Якщо у зовні здорової дитини з’явився сухий кашель, без температури та інших ознак інфекційного захворювання їй негайно потрібен педіатр або імунолог-алерголог.
Батьки турбуються, губляться в здогадах і часто починають самостійне лікування, використовуючи препарати і проводячи процедури, які зазвичай призначає лікар при застуді. Так, багато батьків відразу ж починають використовувати небулайзер при кашлі, але стан дитини при цьому тільки погіршується.
Дізнайтеся зі статті, як може проявлятися кашель у однорічної дитини чи підлітка, класифікацією цього стану і про те, як допомогти малюкові не зашкодивши.
Види кашлю у дитини
Класифікація кашлю у дітей включає безліч параметрів: тривалість, тип, час прояву (виникає кашель вдень або вночі у дітей), причина появи та ін. Однак, головною відмінністю є факт відходження мокроти (слизу, що скупчується в бронхах).
Залежно від її обсягу, виділяють сухий (непродуктивний) і вологий (продуктивний) кашель.
Знати ворога в обличчя: види сухого кашлю у дітей
Сухий кашель у дитини практично ніколи не супроводжується синхронним відходженням мокротиння. За рахунок цього відбувається роздратування ніжних слизових глотки і носоглотки, що провокує нові напади. В цілому можна виділити наступні типи сухого кашлю без супутніх симптомів інфекційної патології:
- Напад сухого кашлю у дитини відбувається переважно вночі
- Одиничні покашлювання без мокротиння
- Раптові напади, регулярно повторювані протягом дня
- Кашель із задишкою на видиху, з відходженням в кінці в’язкого мокротиння
Також слід звернути увагу на тривалість нападу і відстежити можливий зв’язок із зовнішнім подразником (контакт з запиленої поверхнею, стрес, вихід на вулицю, контакт з твариною і т. д.).
Сухий кашель у дитини: причини
Ось як коментує можливі причини появи симптому педіатр KinderKlinik.
«Сухий кашель є досить неспецифічним симптомом. Наприклад, сухий кашель може бути звичайним наслідком сухого повітря в квартирі. Слизові залози не справляються з зволоженням носика і носоглотки, за рахунок чого ті дратуються і провокують розвиток симптому.
Дитина кашляє вночі частіше через розростання аденоїдів і глоткових мигдалин, що ускладнюють дихання уві сні. У деяких випадках кашель може мати і психогенну природу, коли дитина знаходиться в стані стресу.
Також не можна випускати з уваги можливу алергічну природу цю симптому. У будь-якому випадку, необхідний загальний огляд дитини (огляд носоглотки, аускультація, перкусія), інструментально-лабораторні дослідження (пульсоскіметрія, риноцитограмм, аналіз крові загальноклінічний, аллергопанель і ін.) Для виявлення точної природи».
Мокрий кашель у дітей: причини
Причин для появи вологого кашлю також багато, як і для сухого. Необхідно враховувати безліч факторів (тривалість, характер мокротиння, час появи), для визначення причини появи цього симптому без розширеної лабораторної діагностики.
Однак, найчастіше, вологий кашель з’являється при:
- Респіраторних інфекціях бактеріальної природи
- аномалії розвитку дихальної системи
- Тривало знаходиться чужорідне тіло бронха
Тільки за результатами огляду лікаря і лабораторного обстеження можна на 100% точно відповісти на питання про причини появи цього стану.
Що робити якщо кашель у немовляти
Малюки перших місяців життя також не застраховані від появи цього симптому. Батькам важливо знати, що за рахунок анатомічних особливостей будови бронхолегеневої системи і незрілого імунітету, немовлята знаходяться в особливій групі ризику.
Утруднене відходження мокроти, схильність до спазму бронхів, відсутність імунітету до таких небезпечних інфекцій як пневмокок або грип можуть обернутися розвитком важких ускладнень.
У ситуації, коли кашель у немовляти – лікування може призначити тільки лікар після ретельного огляду і лабораторної діагностики. Не втрачайте часу, і зв’яжіться з нашими фахівцями.
Коли варто звернутися до лікаря
Пам’ятайте, що не завжди нешкідливий кашель може бути проявом простого ГРВІ. Як симптом, кашель може супроводжувати безліч захворювань, від бронхіальної астми, до вроджених аномалій розвитку легенів.
Не займайтеся самолікуванням, а зверніться за допомогою до фахівців. Лікарі KinderKlinik працюють виключно по доказовим сучасним клінічним протоколам, і підкажуть, як вилікувати кашель у дитини.
Потрібна консультація?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Як записатися на прийом
Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:
Консультант колл-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.
Також нагадуємо вам, що, якщо у малюка сильний сухий кашель, у дитини з’явилася задишка, різке підвищення температури або інші важкий симптоми – не втрачайте часу і зверніться за допомогою до наших чергових фахівців.
У відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16, 24/7 чергують найкращі дитячі реаніматологи, працює лабораторія, а також є можливість госпіталізації.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Ваш відгук