fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Субфебрилітет у дитини: що це і чи потрібно коригувати цей стан

7 Жовтня 2020

Обновлено: 6 Жовтня 2020

Автор:Сажина Діана Іванівна

Незначне підвищення температури тіла у дитини в межах 37-38 ° досить неоднозначний стан. Батьки по-різному реагують на такий симптом: хтось одразу ж починає давати жарознижуючі, інші вибирають вичікувальну тактику, треті звертаються за консультацією до фахівця (в KinderKlinik, наприклад, в будь-який час доби можна звернутися до чергового лікаря).
Яка ж тактика є вірною? Чи потрібно збивати субфебрильну температуру? Що робити, якщо температура продовжує рости й ніяк не збивається? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем 28 років Діани Сажиної (веде прийом у відділенні по вул. Деміївська 16).


Коментар фахівця


Підвищення температури тіла є захисною реакцією організму на інфекцію або ряд інших фізіологічних станів, наприклад на прорізування зубів. Швидкість підвищення і пікові показники на термометрі найчастіше прямо відображають інтенсивність запального процесу. Відстеживши динаміку розвитку стану, лікар складає тактику подальшого ведення пацієнта.


Чи потрібно збивати температуру 37-38°


Зазначені значення на термометрі вказують на субфебрилітет — стан, при якому організм використовує підвищення температури для посилення обмінних процесів і активізації захисних реакцій в організмі. Субфебрилітет у дитини може супроводжувати як прорізування зубів, так і поступово розвиваючийся інфекційно-запальний процес (наприклад, при ГРВІ або інфекції сечовивідних шляхів).
Збивати таку температуру ні в якому разі не можна. Це природний захисний механізм і маркер перебігу захворювання для лікаря. Якщо субфебрилітет у дитини зберігається тривалий термін — необхідно звернутися до лікаря для розширеного обстеження. В ході діагностики лікар може виявити приховане вогнище інфекції, системне захворювання або ж варіант фізіологічної норми.


Які обстеження може призначити лікар


Для оцінки загального стану і пошуку можливого джерела запального процесу, лікар може призначити наступні інструментальні та лабораторні тести:


• Загальний аналіз крові й сечі
• Біохімічний аналіз крові
• Визначення рівня С-реактивного білка
• Ультразвукове дослідження органів сечовивідної системи
• Отоскопії (для виключення отиту та інших запальних процесів)


За результатами досліджень буде складена подальша тактика ведення пацієнта.


Що робити, якщо не виходить збити температуру у дитини


Якщо стан дитини погіршується, з’являються нові супутні симптоми, температура зростає і не збивається звичною дозою жарознижуючого — зверніться за допомогою до чергових фахівців KinderKlinik. У будь-який час доби, чергові лікарі в відділенні по вул. Вишгородська 45/2 оглянуть дитину, виконають необхідні дослідження (в відділенні працює цілодобова лабораторія) і складуть тактику подальшого ведення. При необхідності також може бути запропонована госпіталізація в комфортабельний дитячий стаціонар *, де дитина отримає допомогу в повному обсязі.


* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація?

Записатись


Як записатися на діагностику і консультацію


Запишіться через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами:


0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75


Консультант контакт-центру відповість на питання, запише до фахівця або обстеження на зручний час.


Також нагадуємо, що в будь-який час доби ви можете звернутися за допомогою до наших чергових фахівців і при необхідності пройти госпіталізацію в стаціонар.


Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

18 Січня 2021
Блювота у дітей: як допомогти і не нашкодити

Як допомогти дитині з блювотою і порушеннями стулу? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 14 років, Ганни Шевєлєвої.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.