Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Сколіоз у дітей: діагностика та лікування

18 Липня 2021

Оновлено: 16 Липня 2021

Автор:Великий Олександр Миколайович

Сколіоз – знайомий для багатьох діагноз, який часто виникає у дітей і має досить серйозні наслідки.

Це патологічне викривлення хребта, при якому він повертається навколо себе. Під час цього процесу змінюється положення внутрішніх органів, що, в свою чергу, призводить до зміни їх функціонування і появи хронічних захворювань.

У групі ризику по сколіозу знаходяться діти від 5 до 12 років. У цей час хребет активно зростає і якщо дитина неправильно сидить за партою або не займається спортом, то ризики викривлень зростають. Як правило, в цей період, сколіоз особливо помітний, однак бувають випадки, коли викривлення не виражено і його може помітити тільки лікар на плановому прийомі. З цієї причини так важливі профілактичні огляди дітей перед школою, а потім в 11 і 14 років. У цей період лікарі можуть вчасно помітити зміни в розвитку, які ще не побачили батьки.

Діагностика сколіозу

Діагностувати викривлення хребта може педіатр, хірург і ортопед. Лікар оглядає дитину в положенні стоячи, сидячи та лежачи. У більшості випадків такого огляду достатньо, щоб встановити діагноз. Але в складних ситуаціях, лікар може призначити рентгенографію.

Якщо сколіоз настільки запущений, що пошкоджені внутрішні органи, то необхідна ультразвукова діагностика та консультації вузькопрофільних фахівців.

Лікування сколіозу

На легких стадіях сколіозу лікування може обмежитися мануальною терапією, фізіотерапією або використанням спеціальних корсетів.

На більш тяжких стадіях може знадобитися хірургічне втручання.

У дитячому віці прогноз на одужання сприятливий і чим раніше почати лікування, тим успішніше воно буде.

Профілактика

Уникнути сколіозу досить просто. Для цього дитина повинна займатися спортом, правильно сидіти за партою під час занять і симетрично розподіляти вагу на плечах. Крім того періодично потрібно відвідувати ортопеда з профілактичною метою.

Нагадуємо, що в KinderKlinik ваша дитина може пройти профогляд, в рамках якого відвідає ортопеда. У клініці також можна оформити довідки для вступу до дитячого садочку і школи.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook