иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Сповивання: користь чи шкода?

19 Лютого 2019

Оновлено: 3 Березня 2020

Наші бабусі і навіть ще наші мами не задавалися питанням «сповивати дитину чи ні?». Для них все було ясно і зрозуміло: «Звичайно ж, сповивати!». Зараз же побутують різні думки: одні висловлюються «за» сповивання, інші — «проти». Давайте розбиратися разом, які є плюси й мінуси сповивання. До того ж, багато з них підтверджені висновками вчених.

Доводи «за»

«Комфорт» для малюка

Існує думка, що сповивання — більш комфортний варіант для малюка. Аргументи прихильників цієї теорії такі: дитина довгі місяці перебувала у тісному маминому животику, і сповивання якраз допомагає відтворити такий звичний для неї обмежений простір. Але чи так це насправді? Достовірно не знає ніхто, вчені лише припускають, що все відбувається саме так.

Заспокоює дитину

На думку Американської академії педіатрії (AAP), сповивання може стати ефективним способом заспокоєння і поліпшення сну дитини — в тих випадках, коли у малюка відзначається підвищена нервова збудливість (неспокійно спить; смикає ручками-ніжками, чим будить себе; дряпає себе уві сні тощо).

Аргументи «проти»

Затримка розвитку дитини

Сповивання може затримувати правильний фізичний розвиток малюка. Доведено, що не скована пелюшками дитина швидше вчиться перевертатись зі спинки на животик, повзанню і іншим руховим навичкам. А «зв’язування по руках і ногах» фактично не дозволяє цим навичкам розвинутися.

Підвищений ризик СРДС

Доведено, що ризик СРДС (синдрому раптової дитячої смерті) і випадкової задухи значно підвищується для дітей, які сплять на животі. А якщо при цьому дитина сповита — ризики СРДС зростають ще більше. Особливо, якщо при цьому укладати дитину на живіт або якщо малюк сам раптово перевернеться уві сні на животик. Так стверджує доктор медицини, співробітник ААР Рейчел Мун.

Ось чому рекомендується укладати дитину спати лише на спину. І стежте за тим, щоб малюк уві сні не перевернувся.

Можливий перегрів дитини

Сповивання може збільшити ймовірність перегріву малюка, тому стежте за тим, щоб цього не відбувалося. Пітливість, вологі волосся, почервонілі щоки, прискорене дихання малюка — явні ознаки того, що дитина перегрілася.

«Тому якщо ви все ж таки вирішили сповивати малюка, використовуйте тонкі тканини. А якщо помітили, що дитині жарко — розкрийте її і/або понизьте температуру повітря в кімнаті», — радить лікар-педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Ольга Семенівна Андрющенко.

Ризик розвитку дисплазії кульшових суглобів

У дітей, яких дуже щільно сповивають, можуть виникнути проблеми з ніжками. Дослідження показали, що випрямлення ніг і щільне їх обгортання може призвести до дисплазії кульшових суглобів.

AAP рекомендує вільне сповивання, яке дозволяє маляті згинати ніжки й рухати ними. Для цього під час сповивання ніжки не випрямляють, а залишають вільно зігнутими і розведеними і не фіксують їх пелюшкою щільно.

Звичайно ж, вирішувати вам, сповивати дитину чи ні. Але в будь-якому випадку, сьогодні світ від тугого сповивання вже відмовився.

Будьте уважні до свого малюка, і будьте здорові!

Читайте також: Дисплазія кульшових суглобів: чому виникає і як лікувати

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook