иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Сірчані пробки та як з ними боротися

6 Жовтня 2020

Оновлено: 21 Квітня 2021

Автор:Коберник Ольга Василівна

Увага! Шок-контент! Лікар-отоларинголог стверджує — чистити вуха не можна! Якби ми писали сенсаційні заголовки, то сьогодні він був би саме такий. «Чистити вуха палички дійсно не можна — застерігає фахівець KinderKlinik». Чому не можна? Давайте розбиратися разом з дитячим отоларингологом Ольгою Коберник.

Коментар фахівця

Сірка — це природний бар’єр від інфекцій. При чищенні, часто вата з паличок залишається всередині вуха. При цьому, в процесі чистки сірка не видаляється, а навпаки, ущільнюється в слуховому проході, і може сформувати пробку. Крім того, часта чистка подразнює шкіру слухового проходу, пересушує його. У свою чергу це може призвести до надмірного лущення шкіри й до подальшого формування сірчаної пробки. Як же позбавлятися від зайвої сірки? Коли людина їсть або говорить, рухи нижньої щелепи просувають вушну сірку до зовнішнього краю раковини. Саме ця кількість сірки є надлишком, і її можна делікатно видалити. Як перевірити, чи є сірчана пробка у вусі? Щоб перевірити, чи немає сірчаних пробок — зверніться до лікаря, бо ви можете і не відчувати, що в слуховому проході формується пробка. Тільки після душу можна відзначити відчуття шуму і закладеності у вусі. Іноді це відчуття може супроводжуватися запамороченням або головним болем. В цьому випадку не зволікайте з візитом до кабінету ЛОР-лікаря. Спеціаліст проведе огляд за допомогою отоскопа і дасть вичерпний висновок. Вуха — делікатній і складний орган, тому їх гігієна — це складний процес. Дрібниць в цьому питанні не буває, як і в усьому, що стосується нашого здоров’я.

Будьте здорові Ваш оториноларинголог Ольга Коберник

  Діагностичні можливості KinderKlinik Для оцінки стану ЛОР-органів, в KinderKlinik доступні наступні діагностичні процедури: • Тимпанометрія — неінвазивне дослідження, в ході якого лікар оцінює стан барабанної перетинки, може виявити наявність рідини або запального процесу в порожнині середнього вуха. • Ендоскопічне дослідження вуха з фотофіксацією — малоінвазивне дослідження, в ході якого лікар оцінює стан слухового проходу, цілісність барабанної перетинки, наявність стороннього тіла. • Ендоскопічне дослідження носогорла — це інструментальне дослідження проводиться для оцінки стану слизової носогорла, виявлення стороннього предмета, визначення ступеня аденоїдних вегетацій і інших станів.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на діагностику і прийом

Запишіться на діагностику і прийом до фахівців KinderKlinik через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook