Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за краще приховувати, що у вусі застряг якийсь предмет. Однак у більшості випадків все ж таки потрібна професійна допомога при попаданні стороннього тіла у вухо дитини, щоб унеможливити травму барабанної перетинки, запалення та інші ускладнення.
Симптоми стороннього предмета у вусі
Допомога при попаданні стороннього тіла у вухо багато в чому залежить від розміру, форми та природи предмета, а також від того, як довго він знаходиться усередині. Відповідно, симптоми теж можуть бути різні:
- Біль у вусі — гострий, пульсуючий, ниючий, тупий.
- Почуття тиску чи закладеності через обструкцію слухового проходу.
- Зниження гостроти служачи.
- Тіннітус – шум у вухах у вигляді дзвону, свисту, гулу і т.д.
- Сверблячка, печіння, розпирання та інші дискомфортні відчуття.
Що робити, якщо є тільки почуття стороннього тіла у вусі?
Іноді буває, що є тільки почуття стороннього тіла у вусі, хоча за фактом предмета там немає. Так буває у разі запального процесу, при сірчаній пробці, невралгії трійчастого нерва і навіть через психогенні фактори. При цьому можуть бути й інші симптоми:
- Відчуття розпирання, тиску, сверблячки або печіння.
- Зниження гостроти слуху.
Якщо причиною стала сірка, отоларинголог дістане її на прийомі і ви відразу відчуєте полегшення. При зовнішньому отіті та євстахіїті потрібне призначення антибіотиків та засобів для зняття запалення. Якщо ж причиною стала невралгія трійчастого нерва, схема лікування буде складнішою, як і відчуття стороннього тіла при стресі, високій тривозі та психічних відхиленнях. У будь-якому випадку потрібна спочатку консультація ЛОР. Самостійно щось робити з вухом або використовувати краплі не варто — це може лише посилити ситуацію.
Медична допомога при попаданні стороннього тіла у вухо дитини в KinderKlinik
Тільки ЛОР знає, що робити, коли стороннє тіло потрапило у вухо, щоб безпечно його витягти і запобігти ускладненням:
- Лікар видалить предмет промиванням або за допомогою спеціальних інструментів.
- Ви отримаєте призначення при необхідності з антибіотиками, протигрибковими чи протизапальними засобами.
- При невралгії трійчастого нерва передбачена медикаментозна терапія та фізіопроцедури.
У нашій клініці для дітей та їхніх батьків KinderKlinik ви можете отримати всю необхідну допомогу та подальший медичний супровід до повного одужання.
Ваш відгук