Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Сповивати чи не сповивати? Ось у чому питання

27 Липня 2020

Оновлено: 25 Жовтня 2021

Автор:Шупрудько Людмила Віталіївна

Чи правильно з народження туго сповивати дитину? Адже це перевірений метод, в цих умовах виросли ми й безліч попередніх поколінь, дитина не махає ручками та не травмується — аргументи на користь сповивання можна перераховувати безкінцево. Проте, це застарілий етап догляду за дитиною, від якого дуже багато шкоди й практично ніякої користі. Чому так — розповість експерт KinderKlinik, невролог Людмила Шупрудько.

 

Коментар експерта

«Ось і настав довгоочікуваний момент. Ви притискуєте до грудей маленьку людину. Цілих 9 місяців ви думали про цей момент, бажали його. І як тільки ви народили, то відразу потрапили під величезний потік порад і рекомендацій з боку бабусь, досвідчених подружок і інтернету. Один з таких рад — сповивання дитини. «Сповивай міцно, а то буде погано спати. Буде махати ручками під час сну і буде себе будити». Знайомо?

Давайте поговоримо, а чи треба сповивати здорового малюка?

Після народження малюк до 2-х місяців перебуває в стані фізіологічного гіпертонусу. Що це означає? Це означає, що ручки та ніжки дитини будуть знаходитися в напівзігнутому стані та напружені. У стані «стисненої грудочки» малюк перебував усередині вас. Особливо тісно йому було всередині в останньому триместрі. Відразу після появи на світло дитині потрібен час, щоб звикнути до нових умов існування і новому, вільному простору в якому він тепер живе. Йому не зрозуміло, що у нього є ручки й ніжки. Він не вміє ними керувати та тіло його ще поки не слухається. Виглядає це як спонтанні, броскоподібні і розмашисті рухи. Природно, що ці рухи можуть якийсь час малюкові заважати заснути. Але пройде час, дитина звикне до свого тіла, м’язовий тонус стане більш фізіологічним, і ви будете бачити зовсім іншу картину. «А що ж сповивання?» — запитаєте ви. Коли ви сповиваєте дитину ви заважаєте йому звикнути до свого тіла і затягуєте процес адаптації. Тому неврологи не рекомендують сповивати та давати якомога більше свободи малюкові під час неспання».

На закінчення

Якщо у вас є питання — ви можете задати їх нашим чудовим фахівцям:

  • Смульська Наталія Омелянівна— кандидат медичних наук, дитячий невролог з клінічним стажем понад 25 років. Член українських і міжнародних профільних асоціацій, щорічно відвідує конференції та семінари. Веде прийом в експертному підрозділі KinderKlinik по вул. Кахи Бендукідзе 2.
  • Бортницька Оксана Миколаївна — невролог з клінічним стажем 23 роки. Навчалася на курсах «Неврологія раннього дитячого віку», «Епілепсія у дітей», «Мінімальні мозкові дисфункції». Веде прийом у відділенні по вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Для запису на консультацію залиште заявку через форму зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2025
Затримка росту у дитини

Що являє собою затримка росту у дітей? Найчастіше так називається відставання у фізичному розвитку — стан, при якому дитина не набирає вагу та зріст відповідно до норм. Таке явище може бути індикатором прихованих проблем зі здоров’ям, може мати довгострокові наслідки у розвиток дитини. При розумінні всіх тонкощів затримки росту вирішальне значення для батьків має грамотний […]

10 Січня 2025
Видалення папілом

З кожним роком проблема появи папілом охоплює дедалі більшу кількість дітей і дорослих. Папіломи — це новоутворення, спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, включаючи обличчя, шию, пахви, слизові оболонки рота і навіть інтимні зони. Ці утворення викликають фізичні та естетичні незручності, що призводить до необхідності медичного втручання. При виборі […]

10 Січня 2025
Як зрозуміти що у дитини несправжній круп?

Практично кожному з батьків дітей до 6 років знайома ситуація, коли ввечері або вночі у дитини раптово починається сильний напад сухого кашлю, та ще й з порушенням дихання. Винуватець цього — несправжній круп. Це симптом, добре відомий педіатрам й отоларингологам, частий супутник малюків дошкільного віку при ГРВІ. Що означає діагноз несправжній круп? Несправжній круп — […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook