У KinderKlinik виконується повний спектр інструментальних досліджень: тімпанометрія, ультразвукова діагностика, ЕКГ, спірометрія, а також високоінформативна ЕЕГ. Давайте ж розберемося. Що це за інструментальний тест і в яких випадках необхідно його проведення.
Що таке ЕЕГ
ЕЕГ або електроенцефалограма є неінвазивний інструментальним дослідженням електричної активності кори головного мозку. Спеціальні нашкірні датчики реєструють електричні імпульси кори: їх частоту, розташування, тривалість, впорядкованість і ритмічність. Зафіксовані імпульси відображені в спеціальному графіку, який пізніше розшифровує фахівець. За результатами розшифровки, лікар робить висновок про характер імпульсів (нормальні або патологічні), а також виявляє ділянки патологічної електричної активності, характерних для пухлини, гематоми або епілептоїдного вогнища.
Кому підходить процедура
ЕЕГ показана дітям старше 4 років при наявності таких симптомів: • Епізоди втрати свідомості • Гарячкові напади • Періодичні порушення ходи, м’язового тонусу, зору • Хронічні головні болі • Затримка мовного або моторного розвитку Найбільш часте показання до ЕЕГ — підтвердження діагнозу «епілепсія». Але також дослідження виконують і за наступними показниками: • Уточнення форми епілепсії • Визначення точного ділянки зародження патологічних імпульсів • Оцінка ефективності хірургічного або лікарського лікування • Диференціальна діагностика епілепсії та інших захворювань
Як виконується електроенцефалограма
У KinderKlinik є виконання 3 варіацій процедури: • Класичний ЕЕГ моніторинг • Нічний ЕЕГ моніторинг • Добова електроенцефалографія Розшифровка результатів займає від 1 до 3 днів, в залежності від типу дослідження, наявності навантажувальних проб і ряду інших умов. Перед дослідженням не потрібна особлива підготовка: дитині достатньо відмовитися від гаджетів і взяти з собою на дослідження улюблені книжки або іграшки. Це зробить процедуру більш комфортною і допоможе скрасити очікування. Саме дослідження складається з 3 етапів: 1. Фіксація датчиків на шкірі голови (еластична шапочка з електродами) 2. Реєстрація імпульсів протягом заданого періоду 3. Зняття графіка і його розшифровка
Маєте запитання?
Записатись до лікаря
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Маєте запитання?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Як записатися на дослідження
Процедура виконується в філії KinderKlinik по вул. Деміївська 16. Запишіться на процедуру через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише на прийом. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Коли краще зробити електроенцефалографію?
Щоб зробити електроенцефалографія класичним методом, тобто моніторинг в активному стані дитини протягом 15-20 хвилин, нейрофізіологи рекомендують обирати першу половину дня.
Нічний ЕЕГ моніторинг проводиться під час тривалого сну дитини, в ідеалі – не менше 10 годин. Відповідно, приходити до лікаря треба ввечері. Клініка KinderKlinik проводить нічне ЕЕГ дітям у Києві, надаючи комфортні умови для пацієнтів та їхніх батьків. Така діагностика даємо виразну картину електричної активності головного мозку та дозволяє виявити навіть малопомітні порушення, які зазвичай не виявляються вдень. Особливо це стосується дітей, у яких діагностовано епілепсію з нічними нападами. Вартість ЕЕГ цього вище, а інформативність — більше.
Якщо є показання для ЕЕГ із добовим моніторингом, починати його можна у будь-який час. Зручніше це робити вранці, щоб після нічного сну можна було зняти шапочку з електродами та холтер.
Від чого залежить вартість ЕЕГ?
Медичний центр KinderKlinik пропонує одну з найвигідніших цін ЕЕГ у Києві. Ціна енцефалограми дитині буває різною і залежить від таких факторів:
- Який тип дослідження проводиться – класичний, нічний, добовий.
- Чи можливе зняття показників уві сні.
- Вік дитини. Наприклад, на ЕЕГ головного мозку немовля ціна вище за складність проведення діагностики в такому маленькому віці.
Записуючись на ЕЕГ у нашому медичному центрі, уточнюйте вартість дослідження у оператора.
Точне ЕЕГ у Києві в клініці KinderKlinik
Всі види ЕЕГ у Києві можна зробити у клініці KinderKlinik. У нашому штаті працюють досвідчені нейрофізіологи, які швидко та точно інтерпретують результати діагностики. Висновок ви отримаєте одразу після обстеження. Записуйтесь на ЕЕГ у наші відділення у Голосіївському районі, на Подолі, у Виноградарі, у Печерському районі та на Позняках. Ми приймаємо всіх пацієнтів із будь-якого регіону України.
Поширені запитання
Чи можна дитині сидіти з розплющеними очима під час ЕЕГ?
Діти молодшого дошкільного віку найчастіше сидять із заплющеними очима. Т.к. процедура вимагає спокійного стану дитини, лікар може дозволити йому сидіти з розплющеними очима. При патології електроенцефалограма все одно покаже зміни електричної активності мозку.
Скільки триває електроенцефалографія сну?
Все залежить від індивідуальних особливостей дитини. У середньому діагностика займає 1-2 години – така тривалість денного сну в більшості дітей. Щоб обстеження було максимально точним, дитина повинна прийти на неї ситим і втомленим, щоб легко заснути.
Чи передбачає обстеження ЕЕГ якесь випромінювання?
Ні. До волосистої частини голови кріпляться датчики, що реєструють електричну активність кори головного мозку. Жодного випромінювання або електричного впливу на дитину немає.
Як часто потрібне проведення ЕЕГ?
Частоту обстеження визначає невролог, що спостерігає. За відсутності нападів епілепсії чи іншої неврологічної симптоматики енцефалограма дитині робиться 1-2 рази на рік. Прийом ліків або поступове скасування, що впливають на електроактивність мозку, вимагає контролю раз на 3-6 місяців або через місяць після зміни дозування.
Чи робиться ЕЕГ немовля?
Зазвичай електроенцефалографія проводиться дітям віком від 4 років. Однак при виняткових показаннях її можна зробити і немовля. Наша клініка проводить ЕЕГ головного мозку у Києві дітям грудного віку під час сну для максимально точних результатів.
Ваш відгук