иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Сповивати чи не сповивати? Ось у чому питання

27 Липня 2020

Оновлено: 25 Жовтня 2021

Автор:Шупрудько Людмила Віталіївна

Чи правильно з народження туго сповивати дитину? Адже це перевірений метод, в цих умовах виросли ми й безліч попередніх поколінь, дитина не махає ручками та не травмується — аргументи на користь сповивання можна перераховувати безкінцево. Проте, це застарілий етап догляду за дитиною, від якого дуже багато шкоди й практично ніякої користі. Чому так — розповість експерт KinderKlinik, невролог Людмила Шупрудько.

 

Коментар експерта

«Ось і настав довгоочікуваний момент. Ви притискуєте до грудей маленьку людину. Цілих 9 місяців ви думали про цей момент, бажали його. І як тільки ви народили, то відразу потрапили під величезний потік порад і рекомендацій з боку бабусь, досвідчених подружок і інтернету. Один з таких рад — сповивання дитини. «Сповивай міцно, а то буде погано спати. Буде махати ручками під час сну і буде себе будити». Знайомо?

Давайте поговоримо, а чи треба сповивати здорового малюка?

Після народження малюк до 2-х місяців перебуває в стані фізіологічного гіпертонусу. Що це означає? Це означає, що ручки та ніжки дитини будуть знаходитися в напівзігнутому стані та напружені. У стані «стисненої грудочки» малюк перебував усередині вас. Особливо тісно йому було всередині в останньому триместрі. Відразу після появи на світло дитині потрібен час, щоб звикнути до нових умов існування і новому, вільному простору в якому він тепер живе. Йому не зрозуміло, що у нього є ручки й ніжки. Він не вміє ними керувати та тіло його ще поки не слухається. Виглядає це як спонтанні, броскоподібні і розмашисті рухи. Природно, що ці рухи можуть якийсь час малюкові заважати заснути. Але пройде час, дитина звикне до свого тіла, м’язовий тонус стане більш фізіологічним, і ви будете бачити зовсім іншу картину. «А що ж сповивання?» — запитаєте ви. Коли ви сповиваєте дитину ви заважаєте йому звикнути до свого тіла і затягуєте процес адаптації. Тому неврологи не рекомендують сповивати та давати якомога більше свободи малюкові під час неспання».

На закінчення

Якщо у вас є питання — ви можете задати їх нашим чудовим фахівцям:

  • Смульська Наталія Омелянівна— кандидат медичних наук, дитячий невролог з клінічним стажем понад 25 років. Член українських і міжнародних профільних асоціацій, щорічно відвідує конференції та семінари. Веде прийом в експертному підрозділі KinderKlinik по вул. Кахи Бендукідзе 2.
  • Бортницька Оксана Миколаївна — невролог з клінічним стажем 23 роки. Навчалася на курсах «Неврологія раннього дитячого віку», «Епілепсія у дітей», «Мінімальні мозкові дисфункції». Веде прийом у відділенні по вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Для запису на консультацію залиште заявку через форму зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook