Апное – це затримка дихання, яка найчастіше відбувається уві сні. Про те, коли про нього не варто турбуватися, а коли воно стає небезпечним розповіла лікарка-отоларингологиня KinderKlinik Олена Липовська.
У дітей до року апное може проявлятися часто і не нести в собі ніякої небезпеки, якщо триває не більше 10 секунд. Якщо апное триває у дитини більше 10 секунд, то воно вже повинно викликати занепокоєння у батьків. Серйозну небезпеку несуть затримки дихання, що тривають більше 30 секунд і частіше 3-5 разів за ніч.
Апное буває трьох видів: обструктивне, центральне і змішане. Ми поговоримо про перший. Такий вид апное розвивається у дітей як результат розвитку гланд і аденоїдної тканини в носоглотці, що і викликає порушення дихання. Це створює механічний бар’єр, коли дитина лягає на спину. Обструктивне апное, що триває більше 10 секунд і кілька разів за ніч, може стати причиною для операції з видалення аденоїдів або мигдалин.
Небезпека апное в тому, що під час довгих затримок дихання, які відбуваються у дитини уві сні, до головного мозку погано надходить кров, через що може розвинутися гіпоксія.
Варто зазначити, що не всі затримки дихання у дитини – це апное. Точно діагностувати проблему може тільки лікар. Тому, якщо ви помітили млявість і сонливість у своєї дитини, які можуть свідчити про гіпоксію або чуєте характерне хропіння під час сну, то обов’язково зверніться до дитячого отоларинголога.
У KinderKlinik працюють досвідчені лори, які готові надати кваліфіковану допомогу вашій дитині.
Ваш відгук