иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Суглобовий синдром у дітей

12 Жовтня 2020

Оновлено: 5 Жовтня 2021

Автор:Зражевська Ірина Анатоліївна

Здорова дитина — активна дитина. Стрибати, бігати, грати в м’яч, малювати й пізнавати світ будь-якими іншими способами малюкам допомагає відмінна рухливість суглобів, еластичність зв’язок і м’язів. Але в один момент, наприклад, після перенесеного респіраторного захворювання чи й на рівному місці, малюк стає млявим і починає скаржитися на біль в суглобах. Як же допомогти дитині, до якого фахівця звернутися за допомогою? 12 жовтня — Міжнародний день боротьби з артритом. Давайте ж розберемося з проблемою суглобового синдрому разом з кардіоревматологом KinderKlinik Іриною Зражевською.

Коментар фахівця

Суглобовий синдром — збірне поняття, до якого відносяться будь-які порушення в роботі з боку суглобів. До переліку можна включити такі симптоми або скарги:

• біль

• скутість

• хрускіт

• обмеження рухів

• зміна форми й температури, саме локально над ураженою ділянкою

Суглобовий синдром у дітей може бути обумовлений вродженими аномаліями / особливостями, травмами, інфекційними агентами, так і свідчити про важкі соматичні захворювання (наприклад, про ювенальний ідіопатичний артрит). Від своєчасно і точно поставленого діагнозу залежить напрямок терапії й що важливо — збереження повноцінної якості життя дитини.

Основні поняття

Необхідно відразу розмежувати 2 загальних групи станів, які входять в поняття суглобового синдрому:

1. Артралгії — біль в суглобі або суглобах, без запальних змін. Причини різноманітні, але найчастіше це «болі зростання» або прояви дисплазії сполучної тканини.

2. Артрит — запалення суглоба. При артриті, внаслідок запального процесу, всередині суглоба накопичується рідина (випіт). Говорячи медичною мовою це стан називається ексудативний синовіїт: клітини внутрішньої оболонки суглоба виробляють надлишок рідини. При тривалому запальному процесі сама оболонка суглоба починає збільшуватися (проліферувати). На цій стадії синовіїт стає ексудативно-проліферативним.

Як проявляється артрит у дітей

Артрит проявляється припухлістю суглоба, відчуттям болю, обмеженням рухів в ньому. Також можуть виникати проблеми при рухах дрібної моторики (при захопленні предметів, письмі).

Важливо! При запаленні в декількох групах суглобів може виникнути обмеження загальної рухливості дитини. Так, при наявності скарг, помітивши зміни в будові суглобів дитини, порушення ходи й звичайної рухової активності (особливо у маленьких дітей, які не можуть заявити про свої проблеми) обов’язково зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.

Які види артритів бувають у дітей

  • Гострі артрити: їх часто називають «реактивні артропатії». Запальний процес в суглобі виникає у відповідь на якийсь агент, найчастіше інфекційний (наприклад, вірус краснухи, стрептокок). Запальний процес виникає зазвичай через 2-4 тижні після перенесеної інфекції й зберігається від декількох днів до декількох тижнів. Лікування забезпечує повне одужання.
  • Хронічні ревматичні артрити: можуть мати інфекційний або травматичний провокуючий фактор, проте не завжди є безпосередньою причиною артриту. У більшості випадків цей процес починається сам собою, іноді дуже повільно, що значно ускладнює діагностику. При хронізації процесу є ризик серйозного пошкодження суглобових структур, аж до повного їх руйнування.

Як батькам допомогти дитині

При появі скарг зверніться за консультацією до педіатра, а при потребі до ортопеда-травматолога чи кардіоревматолога (з цим допоможе визначитися кваліфікований педіатр!) Після огляду лікар проведе поетапний діагностичний пошук:

• збір скарг

• історію життя і захворювання

• оцінку стану опорно-рухового апарату та інших органів

Також фахівець може направити на інструментальні та лабораторні тести.

Важливо! Якщо у дитини має місце факт травми суглоба у обов’язковому порядку показана консультація дитячого травматолога.

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik створені всі умови для діагностики артриту у дітей: Лабораторна діагностика

  • Загальний і біохімічний аналіз крові
  • Визначення рівня С-реактивного білка
  • Визначення титру АСЛО та інших специфічних маркерів

Інструментальна діагностика

  • УЗД суглоба.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на обстеження і консультацію в KinderKlinik

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook