иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Шкала Апгар: у поміч мамі і педіатру

13 Жовтня 2020

Оновлено: 27 Січня 2021

Напевно ви стикалися з записом в картці дитини «Оцінка за шкалою Апгар на першій і п’ятій хвилині …», із зазначенням балів. Що ж це за показники? Чому дитини оцінюють по ній тільки на 1 і 5 хвилині життя? Давайте розбиратися разом!

Історія появи

Назва шкали одночасно є акронімом і прізвищем автора шкали — дитячого анестезіолога Вірджинії Апгар. Довгі роки спостерігаючи за станом новонароджених малюків доктор створила мнемонічне правило для експрес-оцінки стану новонародженого за основними параметрами. Інші представники медичної спільноти оцінили й почали активно використовувати винахід колеги, а через десятиліття, шкала Апгар стала підказкою і навігаційною картою для неонатологів, педіатрів та інших фахівців.

Розшифровка шкали Апгар

У шкалі розглядають 5 базових ознак: • Appearance — оцінка кольору шкірних покривів • Pulse — пульс (частота серцевих скорочень) • Grimace — гримаса, реакція на подразнення • Activity — активність, сила м’язового тонусу • Respiration — частота дихання, крик в перші хвилини життя Для кожного параметра передбачена градація від 0 до 2 балів: 0 — ознака не виражена, 1 — слабо виражена, 2 — проявляється в повному обсязі. Що відображає шкала Чим вище оцінка за шкалою — тим краще стан дитини в перші хвилини появи на світло. Зниження показників вказує на те, що дитина народжена в стані гіпоксії, що надалі може негативно позначитися на неврологічному статусі дитини й вимагати корекції з боку профільних фахівців.

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik працюють сучасні фахівці, які поспостерігати за станом вашого малюка з перших днів життя до 18 років. Команда доказових педіатрів, консультантів з грудного вигодовування та профільних фахівців подбають про стан вашого малюка, допоможуть вирости йому здоровим і щасливим. У KinderKlinik вам доступні:

 • Первинний патронаж новонародженого в перші дні виписки з пологового будинку • Повний спектр лабораторних досліджень: від загального аналізу крові до специфічних лабораторних досліджень • Інструментальні тести: ультразвукова діагностика всіх анатомічних зон (в тому числі нейросонографія головного мозку й ехокардіографія), тімпанометрія, дерматоскопія, ендоскопічні дослідження вуха, носових ходів • Допомога в будь-який час доби: чергові фахівці й можливість спостереження в дитячому стаціонарі * в відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16. • Виклик педіатра і профільних фахівців на будинок для консультації * Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Спеціальні пропозиції

У KinderKlinik також діють приємні спеціальні пропозиції:

 • «Перший візит педіатра»: пред’явіть наш фірмовий флаєр або виписку з пологового будинку в ході першого візиту педіатра, і отримаєте консультацію фахівця і білітест всього за 200 гривень к рноші 3 місяці життя малюка! • «Вакцинація — найкращий захист»: до кінця листопаду 2020р. огляд педіатра і вакцинація АКДП всього за 1150 гривень! Захистіть свою дитину від коклюшу, дифтерії та правця преміум вакциною бельгійського виробництва.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на консультацію або викликати лікаря KinderKlinik додому

Запишіться на прийом або викличте лікаря додому через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook