели, що грудне молоко – найкраща їжа для новонародженого, в ньому міститься все необхідне для росту і розвитку малюка. Не завжди процес годування одразу приносить задоволення мамі, але це легко виправити. Зверніться до консультанта з грудного вигодовування, який допоможе налагодити годування і захистить вас від дискомфорту і неприємних відчуттів.

Причин дискомфорту може бути багато і більшості з них легко можна уникнути, правильно прикладаючи малюка до грудей.

Причина №1. Під час вагітності та після пологів організм жінки перебудовується і молочні залози починають виробляти молоко. Сам цей процес може супроводжуватися певними специфічними відчуттями. Наприклад, коли запас молока поновлюється після годування, то жінка може відчувати поколювання. Рекомендація лікарів в такому випадку – годувати дитину за вимогою. Якщо біль стає сильною і додаються інші симптоми (температура, слабкість, набухання і почервоніння молочної залози), то потрібно звернутися до лікаря.

Причина №2. Больові або неприємні відчуття також можуть бути пов’язані з уповільненим виробленням молока. З цієї причини жінка починає переживати про подальше годування і на тлі стресу порушується рефлекс вироблення молока. Малюкові стає важко смоктати груди, а мама відчуває біль. З цим також допоможе впоратися лікар, просто пояснивши, як слід правильно годувати дитину.

Є й інші причини, які можуть бути пов’язані з неправильним прикладанням до грудей малюка або якимись процесами.

Причина №3. Іноді в результаті неправильного захоплення грудей дитиною можуть утворюватися травми і мікротріщини, які викликають біль. Шкіра грудей дуже тонка і легко травмується, тому важливо, щоб молоду маму навчили годувати малюка правильно.

Причина №4. Якщо під час годування жінка відчуває пекучий і пульсуючий біль, а тканини молочних залоз біліють після годування, це може бути вазоспазм. Причиною такого стану є спазми кровоносних судин. У такому випадку потрібно стежити за тим, щоб організм мами не переохолоджувався, правильно годувати дитину і звернутися до лікаря за діагностикою.

Причина №5. Якщо сосок болить і під час і після годування і відчувається печіння, свербіж, больові відчуття при прикладанні до грудей, а навколо рота дитини з’являється білий наліт, причиною може бути молочниця, яку викликає грибок. У такому випадку обов’язково необхідна консультація лікаря і медикаментозне лікування.

Причина №6. Іноді можливий такий процес, як лактостаз. Він може проявлятися ущільненнями в молочній залозі, підвищенням її температури, при цьому температура тіла буде в нормі. Це відбувається через застій молока в протоках. Щоб позбутися цього відчуття печіння, потрібно регулярно прикладати дитину до грудей, а при дискомфорті звернутися до фахівця, який вкаже на можливі помилки і допоможе налагодити процес годування.

Отже, щоб уникнути неприємних відчуттів під час грудного вигодовування і разом з малюком насолоджуватися цим процесом, потрібно пам’ятати два головних правила:

  • годувати дитину за вимогою;
  • правильно прикладати дитину до грудей.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування не повинно супроводжуватися болем. Якщо ви відчуваєте дискомфорт – зверніться до фахівця з грудного вигодовування, який допоможе вам налагодити цей процес. Фахівці KinderKlinik завжди готові надати допомогу мамі і її малюку!

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook