иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Швидко і точно: експрес-тести в практиці педіатра

4 Серпня 2020

Оновлено: 10 Вересня 2020

Автор:Сажина Діана Іванівна

Кожен батько хоч раз стикався з ситуацією: на тлі загального благополуччя у дитини різко підіймається температура, з’являються слабкість, блювання та інші скарги. На їх фоні стан дитини стрімко погіршується, стривожені батьки екстрено звертаються до фахівця.
Оцінивши загальний стан дитини й зіставивши симптоми, лікар виносить кілька можливих діагнозів. Однак, як же поставити остаточний діагноз і почати ефективне лікування?
Саме на цьому етапі ключова діагностична роль відводиться експрес-тестів. Про те, чому експрес-діагностика важлива в практиці педіатра, розповість експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 28 років, Діана Сажина.

Коментар експерта

«Швидкий тест — швидкий і достовірний діагноз. Особливо важлива швидкість постановки діагнозу у випадках якщо стан дитини стрімко погіршується. Наведу простий приклад: на тлі багаторазового блювання і рідкого стільця у малюка відбувається швидка втрата рідини, наростає інтоксикація, підвищується рівень ацетону. Чим швидше ми з’ясуємо «природу» первинних симптомів (вірусна або бактеріальна інфекція), тим швидше почнемо ефективне лікування, спрямоване на стабілізацію загального стану і, при необхідності, усунення збудника (якщо мова йде про бактеріальної інфекції).
Також необхідно відзначити затребуваність експрес-діагностики період епідемії COVID-19. Простий ІФА-тест на антитіла до коронавірусу сьогодні став таким же рутинним, як і загальний аналіз крові. У найкоротший термін ми отримаємо результати, що безпосередньо впливають як на якість життя і самого пацієнта, так і його найближчого оточення
».

Наші можливості

KinderKlinik своєму розпорядженні широкий спектр різних тестів для експрес-діагностики:

 • Експрес-тест на виявлення антигенів ентеровірусу, ротавірусів та аденовірусів — незамінне рішення в ситуації, якщо у дитини інтоксикація, блювота, багаторазовий рідкий стілець. Антигени виявляють в калових масах, результат доступний протягом 20-30 хвилин.

 

 • Розширений експрес-тест на виявлення антигенів кишкових вірусів — в KinderKlinik також доступний тест для виявлення 4 груп найбільш частих збудників вірусних діарей: ротавірусів, аденовірусів, астровірусів, норовірусів. Антигени виявляють в калових масах, результат доступний протягом 30 звилин.

 

 • Експрес-тест на виявлення антигенів сальмонел — сальмонельоз є небезпечною бактеріальної кишковою інфекцією. Стрімке підвищення температури, багаторазовий стілець рідкий стілець зеленуватого кольору, швидко наростаюча інтоксикація — на тлі цих симптомів дуже швидко наростає зневоднення, стан дитини стрімко погіршується. Антигени до збудника виявляють в калових масах, результат доступний протягом 15 хвилин.

 

 • Експрес-тест на виявлення ентеровірусу — ентеровірусна інфекція у дітей має змішане перебіг. Захворювання може проявлятися висипом, інтоксикацією, блювотою, характерними висипаннями в зіві, а у дітей молодше 2 років — багаторазовим рідким випорожненням. Експрес-діагностика в цьому випадку є кращим рішенням, адже результат тесту відомий протягом 20 хвилин.

 

 • Виявлення антигенів стрептококів групи A — агресивна стрептококова ангіна не тільки протікає з важкою інтоксикацією, а й небезпечна відстроченими ускладненнями (ураження серця, нирок, суглобів), тому необхідно якомога раніше почати лікування антибіотиками. Матеріал для тесту відбирають із зіву, результат відомий протягом 15-20 хвилин.

 

 • Виявлення антигенів вірусів грипу А і В — найпотужніша інтоксикація, температура, високі ризики розвитку пневмонії — все це характерно для грипу. Простий експрес-тест на виявлення антигенів в мазку з носа допоможе поставити точний діагноз в найкоротші терміни.

 

 • Експрес-діагностика аденовірусної інфекції — аденовірус є найбільш частим збудником сезонних ГРВІ. Діагностика в цьому випадку дуже проста — лікар бере зразок слизу з носогорла, змішуючи його з реагентом. Результат дослідження доступний через 15-20 хвилин.

 

 • Експрес-тест на коронавірус — в KinderKlinik доступний тест для виявлення антитіл всіх класів до COVID-19. Результати готові протягом 15 хвилин. Тепер експрес-діагностика в COVID-19 стала ще доступнішою — дізнайтеся вартість тестування у консультанта контакт-центру або в онлайн-чаті.

Потрібна консультація?

Записатись

На закінчення

Проходження експрес-тесту найчастіше призначається «за місцем». Наприклад, якщо стан малюка погіршився пізно ввечері або вночі — ви можете в будь-який час звернутися за допомогою в стаціонар KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2. Черговий лікар оцінить стан дитини й при необхідності призначить відповідне тестування.
У разі, якщо ви хочете дізнатися, чи є у вас антитіла до коронавірусу — зв’яжіться з нами через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами:

 

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і проконсультує з питань діагностики.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook