Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Що робити, якщо у жінки болять груди під час грудного вигодовування?

4 Серпня 2021

Оновлено: 4 Серпня 2021

Лікарі та вчені давно довели, що грудне молоко – найкраща їжа для новонародженого, в ньому міститься все необхідне для росту і розвитку малюка. Не завжди процес годування одразу приносить задоволення мамі, але це легко виправити. Зверніться до консультанта з грудного вигодовування, який допоможе налагодити годування і захистить вас від дискомфорту і неприємних відчуттів.

Причин дискомфорту може бути багато і більшості з них легко можна уникнути, правильно прикладаючи малюка до грудей.

Причина №1. Під час вагітності та після пологів організм жінки перебудовується і молочні залози починають виробляти молоко. Сам цей процес може супроводжуватися певними специфічними відчуттями. Наприклад, коли запас молока поновлюється після годування, то жінка може відчувати поколювання. Рекомендація лікарів в такому випадку – годувати дитину за вимогою. Якщо біль стає сильною і додаються інші симптоми (температура, слабкість, набухання і почервоніння молочної залози), то потрібно звернутися до лікаря.

Причина №2. Больові або неприємні відчуття також можуть бути пов’язані з уповільненим виробленням молока. З цієї причини жінка починає переживати про подальше годування і на тлі стресу порушується рефлекс вироблення молока. Малюкові стає важко смоктати груди, а мама відчуває біль. З цим також допоможе впоратися лікар, просто пояснивши, як слід правильно годувати дитину.

Є й інші причини, які можуть бути пов’язані з неправильним прикладанням до грудей малюка або якимись процесами.

Причина №3. Іноді в результаті неправильного захоплення грудей дитиною можуть утворюватися травми і мікротріщини, які викликають біль. Шкіра грудей дуже тонка і легко травмується, тому важливо, щоб молоду маму навчили годувати малюка правильно.

Причина №4. Якщо під час годування жінка відчуває пекучий і пульсуючий біль, а тканини молочних залоз біліють після годування, це може бути вазоспазм. Причиною такого стану є спазми кровоносних судин. У такому випадку потрібно стежити за тим, щоб організм мами не переохолоджувався, правильно годувати дитину і звернутися до лікаря за діагностикою.

Причина №5. Якщо сосок болить і під час і після годування і відчувається печіння, свербіж, больові відчуття при прикладанні до грудей, а навколо рота дитини з’являється білий наліт, причиною може бути молочниця, яку викликає грибок. У такому випадку обов’язково необхідна консультація лікаря і медикаментозне лікування.

Причина №6. Іноді можливий такий процес, як лактостаз. Він може проявлятися ущільненнями в молочній залозі, підвищенням її температури, при цьому температура тіла буде в нормі. Це відбувається через застій молока в протоках. Щоб позбутися цього відчуття печіння, потрібно регулярно прикладати дитину до грудей, а при дискомфорті звернутися до фахівця, який вкаже на можливі помилки і допоможе налагодити процес годування.

Отже, щоб уникнути неприємних відчуттів під час грудного вигодовування і разом з малюком насолоджуватися цим процесом, потрібно пам’ятати два головних правила:

 • годувати дитину за вимогою;
 • правильно прикладати дитину до грудей.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування не повинно супроводжуватися болем. Якщо ви відчуваєте дискомфорт – зверніться до фахівця з грудного вигодовування, який допоможе вам налагодити цей процес. Фахівці KinderKlinik завжди готові надати допомогу мамі і її малюку!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook