Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Кашель у дитини: в KinderKlinik знають, як допомогти

3 Січня 2021

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Насібян Татевік Седраківна

Якщо у зовні здорової дитини з’явився сухий кашель, без температури та інших ознак інфекційного захворювання їй негайно потрібен педіатр або імунолог-алерголог.

Батьки турбуються, губляться в здогадах і часто починають самостійне лікування, використовуючи препарати і проводячи процедури, які зазвичай призначає лікар при застуді. Так, багато батьків відразу ж починають використовувати небулайзер при кашлі, але стан дитини при цьому тільки погіршується.

Дізнайтеся зі статті, як може проявлятися кашель у однорічної дитини чи підлітка, класифікацією цього стану і про те, як допомогти малюкові не зашкодивши.

Види кашлю у дитини

Класифікація кашлю у дітей включає безліч параметрів: тривалість, тип, час прояву (виникає кашель вдень або вночі у дітей), причина появи та ін. Однак, головною відмінністю є факт відходження мокроти (слизу, що скупчується в бронхах).

Залежно від її обсягу, виділяють сухий (непродуктивний) і вологий (продуктивний) кашель.

Знати ворога в обличчя: види сухого кашлю у дітей

Сухий кашель у дитини практично ніколи не супроводжується синхронним відходженням мокротиння. За рахунок цього відбувається роздратування ніжних слизових глотки і носоглотки, що провокує нові напади. В цілому можна виділити наступні типи сухого кашлю без супутніх симптомів інфекційної патології:

 • Напад сухого кашлю у дитини відбувається переважно вночі
 • Одиничні покашлювання без мокротиння
 • Раптові напади, регулярно повторювані протягом дня
 • Кашель із задишкою на видиху, з відходженням в кінці в’язкого мокротиння

Також слід звернути увагу на тривалість нападу і відстежити можливий зв’язок із зовнішнім подразником (контакт з запиленої поверхнею, стрес, вихід на вулицю, контакт з твариною і т. д.).

Сухий кашель у дитини: причини

Ось як коментує можливі причини появи симптому педіатр KinderKlinik.

«Сухий кашель є досить неспецифічним симптомом. Наприклад, сухий кашель може бути звичайним наслідком сухого повітря в квартирі. Слизові залози не справляються з зволоженням носика і носоглотки, за рахунок чого ті дратуються і провокують розвиток симптому.

Дитина кашляє вночі частіше через розростання аденоїдів і глоткових мигдалин, що ускладнюють дихання уві сні. У деяких випадках кашель може мати і психогенну природу, коли дитина знаходиться в стані стресу.

Також не можна випускати з уваги можливу алергічну природу цю симптому. У будь-якому випадку, необхідний загальний огляд дитини (огляд носоглотки, аускультація, перкусія), інструментально-лабораторні дослідження (пульсоскіметрія, риноцитограмм, аналіз крові загальноклінічний, аллергопанель і ін.) Для виявлення точної природи».

Мокрий кашель у дітей: причини

Причин для появи вологого кашлю також багато, як і для сухого. Необхідно враховувати безліч факторів (тривалість, характер мокротиння, час появи), для визначення причини появи цього симптому без розширеної лабораторної діагностики.

Однак, найчастіше, вологий кашель з’являється при:

 • Респіраторних інфекціях бактеріальної природи
 • аномалії розвитку дихальної системи
 • Тривало знаходиться чужорідне тіло бронха

Тільки за результатами огляду лікаря і лабораторного обстеження можна на 100% точно відповісти на питання про причини появи цього стану.

Що робити якщо кашель у немовляти

Малюки перших місяців життя також не застраховані від появи цього симптому. Батькам важливо знати, що за рахунок анатомічних особливостей будови бронхолегеневої системи і незрілого імунітету, немовлята знаходяться в особливій групі ризику.

Утруднене відходження мокроти, схильність до спазму бронхів, відсутність імунітету до таких небезпечних інфекцій як пневмокок або грип можуть обернутися розвитком важких ускладнень.

У ситуації, коли кашель у немовляти – лікування може призначити тільки лікар після ретельного огляду і лабораторної діагностики. Не втрачайте часу, і зв’яжіться з нашими фахівцями.

Коли варто звернутися до лікаря

Пам’ятайте, що не завжди нешкідливий кашель може бути проявом простого ГРВІ. Як симптом, кашель може супроводжувати безліч захворювань, від бронхіальної астми, до вроджених аномалій розвитку легенів.

Не займайтеся самолікуванням, а зверніться за допомогою до фахівців. Лікарі KinderKlinik працюють виключно по доказовим сучасним клінічним протоколам, і підкажуть, як вилікувати кашель у дитини.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

 0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Також нагадуємо вам, що, якщо у малюка сильний сухий кашель, у дитини з’явилася задишка, різке підвищення температури або інші важкий симптоми – не втрачайте часу і зверніться за допомогою до наших чергових фахівців.

У відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16, 24/7 чергують найкращі дитячі реаніматологи, працює лабораторія, а також є можливість госпіталізації.

 

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook