fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Швидко і точно: експрес-тести в практиці педіатра

4 Серпня 2020

Оновлено: 10 Вересня 2020

Автор:Сажина Діана Іванівна

Кожен батько хоч раз стикався з ситуацією: на тлі загального благополуччя у дитини різко підіймається температура, з’являються слабкість, блювання та інші скарги. На їх фоні стан дитини стрімко погіршується, стривожені батьки екстрено звертаються до фахівця.
Оцінивши загальний стан дитини й зіставивши симптоми, лікар виносить кілька можливих діагнозів. Однак, як же поставити остаточний діагноз і почати ефективне лікування?
Саме на цьому етапі ключова діагностична роль відводиться експрес-тестів. Про те, чому експрес-діагностика важлива в практиці педіатра, розповість експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 28 років, Діана Сажина.

Коментар експерта

«Швидкий тест — швидкий і достовірний діагноз. Особливо важлива швидкість постановки діагнозу у випадках якщо стан дитини стрімко погіршується. Наведу простий приклад: на тлі багаторазового блювання і рідкого стільця у малюка відбувається швидка втрата рідини, наростає інтоксикація, підвищується рівень ацетону. Чим швидше ми з’ясуємо «природу» первинних симптомів (вірусна або бактеріальна інфекція), тим швидше почнемо ефективне лікування, спрямоване на стабілізацію загального стану і, при необхідності, усунення збудника (якщо мова йде про бактеріальної інфекції).
Також необхідно відзначити затребуваність експрес-діагностики період епідемії COVID-19. Простий ІФА-тест на антитіла до коронавірусу сьогодні став таким же рутинним, як і загальний аналіз крові. У найкоротший термін ми отримаємо результати, що безпосередньо впливають як на якість життя і самого пацієнта, так і його найближчого оточення
».

Наші можливості

KinderKlinik своєму розпорядженні широкий спектр різних тестів для експрес-діагностики:

 • Експрес-тест на виявлення антигенів ентеровірусу, ротавірусів та аденовірусів — незамінне рішення в ситуації, якщо у дитини інтоксикація, блювота, багаторазовий рідкий стілець. Антигени виявляють в калових масах, результат доступний протягом 20-30 хвилин.

 

 • Розширений експрес-тест на виявлення антигенів кишкових вірусів — в KinderKlinik також доступний тест для виявлення 4 груп найбільш частих збудників вірусних діарей: ротавірусів, аденовірусів, астровірусів, норовірусів. Антигени виявляють в калових масах, результат доступний протягом 30 звилин.

 

 • Експрес-тест на виявлення антигенів сальмонел — сальмонельоз є небезпечною бактеріальної кишковою інфекцією. Стрімке підвищення температури, багаторазовий стілець рідкий стілець зеленуватого кольору, швидко наростаюча інтоксикація — на тлі цих симптомів дуже швидко наростає зневоднення, стан дитини стрімко погіршується. Антигени до збудника виявляють в калових масах, результат доступний протягом 15 хвилин.

 

 • Експрес-тест на виявлення ентеровірусу — ентеровірусна інфекція у дітей має змішане перебіг. Захворювання може проявлятися висипом, інтоксикацією, блювотою, характерними висипаннями в зіві, а у дітей молодше 2 років — багаторазовим рідким випорожненням. Експрес-діагностика в цьому випадку є кращим рішенням, адже результат тесту відомий протягом 20 хвилин.

 

 • Виявлення антигенів стрептококів групи A — агресивна стрептококова ангіна не тільки протікає з важкою інтоксикацією, а й небезпечна відстроченими ускладненнями (ураження серця, нирок, суглобів), тому необхідно якомога раніше почати лікування антибіотиками. Матеріал для тесту відбирають із зіву, результат відомий протягом 15-20 хвилин.

 

 • Виявлення антигенів вірусів грипу А і В — найпотужніша інтоксикація, температура, високі ризики розвитку пневмонії — все це характерно для грипу. Простий експрес-тест на виявлення антигенів в мазку з носа допоможе поставити точний діагноз в найкоротші терміни.

 

 • Експрес-діагностика аденовірусної інфекції — аденовірус є найбільш частим збудником сезонних ГРВІ. Діагностика в цьому випадку дуже проста — лікар бере зразок слизу з носогорла, змішуючи його з реагентом. Результат дослідження доступний через 15-20 хвилин.

 

 • Експрес-тест на коронавірус — в KinderKlinik доступний тест для виявлення антитіл всіх класів до COVID-19. Результати готові протягом 15 хвилин. Тепер експрес-діагностика в COVID-19 стала ще доступнішою — дізнайтеся вартість тестування у консультанта контакт-центру або в онлайн-чаті.

Потрібна консультація?

Записатись

На закінчення

Проходження експрес-тесту найчастіше призначається «за місцем». Наприклад, якщо стан малюка погіршився пізно ввечері або вночі — ви можете в будь-який час звернутися за допомогою в стаціонар KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2. Черговий лікар оцінить стан дитини й при необхідності призначить відповідне тестування.
У разі, якщо ви хочете дізнатися, чи є у вас антитіла до коронавірусу — зв’яжіться з нами через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

 

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і проконсультує з питань діагностики.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.