fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Що робити, якщо у жінки болять груди під час грудного вигодовування?

4 Серпня 2021

Оновлено: 4 Серпня 2021

Лікарі та вчені давно довели, що грудне молоко – найкраща їжа для новонародженого, в ньому міститься все необхідне для росту і розвитку малюка. Не завжди процес годування одразу приносить задоволення мамі, але це легко виправити. Зверніться до консультанта з грудного вигодовування, який допоможе налагодити годування і захистить вас від дискомфорту і неприємних відчуттів.

Причин дискомфорту може бути багато і більшості з них легко можна уникнути, правильно прикладаючи малюка до грудей.

Причина №1. Під час вагітності та після пологів організм жінки перебудовується і молочні залози починають виробляти молоко. Сам цей процес може супроводжуватися певними специфічними відчуттями. Наприклад, коли запас молока поновлюється після годування, то жінка може відчувати поколювання. Рекомендація лікарів в такому випадку – годувати дитину за вимогою. Якщо біль стає сильною і додаються інші симптоми (температура, слабкість, набухання і почервоніння молочної залози), то потрібно звернутися до лікаря.

Причина №2. Больові або неприємні відчуття також можуть бути пов’язані з уповільненим виробленням молока. З цієї причини жінка починає переживати про подальше годування і на тлі стресу порушується рефлекс вироблення молока. Малюкові стає важко смоктати груди, а мама відчуває біль. З цим також допоможе впоратися лікар, просто пояснивши, як слід правильно годувати дитину.

Є й інші причини, які можуть бути пов’язані з неправильним прикладанням до грудей малюка або якимись процесами.

Причина №3. Іноді в результаті неправильного захоплення грудей дитиною можуть утворюватися травми і мікротріщини, які викликають біль. Шкіра грудей дуже тонка і легко травмується, тому важливо, щоб молоду маму навчили годувати малюка правильно.

Причина №4. Якщо під час годування жінка відчуває пекучий і пульсуючий біль, а тканини молочних залоз біліють після годування, це може бути вазоспазм. Причиною такого стану є спазми кровоносних судин. У такому випадку потрібно стежити за тим, щоб організм мами не переохолоджувався, правильно годувати дитину і звернутися до лікаря за діагностикою.

Причина №5. Якщо сосок болить і під час і після годування і відчувається печіння, свербіж, больові відчуття при прикладанні до грудей, а навколо рота дитини з’являється білий наліт, причиною може бути молочниця, яку викликає грибок. У такому випадку обов’язково необхідна консультація лікаря і медикаментозне лікування.

Причина №6. Іноді можливий такий процес, як лактостаз. Він може проявлятися ущільненнями в молочній залозі, підвищенням її температури, при цьому температура тіла буде в нормі. Це відбувається через застій молока в протоках. Щоб позбутися цього відчуття печіння, потрібно регулярно прикладати дитину до грудей, а при дискомфорті звернутися до фахівця, який вкаже на можливі помилки і допоможе налагодити процес годування.

Отже, щоб уникнути неприємних відчуттів під час грудного вигодовування і разом з малюком насолоджуватися цим процесом, потрібно пам’ятати два головних правила:

 • годувати дитину за вимогою;
 • правильно прикладати дитину до грудей.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування не повинно супроводжуватися болем. Якщо ви відчуваєте дискомфорт – зверніться до фахівця з грудного вигодовування, який допоможе вам налагодити цей процес. Фахівці KinderKlinik завжди готові надати допомогу мамі і її малюку!

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.